Šiandien 10 val. tiesioginė radijo laida su Povilu Urbšiu

Šiandien, pirmadienį, 10 val. radijo stoties „Pulsas“ tiesioginiame eteryje kalbės Seimo narys, pilietinio judėjimo „Kartu“ vadovas Povilas Urbšys.

* * *

Meras ir seimūnas pliekiasi piktais kaltinimais

Bronius Matelis | panskliautas.lt

Seimo nario Povilo Urbšio vadovaujamas judėjimas „Kartu“ paprašė leidimo piketuoti prie Panevėžio miesto savivaldybės ir apkaltino merą Vitalijų Satkevičių įtartinais ryšiais su verslininkais. Meras atsikirto: seimūnas niekus svaičioja ir nebesiorientuoja aplinkoje.

Stabdys manipuliavimą valdžia

Panevėžyje rugpjūčio 29 dieną rengiama vieša protesto akcija „Ne Panevėžio statybos tresto (PST) manipuliavimui miesto valdžia“. Imtis aktyvios kovos nuspręsta po to, kai politikai bandė priimti sprendimą, leisiantį miesto centre statyti devynių aukštų namus, nors anksčiau to daryti nebuvo galima.

PST yra dalininkas konsorciumo, kuris laimėjo konkursą statyti pastatus dabartinėje autobusų stoties teritorijoje. Esą vienas jo savininkų verslininkas Gvidas Drobužas ir kiti darė įtaką miesto valdžiai, kad ši sukurtų planą kaip prakišti daugiaaukštę statybą.

„Rugpjūčio 5 dieną neeiliniame miesto tarybos posėdyje Savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė ir miesto meras Vitalijus Satkevičius, manipuliuodami organizacinėmis priemonėmis ir naudodami psichologinį spaudimą, pabandė gauti Tarybos pritarimą miesto istorinės dalies planui. Tokiu būdu buvo siekiama palankaus sprendimo Panevėžio statybos trestui (PST) bei su juo susijusiems asmenims“, – rašoma P.Urbšio pasirašytame pranešime.

Judėjimo „Kartu“ lyderis mano, kad nepaisoma ne tik paprasto padorumo, neatsižvelgiama į viešai išsakomą visuomeninę kritiką, bet ir ignoruojama Kultūros paveldo departamento nuomonė.

P.Urbšys įsitikinęs, kad artimiausiame miesto tarybos posėdyje vėl bus bandoma „prastumti“ minėtą planą, neatlikus jokių jo korektūrų.

Jau nebevadina melagiu

Po kelių valandų į šį P.Urbšio pareiškimą sureagavo meras V.Satkevičius. Jis pareiškė, kad plane, kurį taip puola P.Urbšys, yra numatyta statyti ne aukštesnius nei keturių aukštų pastatus, todėl jis nesuprantantis, ko nori Seimo narys.

P.Urbšio raštą pavadinęs populistiniais niekais meras išsakė ir tokią nuomonę: miesto taryba norėtų leisti statyti tik keturių aukštų pastatus, tačiau tokį nutarimą blokuoja P.Urbšys, kuris tikriausiai nori leisti PST toje vietoje statyti daugiaaukščius?

„Nebedrįstu vadinti Seimo nario P.Urbšio melagiu – tiesiog manau, kad šis pilietis suklaidintas ir, rašydamas įvairius raštus, tik nesuvokia elementarių dokumentų, nesugeba išsiaiškinti, ką rašo ar ką už jį kažkas rašo“, – teigė meras V.Satkevičius.

P.Urbšys „Panevėžio rytui“ sakė, kad taip kalbėdamas meras gudrauja. Pagal pateiktą planą netoli autobusų stoties esančio prekybos centro „Iki“ automobilių statymo aikštelės teritorijoje bus leidžiama statyti devynių aukštų pastatus, o automobiliams statyti numatyta įrengti požemines aikšteles.

Tuo pačiu miesto tarybai siūloma ateityje leisti koreguoti ir dabartinės autobusų stoties teritorijos užstatymą, pastatų aukštingumą ir kitus dalykus.

„Jeigu šalia jau stovės miesto centrą darkantis devynių aukštų namas, tai pati logika reikalaus leisti šalia statyti panašius pastatus. Tereiks verslininkų prašymo, ir planas bus koreguojamas. PST valdantiems verslininkams būtent tokia situacija yra naudinga, todėl ir teigiame, kad meras su savo komanda priiminėja verslininkams, o ne miesto bendruomenei naudingus sprendimus“, – aiškino Seimo narys P.Urbšys.

panskliautas.lt

* * *

Tiesos.lt primena ankstesnes publikacijas šia tema:

Piliečiai ragina Panevėžio merą nedarkyti miesto
Seimo nario P.Urbšio ir Panevėžio mero V.Satkevičiaus susirėmimas dėl miesto ateities

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top