Sėkmingas Lenkijos ekonominis modelis remiasi socialiniu solidarumu

Nuo 2015 m. pastebimi reikšmingi pokyčiai Lenkijos ekonomikos modelyje, kuris Europos kontekste tampa vis efektyvesnis, rašo ekonomistas, prof. Zbignievas Krysiakas (Zbigniew Krysiak).

Yra daugybė įrodymų ir faktų, liudijančių teigiamą Lenkijos ekonominio modelio, pagrįsto socialiniu solidarumu, poveikį. Vienas iš jų galėtų būti faktas, kad Lenkijos ekonomika išlaikė stabilumą, atsparumą ir greitai grįžo prie ekonomikos augimo po Covid-19 pandemijos krizės ir energetikos krizės, kurią sukėlė karas Ukrainoje.

Tokių šalių kaip Vokietija, Ispanija, Prancūzija ir Čekija BVP nepadidėjo nei nuo 2019 m., nei per pastaruosius ketverius metus. Lenkija šiame palyginime pirmauja, nes nuo 2019 m. savo BVP padidino maždaug 7,5 proc., o iki 2022 m. pradžios – 10 proc. Šį pasiekimą lėmė tai, kad nuo 2016 m. lygiagrečiai buvo taikomos kelios priemonės, įskaitant tokias socialines programas kaip programa „500+“, minimalaus darbo užmokesčio didinimas, vidutinio darbo užmokesčio didinimas, mokesčių mažinimas, pensijų didinimas ir daug kitų investicijų į šeimą.

Programą „500+“ galima vertinti kaip investiciją, nes ji prisidėjo prie užimtumo augimo ir kartu padidino namų ūkių ekonominį potencialą, o svarbiausia – turėjo didelį poveikį mažinant jaunesnių nei 18 metų lenkų vaikų skurdą.

Nuo 2016 m., kai Lenkijos vyriausybei ėmėsi įvairių veiksmų, kuriais remiamos šeimos, verslas ir investicijos į infrastruktūrą, smarkiai padidėjo namų ūkių perkamoji galia.

Lenkijos piliečių perkamoji galia nuo 2022 m. yra didesnė nei Portugalijos ir priartėjo prie Ispanijos perkamosios galios, o pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) prognozę iki 2032 m. ji viršys Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos ir daugelio kitų Europos piliečių perkamąją galią. Tai, be kita ko, lemia sparčiai didėjantis vidutinis darbo užmokestis ir minimalusis darbo užmokestis bei mažėjantis nedarbas.

Žiniasklaida ir ideologinė propaganda Vakaruose, o taip pat vadinamieji lyderiai Briuselyje ir Vokietijoje stengiasi iškreipti tiesą apie Lenkijos moterų uždarbį santykyje su panašias pareigas užimančių vyrų uždarbiu. Ši vadinamoji lyčių ideologija bando įteigti, kad, išeinant iš katalikiškų tradicijų, Lenkija su moterimis atlyginimo atžvilgiu elgiasi blogiau.

Iš tikrųjų moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis Lenkijoje yra mažiausias ir siekia apie 4 proc., t. y. statistinės paklaidos ribose, tuo tarpu Vokietijoje ir Austrijoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumas yra apie 20 proc., o Prancūzijoje, Danijoje ir Nyderlanduose – gerokai didesnis nei Lenkijoje.

Pastaraisiais metais Lenkijoje sparčiai augant BVP ir produktyvumui, didėjo darbo užmokestis ir pajamos, todėl labai padidėjo perkamoji galia, o tai labai padidino Lenkijos šeimų ir namų ūkių ekonominį potencialą.

Beje, visa tai vyksta esant didelėms biudžeto pajamoms, Lenkijoje esant daugiau nei milijonui legaliai dirbančių ukrainiečių ir valstybės skolos bei BVP santykiui esant kelis kartus mažesniam nei Vakarų Europoje.

Lenkija gali tarnauti pavyzdžiu, kaip stiprus ekonominis modelis gali veikti tik tuomet, kai yra stiprūs jį sudarantys komponentai: kai stiprios šeimos ir namų ūkiai kuriami turint socialinę, dvasinę, psichologinę ir ekonominę perspektyvą.

Šaltinis: Remix News

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Yra socdemai,nėra kairiosios partijos

Lietuvoje tuo turi užsiimti socialdemokratai, tačiau nuo pirmų nepriklausomybės dienų mūsų socdemai lenktyniauja su konservatoriais kas iš jų dešinesnis savo darbais

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ir „kairieji”, ir „dešinieji” pasauliečiai (globalistai) komunistpalaikiai (kgb’istai, stribvaikiai) turi būti išjungti (iš rinkimų spektaklio vienu ypu) už labai sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai.
– Vadovaujantis visagale Lietuvos konstitucija, apklausų (referendumų) dėka, Tautos valios išraiškos įgyvendinimo kryptimi dirbantys Tautos tarnai yra tinkamiausi tvarkos darymui Lietuvoje, o ne „kairieji” „dešinieji” antikonstituciniais viršininkais pasidariusieji, savivaliaujančiai primetantys konclagerines taisykles mums.

ne ne

kairųjų nėra, yra tik dešinieji ir dešinieji

GOJUS

Pataisysiu, lenktyniauja, kas iš jų dešinėsnis leftistas.

Paskutinį kartą redagavo 1 mėnesį prieš GOJUS
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Labai durnas tekstas.
– Procentai procentai – protui pist.
– Sėkmingas pavyzdys, 
kai perkamąja galia vysis pasivys bei po dešimt metų viršys? 🙂 🙂 🙂
– Lietuvoje (Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje) dar 2004-taisiais perkamoji galia turėjo būti panaši į ES JK Prancūzijos Vokietijos.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

(esminis pataisymas)
– Lietuvoje (Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje) dar 1990-taisiais perkamoji galia turėjo būti padaryta panaši į ES JK Prancūzijos Vokietijos.

"turėjo"

Tai po 50 (70) metų komunizmo statybos, pasibaigusios ekonominiu atsilikimu, bankrotu ir komunistinės valstybės žlugimu? Atsikvošėk,meldžiamasis

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Taip meldžiamoji, -asis, dar pirmosios vyriausybės laikmečiu turėjo būti padaryta tvarka Lietuvoje, bet antikonstituciniu būdu parinkti to meto seimagyviai (neišjungtieji komunistpalaikiai, …), Tautos bei Lietuvos priešės Kazimiros Danutės Prunckienės vyriausybė pradėjo veikti svetimšalių naudai ir taip iki šiolei veikia visos bei visi „viršininkai”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Kazimira Danutė Prunskienė – Lietuvos priešė.
2003 sausio 23, seime,
Kazimira Danutė Prunskienė balsavo už konstitucijos 47 straipsnio keitimą. Tai yra balsavo už bemaž didžiausios aferos įgyvendinimą pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams. 
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkei Kazimirai Danutei Prunskienei dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu.
Kazimira Danute Prunskiene, ant kelių, bjaurybe.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

1996 birželio 20, 2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu keitė 47 straipsnį svetimšalių naudai (du kartus ir tuometiniai prezidentai skelbė pakeitimus) nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos, kuriame parašyta:
153 straipsnis
Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, …”.

ne ne

Lansbergis su Sabučiu sustabdė 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimą Į S T A T Y M U “DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS LAIKINOJO PAGRINDINIO ĮSTATYMO”Vilnius, 1990 m. kovo 11 d.Nr. I-14
106 str. Įstatymai kurie yra priešingi Konstitucijai neturi galios,pagal 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimą 1990 m. kovo 11 d.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Po 1918 vasario 16 turėjo būti atkurta LDK, kai ruskių carienės galvažudžiai iš trečio karto 1795 galutinai okupavo ir ištrynė LDK nuo politinio žemėlapio. Karališkai Lietuvai nedera po 1918 vasario 16 priklijuotas lipdukas „respublika” (…).
Kas ir kada nederamai priklijavo „respubliką” prie karališkos Lietuvos?

ne ne

karališkos Lietuvos nebuvo, karalius romos vasalo titulas.

tep tep

kunigaikščio titulas lygus imperatoriaus tituliui, kunigaikštystė -imperijai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Tokio teksto būtum nerašęs, jei būtum skaitęs va šią knygą: „Lietuvių karaliai ir Lietuvos karalystė”. https://vaga.lt/lietuviu-karaliai-ir-lietuvos-karalyste
Yra bibliotekose. Verta paskaityti.
Apart Romos vasalo Mindaugo kiti Lietuvos valdovai buvo tituluojami karaliais, taip pat.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Remiantis istorinių šaltinių duomenimis rekonstruojama dvejopa karališkos valdžios įteisinimo senovės Lietuvoje sistema tiek pagal plačiai žinomą katalikišką Apaštalų Sosto jurisdikciją, tiek pagal senovinę paprotinės teisės sistemą, paliudytą XIII a. vokiškuose šaltiniuose. Istoriniu atžvilgiu titulai karalius (rex) ir karalystė (regnum) atitinka anuometinius (iki XVa.) Vakarų Europos šaltinius ir lietuvių folklorinę tradiciją. Karališkų titulų atitiktis senovės lietuvių valdovų ir Lietuvos valstybės statusams de jure ir de facto atliepia Viduramžių Europos suverenių valdovų ir nepriklausomų valstybių statusus.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Turi būti atkurta karališka Lietuva.

tep tep

nei lansbergis nei sabustis nebuvo prezidentais 1990 m. kovo 11 d.

blue yellow zov marinie

…man visuomet patinka…..ant keliu,bjaurybe……

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai visas 1996 birželio 20-osios aferistų bei Lietuvos priešų sąrašas. Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Vilija Aleknaitė Abramikienė 2 Leonas Alesionka 3 Nijolė Ambrazaitytė 4 Laima Liucija Andrikienė 5 Vytenis Povilas Andriukaitis 6 Jonas Algirdas Antanaitis 7 Vytautas Arbačiauskas 8 Vytautas Astrauskas 9 Arvydas Bajoras 10 Juozas Gediminas Baranauskas 11 Julius Beinortas 12 Aleksandras Bendinskas 13 Juozas Bernatonis 14 Egidijus Bičkauskas 15 Romualdas Ignas Bloškys 16 Kazys Bobelis 17 Vytautas Bogušis 18 Vanda Briedienė 19 Vytautas Jurgis Bubnys 20 Antanas Būdvytis 21 Virgilijus Vladislovas Bulovas 22 Vladas Butėnas 23 Medardas Čobotas 24 Rimantas Jonas Dagys 25 Kęstutis Dirgėla 26 Juozas Dringelis 27 Vytautas Einoris 28… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai visas 2003 sausio 23-iosios aferistų bei Lietuvos priešų sąrašas. Nedalyvavo balsavime (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Babravičius Gintautas  2 Bobelis Kazys  3 Čekuolis Jonas  4 Glaveckas Kęstutis  5 Gražulis Petras  6 Kirkilas Gediminas  7 Klišonis Audrius  8 Klumbys Egidijus  9 Lydeka Arminas  10 Matulevičius Algimantas  11 Melianas Artūras  12 Sakalas Aloyzas  13 Steiblienė Nijolė  14 Steponavičius Gintaras  15 Šukys Raimondas  16 Vagnorius Gediminas  17 Vazbys Artūras  Susilaikė (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Karbauskis Ramūnas  2 Matulevičius Juozas  3 Mincevič Gabriel Jan  4 Tomaševski Valdemar  Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Andriukaitis Vytenis Povilas  2 Babonienė Ona 3 Balčytis Zigmantas  4 Barakauskas Dailis Alfonsas 5 Baravykas Vydas 6 Bastys Mindaugas 7 Baura… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Atkūrus nepriklausomybę, galima buvo padaryti pavyzdingiausią pasaulyje ekonominę tvarką Lietuvoje per metus (2, 3), bet dar pirmoji premjerė (Lietuvos priešė) Prunskienė pradėjo Tautos skurdinimo bei varymo iš Lietuvos veiksmus, o visi kiti buvusieji (premjerai) tęsė bei esamoji tęsia siautėjimą Prunskienės pradėtu žalingiausiuoju būdu iki šiol.
Kuomet Lietuvos priešės Kazimiros Danutės Prunskienės pirmoji vyriausybė vykdė ekonomikos pertvarkymo darbus žalingiausiuoju būdu, kuomet 1991 sausio 8 buvo aukščiausiai (3,2 karto) pakeltos kainos, tuomet (vietoj durnos jedinstvos siautėjimo prie seimo) visi sąjūdiečiai privalėjo išmintingai maištauti ir nedaleisti kainų pakėlimo be algų didinimo.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Dar …
Nevadovauk meldžiamoji, -asis.

blue yellow zov marinie

…ir ka gi cia bepasakysi….nebent,kad stipri Lenkija ir silpna leeeetuva visuomet baigiasi zecpospolita….mokykites psekiskai,panowe…

< blue

kokia tamstos tautybė, ne leeeeetuvis, ne leeeetuvoj gyveni?

blue yellow zov marinie

…isdidziai pareiskiu….estem litwin,psekrew

Ei tu, WC eketė

Išdidus šūdo pareiškimas tik šūdo kvapo tevertas.

blue yellow zov marinie

prrrrrrrrrrrrr

Ei tu, WC eketė

Atkreipkite dėmesį, ryte tas šūdžius rašo beveik normaliai, dieną šeip sau, o vakarop jau beviltiški komentarai.
Kokiai psichinei ligai tai budinga?

blue yellow zov marinie

…atkreipkit demesi….zmoga,rasanti….seip……yra baigusi pirma klase.Su tokiu kalbet,ka zirniu apsivalgius….lieka tik …prrrrrrrrrrr….

Logika

Tai gal ir.Lietuvą pagal perkamąją galią kada nors pavys?

ne ne

dotacijos. O nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Panaašu kad susimokėti už dotacijas teks karu su rusija.

Prašalietis

„Sėkmingas Lenkijos ekonominis modelis remiasi socialiniu solidarumu”… Kaip taisyklė, „geras žinias” skelbiantys Lietuvos atitinkamos srities „specialistai” nepamini esminių „stebūklą” lėmusių „smulkmenų”… Minėdami Lenkijos ekonomikos „stiprumo paremto socialiniu solidarumu stebuklą”, straipsnelį rašęs(ę) „specialistas(ai)” negirdėjo tokios „smulkmenos”, kad Lenkija įstojusi į Eurosojūzą gaudavo ne tik keliams, bet ir ekonomikos stiprinimui kasmet eurosojūzo paramos, kiek visos kitos eurosojūzo naujos narės kartu paėmus…

blue yellow zov marinie

…kadangi gautu pinionzu nepavoge,o,tarkim,nutiese kelius,reme normalu socialini modeli/seimos politika,pvm reguliavimas gyventoju naudai,etc.,/….tai ir matom rezultata.Musuose,pavagia 1,2 mlrd….tai fntt net bylos nekelia….tipo,…ai,padumajies……

34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top