Šį antradienį – pirmas naujojo Seimo narių sąžinės išbandymas

Jau šį antradienį Generalinė prokuratūra kreipsis į Seimą dėl finansinėmis machinacijomis kaltinamų Darbo partijos narių Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo, – naujienų portale Alfa.lt praneša žurnalistas Gytis Pankūnas.

Prokuroro kreipimasis numatytas antradienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje. Rytoj taip pat planuojama priimti ir Seimo nutarimą dėl laikinosios tyrimo komisijos, kuri turės išnagrinėti prokuroro kreipimąsi, sudarymo.

Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas, Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju neseniai išrinktas V. Gapšys ir V. Vonžutaitė kaltinami sukčiavimu. Darbo partija, kaip juridinis asmuo, kaltinama, kad 2004–2006 metais jos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Partijos vadovas savo kaltę neigia.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratai, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis teigė ketinantys balsuoti už tai, kad kaltinamųjų Seimo narių teisinis imunitetas būtų panaikintas.

Tvarkos ir teisingumo partija, Darbo partija, Drąsos kelias ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija sakosi dar jokios principinės pozicijos minėtu klausimu neturintys.

Šis klausimas padės visuomenei išsiaiškinti vertybines parlamentinių partijų pozicijas. Tad jo svarstymas Seime vertas atidaus piliečių dėmesio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top