Simonas Streikus. Kaunas – orių, laisvų ir kuriančių asmenybių miestas

Nacionalinis susivienijimas, tęsdamas Sąjūdžio tradiciją, visų pirma nori sugrąžinti Lietuvos žmonėms tikėjimą savo valstybe. Tikėjimą, kad esame laisvi spręsti, kaip joje gyventi, kad esame laisvi klausyti savo sąžinės ir pagal ją kurti įstatymus, kurie reguliuoja mūsų bendrą gyvenimą. Tokio tikėjimo įkvėpti, su pasididžiavimu savo valstybe turime visi kartu kurti ją savo darbais, kiekvienas pagal savo gabumus ir pašaukimą.

Žmonės yra skirtingi ir bendriems sprendimams priimti būtini ne tik rinkimai, bet ir diskusijos, įsiklausymas į bendruomenes, gyventojus apskritai. Rūpestis miesto reikalais tik augtų, jei dalyvavimas jo gyvenime būtų įprastas, o ne diktuojamas iš mero kabineto. Demokratiją būtina užtikrinti visais lygmenimis, įskaitant savivaldą. Būtina stiprinti seniūnijas, vietos bendruomenes, net namų bendrijas.

Visam tam savivaldybė turi svertus ir lėšas. Nuo žemiausio lygmens turime būti ir jaustis šeimininkais.

Nacionalinis susivienijimas pasisako už kitokią politikos kultūrą. Aukščiausi moraliniai idealai, sąžiningumas ir kompetentingumas yra svarbiausi politiko kriterijai. Tik išprususi, mąstanti ir neabejinga visuomenė gali atskirti sąžiningus politikus ir prasmingas kalbas nuo tuščių pažadų.

Nors dabartinė Kauno valdžia parodė ypatingą ūkiškumą ir sparčiai gerina visą viešąją infrastruktūrą, tačiau su gyventojais ji apskritai nekalba ir demonstruoja net pabrėžtinę aroganciją. Į viešumą yra iškilęs ne vienas atvejis, kai valdžia be gyventojų pritarimo bando savo nuožiūra įgyvendinti visus gyventojus liečiančius projektus (Žemųjų Šančių krantinės, Ąžuolyno sutvarkymo). Susikalbėjimo stoka ir valdžios geranoriškumo trūkumu skundžiasi ir Eigulių seniūnijos gyventojai. K. Škirpos ir P. Plechavičiaus gatvių gyventojai, dar 2020 metais surinkę parašus dėl vaikų žaidimo ir sporto aikštelių atnaujinimo, jau 3 metai gyvena savivaldybės pažadais. Savivaldybė neranda galimybės įrengti vos iki 10 000 Eur kainuojančių aikštelių. Kitas atvejis – neseniai naujai perdaryta S. Žukausko gatvė. Po jos sutvarkymo gyventojai neteko galimybės joje parkuoti automobilių. Dėl šių pokyčių niekas nei tarėsi, nei bandė spręsti ir taip kiemuose netelpančių automobilių problemos. Kaunui trūksta geranoriškumo, kalbėjimosi ir įsiklausymo.

Galiausiai Kaunui trūksta skaidrumo. 2022 m. rugsėjo mėn. atlikta Lrytas.lt apklausa rodo, kad Kauno merą palankiai vertina 28,8 proc. respondentų, 39,7 proc. – nepalankiai, 31,5 proc. – sunku pasakyti.

Kodėl taip ženkliai smuko šio darbštaus ir daug Kaunui gero padariusio politiko populiarumas?

Viešumoje pasirodė informacija apie mero artimųjų įsigytus sklypus prestižinėse Kauno vietose, administracijos direktorius pagautas su didžiausiu kyšiu per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją, mero valdomos įmonės neskuba išeiti iš Rusijos rinkos. Tikime, kad tokios politikos laikas praėjo. Žmonės visa tai mato ir ilgisi sąžiningų, jiems tarnaujančių vadovų.

Nacionalinis susivienijimas kviečia kauniečius tapti tikrais Kauno šeimininkais. Laikas patiems spręsti, ko reikia jūsų mikrorajonui, kad jame gyventi būtų patogiau. Pradėkime nuo Kauno kurti kitokią Lietuvą! Padarykime Kauną atgimstančios Lietuvos centru ir pavyzdžiu. Tikėjimas savo valstybe, rūpestis savo miestu, realus žmonių įsitraukimas į sprendimus, sąžiningi ir kompetentingi politikai – tai yra mūsų šūkio „Tapkime Kauno šeimininkais!” esmė. Kviečiame kartu paversti tai realybe! Kaunas yra vertas būti orių, laisvų ir kuriančių asmenybių miestu.

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Balsuoti už Nacionalinio Susivienijimo kandidatus tikrai būtų išmintingiausias sprendimas.

Už

Tomaševskį ir tik už jį.

Taigi kaipgis

Primenu, kad minėtas tuteišis per gegužės 9-ąją segėdavo kolorado spalvų juostelę. O ką kliedėjo toks jo bendražygis, kurio sūnus buvo į seimo viešbutį atsivedęs kurwą, kuri ten fotografavosi iki apatinių išsirengusi, net nebepriminsiu, nes bloga darosi.

Už

O kuris be nuodėmės?

Pastabus

…uz p.TUTKU,tik uz ji….

Už

Tutkų balsuos pijokai, jis du kartus baustas pagal BPK 281 str., įpūtė į alkotesterį daugiau nei 1,51 promilės. Tutkus neturi jokių šansų.

Pastabus

..jo,tie keturi nepripute,rinkis is ju…Tik anys tau is kisenes ispuuuus pinigine su buto raktais,liksi bom bom bomzas,xa xa xa,na ir naivuolis tamista,kaip vaikas…

DD plius DD

O tai Tomašefskis- kur jis ten Kaune žegnosis? Negi Karo muziejuje? Ar Sobore?
Palikit jau šią personą mums vilniečiams. Suvirškinsim kaip kauniečiai savo metu Šustauską.

Pastabus

…kai agitatoriai tokie kaip tu,tai labai suabejoji…kazi kazi…

Dzeikas

Laisvo barako lageryj but negali.

Smalsutis

Aš balsuosiu, bet nerinksiu, už pasaulio hegemono atstovus, jų mimikrijas, atsarginius variantus ir pamainas. Už ką bebalsuočiau, gausiu tą patį Š tik kitame įpakavime. Kiek supratau Vilniuje didžiausias rinkimų vinis yra Algirdo gatvė, kurią Š norėjo padayti Eliziejaus laukais, bet nelabai išėjo.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top