Šiaulių visuomenininkai siūlo vieną ministeriją perkelti į Saulės miestą

Šiauliuose Nevyriausybinių organizacijų konfederacija atidžiai išanalizavo Seimo rinkimus laimėjusiųjų programas. Puikiai žinodami, kad Šiaulių apskritis vadinama depresijų zona, nevyriausybininkai nutarė kreiptis į Lietuvos Respublikos Seimo narius, vietos valdžią prašydami realiais veiksmais realizuoti regionų reanimaciją. Aktyviausi visuomenininkai ketina kurti darbinę grupę, kuri kaups piliečių siūlymus bei nuomones, kokia konkrečiai ministerija galėtų būti perkelta į Šiaulius.

Reikia tikėtis, šiauliečiai sugebės įrodyti, kad realus valdžios priartėjimas prie vietos problemų bus naudingas ir rinkėjams, ir politikams. Be to, jeigu pasaulyje jau kuriamos mobiliosios atominės elektrinės, kodėl ministerijos negalėtų reziduoti bedarbyste bei didžiausia emigracija išsiskiriančiuose regionuose?

Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija. Mes tikime, kad mūsų išrinkti Seimo nariai neturi teisės mūsų nuvilti

Apžvelgdami rinkimų į Seimą rezultatus, mes aiškiai matome išsakytą šiauliečių valią – trijose apygardose išrinkti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Lietuvos mastu ši politinė partija taip pat laimėjo daugumą ir suformavo valdančiąją koaliciją, kuri prisiima atsakomybę už Lietuvos ateitį. Savo rinkiminėje programoje LVŽS kuria viziją penkių darnų – darnaus žmogaus, darnios visuomenės, darnaus švietimo ir kultūros, darnios ekonomikos bei darnaus valstybės valdymo – principu.

Išnagrinėjus šia viziją išsamiau, galima rasti puikių teiginių ir šūkių, po kuriais pasirašome ilgai nesvarstę.

Štai keletas iš jų:

Koordinuoti regionų atgaivinimo ir plėtros procesus
Didinti viešųjų ir administracinių paslaugų kokybę bei prieinamumą

ŠNVOK siūlo imtis iniciatyvos sutelkti šiauliečius ir suformuluoti prašymą naujai pokyčių vyriausybei, kurioje daugumą sudaro LVŽS nariai, dėl vienos ministerijos perkėlimo į Šiaulių miestą.

Šiuo metu susiklosto palanki proga būtent dabar kelti šį klausimą į viešumą. Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakultetas išsikelia į naujas patalpas, o senosios su minimaliais pakeitimas puikiai atitiktų reikalavimus ministerijos patalpoms. Tai devynių aukštų pastatas (buvusios Nuklono gamyklos administracinės patalpos) su daugybe kabinetų ir įvairių lengvai pertvarkomų erdvių.

ŠNVOK, remdamasi išrinktų Seimo narių programinėmis nuostatomis ir priešrinkiminiais permainų pažadais, mato didžiulę naudą Šiaulių miestui bei jo bendruomenei decentralizuojant valdžios institucijų piramidę, perkeliant iš Vilniaus į Šiaulius vieną ministeriją. ŠNVOK Tarybos posėdyje balsų dauguma nutarta išrinkti darbo grupę, koordinuojančią nevyriausybininkų žingsnius generuojant veiklos strategiją ministerijos perkėlimo klausimais, siekiant mūsų visų bendrai užsibrėžto tikslo.

Šiaulių nevyriausybinių organizacijų prezidentė
Vida Pociuvienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dabar tikrai

reikia elgtis aktyviai ir energingai.Nelaukti,kol kas paklaus.

Pritariu

Užteks „elitui” parazituojančioj sostinej sedet, tegul pasižiūri kaip žmonės likusioj Lietuvos daly gyvena…

Paskubėkit...

Gera iniciatyva.Prieš ketvirtį amžiaus Šiauliai skaitėsi pramonės miestu.Gyveno ten apie 120 tūkst.žmonių.Tai gražus miestas ir gražūs žmonės ten gyvena.Ir man teko garbė ten gyventi kaip specialistei beveik 30 metų.Tai galėtų būti „Socialinių reikalų ir darbo”ministerija.”Nuklonas” tolokai nuo miesto centro.Priešais teatrą buvo didelis pastatas,atrodo,ten buvo įsikūręs „Hidroprojektas”.Kas ten dabar?Kitas nemažas pastatas yra šalia kultūrnamio – „Projektavimo”institutas,atrodo,buvo.Kas jame dabar įsikūręs?Šiauliai yra šiaurės vidurio Lietuvoje.Dabar ten nemaža bedar- bystė.Regionų gaivinimas – esamos ir būsimų Lietuvos valdžių turėtų būti nemažas galvų skausmelis.Kitaip Lietuva liks be lietuvių.Lietuvi,privalai veikti taip,kad ateičiai išsaugotum ir paliktum LIETUVĄ.

Gera mintis

Reikėtų, kad po visuomenininkų vėliavą į miesto tarybą išrinkti politikai išdrįstų palaikyti šį siūlymą. Manau, naudą šiauliečiai iš karto pajustų. Bent jau gatvės ministerių limuzinams laiku nuvalytos būtų.☺

nida

Aš siūlyčiau į Šiaulius perkelti Sveikatos ministeriją. Motyvai: ministru ketinama skirti Aurelijų Verygą, vyruką nuo Užvenčio, kuris yra kaip ir Šiaulių priemiestis. Kai dėl gimtinės žmogus pasistengtų, tai oho kaip sublizgėtume. Dar kaip motyvą galime nurodyti Simavičiaus vargus su teisėsauga, taigi, reikia rimtesnio dėmesio mūsų gydymo įstaigoms. Stebint, kaip tarpusavyje susipliekė Šiaulių socialdemokratai, tai ir psichiatro pagalba ne prošal būtų.

šiaulietis

Socialinę

Šiaulietis

Esu šiaulietis ir esu prieš ministerijų kilnojimą. Ministerijos turi būti valstybės sostinėje. Taškas. Aš nesuprantu kam šitas kilnojimas, kam išvis kilo absurdiška idėja sukelti visas ministerijas į vieną pastatą? Gal kažkas nori pasipelnyti? Na gerai, tarkime visos ministerijos būtų viename pastate, bet tokiu atveju užteks vieno Boeingo ir Lietuva be valdžios…

Šiauliečiui

Va, padalinus ministerijas regionams, boingų iš karto reikės daugiau…

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top