Šilta vietelė: Vilniaus šilumos tinkluose – tūkstantinės išlaidos darbuotojų studijoms, kavai, sporto klubų paramai

BNS

Vilniaus savivaldybės sutartį su „Vilniaus energija“ prižiūrintys Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) tūkstančius eurų leido darbuotojų studijoms, teniso aikštelių nuomai, kavai ar dovanų čekiams.

BNS turimuose VŠT išlaidų ataskaitos dokumentuose taip pat atsispindi įmonės skirta šimtatūkstantinė parama sporto klubams, išlaidos viešiesiems ryšiams. Iš viso savivaldybė, nagrinėjusi 2014-ųjų pradžios – 2015 metų rugpjūčio mėnesio įmonės išlaidas, nustatė, jog per 230 tūkst. išleistų eurų galėjo būti nesusiję su įmonės veikla.

Buvęs VŠT vadovas Arūnas Keserauskas tvirtina, kad išlaidos buvo teisėtos ir apie jas savivaldybė buvo informuota.

Kaip pažymima ataskaitoje, didžiausią sumą – 63,7 tūkst. eurų (220 tūkst. litų) – VŠT pernai skyrė Vilniaus futbolo klubui „Žalgiris“, tuo metu 43,4 tūkst. eurų (150 tūkst. litų) atseikėta viešosios įstaigos „Krepšinio rytas“, valdančiai Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komandą ir areną, paramai.

Pernai nemenka parama skirta ir kitiems sporto klubams: ledo ritulio komandai „Geležinis Vilkas“ – 5,7 tūkst. eurų (20 tūkst. litų), Vilniaus teniso klubui – 4,3 tūkst. eurų (15 tūkst. litų) ir dar 1,5 tūkst. eurų (5 tūkst. litų) klubui sumokėta už reklamos paslaugas, klubui „Lemiamas tritaškis“ VŠT 2014-aisiais paaukojo 5,7 tūkst. eurų (20 tūkst. litų), Krepšinio veteranų sporto klubui – 4,3 tūkst. eurų (15 tūkst. litų), Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijai – 2,8 tūkst. eurų (10 tūkst. litų), dar 1,5 tūkst. eurų (5 tūkst. litų) – Baltijos moterų krepšinio lygai.

Beveik 31 tūkst. eurų (108 tūkst. litų) pernai už paslaugas sumokėti ir „VIP Viešosios informacijos partneriai“ – ši viešųjų ryšių specialisto Dariaus Gudelio valdoma įmonė nuo 2014-ųjų spalio yra ir „Krepšinio rytas“ dalininkė. Dar daugiau nei 8,5 tūkst. eurų išleista radijo „Znad Willi“ laidoms.

Nemažą dalį turimų pajamų VŠT per dvejus metus skyrė reprezentacijai: bendrovės „Teniso pasaulis“ teniso aikštelių nuomai išleista 3 tūkst. eurų, dar 4 tūkst. eurų skirta „Tiketos“ bilietams ir dovanų čekiams, 2,6 tūkst. eurų – kavai. Kaip rašoma ataskaitoje, įmonės lėšos leistos ir buvusios VŠT direktoriaus padėjėjos studentės Vitos Tatarinavičiūtės studijoms Vilniaus universitete – iš viso tam sumokėta 1,5 tūkst. eurų. Dar 8,5 tūkst. eurų skirta VŠT vadovybės civilinės atsakomybės draudimui.

Bent dvejus metus VŠT rėmė ir viešąją įstaigą „Žaliosios energetikos centras“ – jai iš viso skirta 34 tūkst. eurų.

Dar apie 4,5 tūkst. eurų išleista įvairioms įmonės vadovų komandiruotėms.

Buvęs įmonės vadovas A.Keserauskas BNS aiškina, kad didžiosios išlaidos buvo tvirtinamos VŠT valdybos ir apie tai buvo informuojama savivaldybė. Šios išlaidos, anot jo, buvo dengiamos iš pajamų, gautų už parduotą įmonės turtą. Tuo metu reprezentacijai ir, kaip jis įvardijo, „kanceliarinėms reikmėms“ pinigai esą buvo reikalingi ir skiriami iš „Vilniaus energijos“, tad „savivaldybei ir vartotojams jokio nuostolio nebuvo daroma“.

„Visos išlaidos, kurios priklauso, buvo tvirtintos valdyboje, mažesnės išlaidos, kurių nereikėjo tvirtinti valdyboje, buvo tvirtintos dėl to, kad jų reikėjo. Tiesiog, jei darbuotojas yra vertingas ir jo studijos mums reikalingos, mes galime apmokėti – įmonė naudojasi tomis teisėmis, kurias turi“, – paaiškino jis.

Pasak A.Keserausko, civilinės atsakomybės draudimu valdyba ir direktorius buvo apdrausti irgi vadovaujantis įprasta įmonių praktika, o dideli pinigai viešiesiems ryšiams skirti „tam tikrų procesų“ viešinimui, pavyzdžiui, susijusių su biokuro katilinėmis. Vis dėlto jis teigė nepamenantis tikslių sutarties detalių bei pačios įmonės, su kuria sutartis sudaryta.

„Man tas (VIP Viešosios informacijos partneriai) pavadinimas nieko nesako. Matyt, buvo konkursas ar apklausa, priklausomai nuo sumos – kas laimėjo konkursą, tas ir atliko. O dėl sporto klubų – yra sporto klubai, kurie egzistuoja, mes nueiname ir sergame už juos, džiaugiamės, dauguma jų egzistuoja iš bendrovių paramos. Mes nebuvome ta kompanija, kuri neprisidėjo prie Lietuvos sporto. Taip, mes prisidėjome“, – aiškino jis.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas tvirtino, kad naujajai VŠT valdybai surinkus duomenų apie nepagrįstas išlaidas, savivaldybė žada užsakyti platesnį nepriklausomą teisinį auditą ir vertinti galimybes lėšas susigrąžinti.

„Drįsčiau vadinti, kad tai yra piktnaudžiavimas tarnyba: įmonė, kuri turi stabilius finansinius srautus, galėjo neatsiskaitomai atlikti išlaidas buvusio vadovo ar administracijos reikmėms tenkinti. Iš esmės, tai yra mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas. Teisininkai šį klausimą turi savo darbotvarkėje – jie turės įvardinti, ar iš formaliosios pusės pinigai buvo išleisti teisėtai. Jei matysime, kad įmonės finansams yra padaryta žala, neatmetame galimybės, kad gali būti pradėtos teisinės procedūros tai žalai atlyginti“, – BNS sakė V.Benkunskas.

Anot jo, VŠT veikla pastaruosius 15 metų apsiribojo tik sutarties su šilumos tinklus išsinuomojusia „Vilniaus energija“ priežiūra, joje pastaruoju metu dirbo 10 darbuotojų.

Nuo 2009 metų lapkričio VŠT vadovavęs A.Keserauskas įmonę paliko rugpjūčio pradžioje. Spalio pabaigoje jis įsidarbino su „Vilniaus energija“ susijusioje šilumos tiekimo bendrovėje „Litesko“.

VŠT vadovo poste A.Keserauską pakeitusi buvusi prezidentės patarėja ekonomikos klausimais Giedrė Kaminskaitė-Salters iš šių pareigų atsistatydino spalio viduryje. Nuo to laiko laikinai įmonei vadovauja bendrovės teisininkas Mantas Burokas.

Po to, kai dėl nesutarimų su savivaldybės deleguotais VŠT stebėtojais ir valdybos pirmininku Arvydu Daruliu pasitraukė 4 nepriklausomi valdybos nariai, buvo paskirtas ne tik laikinasis įmonės vadovas bet ir laikina valdyba.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top