„Senas Putino triukas. Šlykštu. Tai „sąjungininkų“, kartojančių Kremliaus liniją, spaudimas Ukrainai“,–reakcija į NYT straipsnį apie nuolaidas Rusijai

Grupė tarptautinių ekspertų, stebinčių įvykius Ukrainoje, sukritikavo New York Times (NYT) redakcijos straipsnį, kurio autoriai darė prielaidą, kad Ukraina bus priversta užleisti Rusijai savo teritorijas, kad užbaigtų karą. Ekspertai mano, kad Kremlius ėmėsi savo išbandytos taktikos pasinaudoti Vakarų žiniasklaidos priemonėmis.

Apie tai praneša Censor.net su nuoroda į Radio Svoboda.

Planuotas „spaudimas Ukrainai“, -taip ekspertai reaguoja į NYT straipsnį, kur sakoma, kad vardan kompromiso Kijevas turi užleisti teritorijas.

„Tai neatitinka geriausių Amerikos interesų – įsitraukti į totalinį karą su Rusija, net jei taika derybų keliu galėtų pareikalauti iš Ukrainos sudėtingų sprendimų priėmimo. … Jei konfliktas visgi prives prie derybų, Ukrainos lyderiams teks priimti skausmingus teritorinius sprendimus, kurių prireiks bet kokiam kompromisui, – rašoma NYT 2022 gegužės 19-os dienos straipsnyje.

„Lemiama karinė Ukrainos pergalė prieš Rusiją, kurios pasekmėje Ukraina susigrąžintų sau visas Rusijos 2014 metais užgrobtas teritorijas, nėra realistinis tikslas“, – tęsia straipsnio autoriai.

Jie kviečia Baideną (Joe Biden) nustatyti ribas, kiek ilgai galima remti Ukrainą ir jai padėti. „Baidenas turi aiškiai duoti Zelenskiui ir ukrainiečių tautai suprasti, kaip toli gali JAV ir NATO eiti konfrontacijos su Rusija kryptimi, o taip pat ir ribą, kiek ginklų, pinigų ir politinės paramos jiems gali suteikti JAV.

„Putinas investavo per daug asmeninio prestižo į tą invaziją, kad atsitrauktų‘, – rašo NYT redaktoriai.

„Atlanto tarybos“ ekspertas Andersas Aslundas stebisi, kodėl Vakaruose rūpinamasi Rusijos prezidento reputacijos išsaugojimu.

„Aš nesuprantu, kodėl kažkas nori, kad pats blogiausias šiuos metu žmogus žemėje – Vladimiras Putinas – galėtų išsaugoti savo veidą? Kokią moralę jūs ginate? Pasakykite man. Kodėl jūs nenorite, kad jis pralaimėtų ir būtų nuverstas, kaip to noriu aš?“ – rašė Tviteryje Aslundas.

Kitame savo Tviterio įraše Aslundas kritikuoja kai kuriuos Europos lyderius už flirtą su Rusija. „Aš kviesčiau Makroną ir Šolcą baigti lepinti Putiną savo telefono skambučiais. Jei nežinote, ką daryti, laikykitės Hipokrato priesaikos: „Netrukdykite!“.

Amerikietis karo specialistas Džonas Spenseris, vadovaujantis karo veiksmų vykdymo tyrimų miesto sąlygomis katedrai Šiuolaikinio karo Institute, o taip pat knygos Connected Soldiers (Susiję kariai) autorius, savo Tviterio puslapyje siūlo tris sąlygas, kurias įvykdžius Ukraina galėtų tartis su Rusija dėl taikos:

1. „Visos Rusijos kariuomenės išvedimas iš suverenios Ukrainos teritorijos.
2. Kiekvieno Rusijos pagrobto Ukrainos piliečio sugrąžinimas į namus.
3. Išmokų už visus sugriovimus, sukeltus neteisėto Rusijos įsiveržimo, planas.“

Rusijos politinis aktyvistas Garis Kasparovas vadina NYT straipsnį spaudimu Ukrainai.

„Šlykštu. Tai taip pat Ukrainos „sąjungininkų“, kartojančių Kremliaus liniją, spaudimas Ukrainai, sakant, kad jis nori taikos, bet tęsia Putino agresiją ir genocidą. Per 24 valandas vienos ir tos pačios Kremliaus žinutės – iš New York Times, iš BBC ir iš Prancūzijos užsienio reikalų ministro“, – Tviteryje rašė Kasparovas.

„Tai nėra atsitiktinumas, ši „taiki“ kampanija ateina iš Kremliaus būtent tada, kai kelyje pasirodo vis daugiau ir geresnių ginklų iš JAV. Tai senas Putino triukas: užgrobti teritorijas jėga, o po to užtvirtinimui kviesti nutraukti ugnį padedant Vakarų taikdariams,“ – pridūrė Tviteryje Kasparovas.

Aleksandras Ščerba, anksčiau ėjęs Ukrainos pasiuntinio Austrijoje pareigas, o dabar pagrindinis Nacionalinės akcinės bendrovės Naftogaz Ukrainy tarybos pirmininko patarėjas, komentuodamas redakcijos skiltį neslepia emocijų.

„Tik paskaitykite gėdingą New York Times redakcijos skiltį. Tai reikalas, kurio jie nesupranta: „sunkių“ Ukrainos „sprendimų“ laukimas (užleisti dideles teritorijas) reiškia masinį terorą ir genocidą užleistose teritorijose. Mes negalime maitinti krokodilo savo žmonėmis. Todėl mes kovosime su New York Times pritarimu ar be jo“, – rašė Ukrainos diplomatas.

Buvęs (2011-2014 metais) JAV pasiuntinys Rusijoje Maiklas Makfolas kviečia JAV ir Europos lyderius pradėti teikti Ukrainai daugiau kokybiškos ginkluotės ir greitinti jos išsiuntimo tempus.

„Jei JAV ir Europos lyderiai nori kuo greitesnės karo Ukrainoje pabaigos, tada jie turi kaip galima greičiau duoti jai daugiau ginklų ir geriausių ginklų, kad būtų sustabdyta Putino okupacinė armija. Siuntimas prastesnės kokybės ginklų lėtesniais tempais tęs šį karą“, – pažymėjo amerikiečių diplomatas.

Į NYT redakcijos poziciją sureagavo ir Ukrainos prezidento patarėjas Michailas Podoliakas.

Pasak jo, Ukraina mano, kad bet kokios nuolaidos priešui – tai vėlesniam laikui atidėtas karas. Jis užtikrino, kad Kijevas neprekiaus suverenitetu, žmonėmis ar teritorija.

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis savo kreipimesi gegužės 23 dienos pabaigoje pasakė, kad Ukraina „neturi jokios kitos alternatyvos, kaip tik kovoti ir laimėti, išlaisvinti mūsų žemę ir mūsų žmones. Todėl, kad okupantai nori iš mūsų atimti ne šiaip kažką, o viską, ką mes turime, įskaitant ukrainiečių teisę gyventi“.

Pasak Zelenskio, sunkiausia kovos situacija šiuo metu yra Donbase.

„Bachmutas, Popasnaja, Severodoneckas – šia kryptimi okupantai sukoncentravo didžiausią šiuo metu aktyvumą. Jie sukėlė ten skerdynes ir mėgina sunaikinti viską, kas gyva, tiesiogine prasme. Niekas negriovė Donbaso taip, kaip tai dabar daro rusų kariuomenė“, – pasakė Ukrainos prezidentas.

Šaltinis: censor.net

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top