Kovo 11-osios Akto signataras, buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Zigmas Vaišvila šiandien vykusioje spaudos konferencijoje „Melas buvo, yra ir bus melas“ pranešė, kad nesulaukęs iš šalies vadovės atsakymo dėl tam tikrų jos biografijos detalių teismui apskundė Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę.
Kaip teigia Z.Vaišvila, prezidentūros atsakyme, kurį jis gavo rugpjūčio 9 dieną iš Prezidento kanceliarijos asmenų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Astos Bogušienės kaip neva atsakymą į savo klausimus, ir vėl buvo kartojama „žinomai melagingas paaiškinimas, kad 1989 m. gruodžio mėnesį perėjo į savarankiškai susikūrusios LKP gretas. 1990 m. birželį išmetusi partinį bilietą Respublikos vadovė iki šiol nedalyvauja jokioje partinėje veikloje“. Be to, į kai kuriuos klausimus iš viso buvo neatsakyta.
Kadangi A. Bogušienė nėra prezidentės atstovė ir ji galinti nežinoti prezidentės biografijos faktų, juo labiau – už juos ji nėra atsakinga, Z. Vaišvila nusprendė kreiptis į teismą dėl Respublikos prezidentės atsakomybės. Kaip sakė signataras, „Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateikiau skundą, naudodamasis įstatymo man suteiktu signataro statusu, dėl atsakovės Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės neveikimo, tai yra neatsakymo į mano prašymą atsakyti į klausimus dėl prezidentės biografijos“, – šiandieninėje spaudos konferencijoje pranešė Z.Vaišvila.
Tiesos.lt primena, kad per šių metų gegužę surengtą spaudos konferenciją Z. Vaišvila atkreipė dėmesį į faktą, kad prezidentūros tinklalapyje internete anksčiau skelbta D. Grybauskaitės biografija – jos studijų Džordžtauno universitete data – balandžio mėnesio pabaigoje buvo pakeista. Kaip teigia signataras, anksčiau buvo skelbiama, jog ji ten studijavo dar tada, kai tokias keliones finansavo okupantų valdžia: „[…] vietoje 1991 m., viešai skelbtų ir iki prezidento rinkimų ir iki šiol, o šių metų balandžio 26 d. įrašomi 1992 m.“ Kaip pabrėžė Z.Vaišvila, toks datų skirtumas esminis: „1992 m. jau yra po Lietuvos tarptautinio pripažinimo ir 1991 m. rugpjūčio pučo Maskvoje. Iki šio istorinio virsmo ne bet kas ėjo dirbti į nepriklausomybę paskelbusios Lietuvos valdžios struktūras“.
Gegužę vykusioje spaudos konferencijoje Z. Vaišvila priminė esminius, iki šiol prezidentės ignoruojamus dalykus: „Priminsiu, kad 1991 m. liepos 31 d. dar įvyko Medininkų tragedija. Po jos tik dviese su Valerijonu sprendėme – siųsti į pasienio postus žmones ar ne? Atsakomybės dėl jų likimo niekas nenorėjo prisiimti. Būdamas iki pučo Vyriausybės aparato vadovu, D. Grybauskaitės į darbą mūsų Vyriausybėje nepriiminėjau, o jos biografijoje skelbiamų Vyriausybės programų, kurioms ji tariamai vadovavo, taip pat nebuvo. Ir lėšų siųsti D. Grybauskaitę į Džordžtauno universiteto 6 mėnesių vadovų kursus mūsų Vyriausybė neturėjo. Tad būsimoji Lietuvos prezidentė į šiuos kursus turėjo išvykti 1991 m. pradžioje, tai yra tada, kai liejosi sausio 13-osios kraujas, o vasario 9-ąją Tauta plebiscite balsavo dėl Nepriklausomybės“, – kalbėjo signataras.
Be to, Z.Vaišvila atkreipė dėmesį į tai, kad juodąjį karatė diržą, kurį turi prezidentė, anksčiau galėdavę užsitarnauti tik tokiose struktūrose kaip KGB ir GRU dirbę asmenys, juolab kad karatė Tarybų Sąjungoje buvo draudžiama sporto šaka. Spaudos konferencijoje signataras tvirtino ir tai, jog „vieną kartą reikia galutinai išsiaiškinti dėl D. Grybauskaitės juodojo karatė diržo, kuriuo ji vėlgi pasigyrė ne tik „Deutsche Welle“ žiūrovams, bet ir puikuojasi prezidentės biografijoje“.
Dar kartą primename Z.Vaišvilos keliamus klausimus Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei, į kuriuos ji iki šiol vengia atsakyti:
• Kodėl savo biografijoje slepiate faktą, kad 1987 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr.1271 TSKP CK Visuomeninių mokslų akademijoje buvote įdarbinta vieneriems metams etatine darbuotoja?
• Kodėl po LKP atsiskyrimo likote TSPK nare?
• Kada išstojote iš TSKP, jei išstojote?
• Kodėl po LKP atsiskyrimo nuo TSKP Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, kurios veiklą finansavo TSKP, sutikote tapti viena šios mokyklos vadovių – moksline sekretore?
• Kodėl likote dirbti TSKP Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje po 1990 m. kovo 11-osios?
• Kodėl likote dirbti TSKP Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje po 1990 m. kovo 25-osios, kada M. Burokevičiaus vadovaujama LKP / TSKP drauge su TSRS kariškiais išmetė iš šių patalpų Vilniaus pedagoginį institutą ir joje įkūrė perversmininkų štabą?
• Kada nutraukėte darbo santykius su TSKP Vilniaus aukštąja partine mokykla?
• Kada vykote į vadovų kursus Džordžtauno universitete 1991 m. ir kas tai finansavo?
• Kas ir kur 1991 m. Jus įdarbino Lietuvos valdžios institucijose grįžus iš Džordžtauno?
P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam