Sirijos vyskupas: Nėra jokių šventų karų, nes karas visada yra blogis ir nuodėmė

Vatikano radijas

„Girdėjau, kad Maskvos patriarchato vadovai laimina Rusijos ginkluotųjų pajėgų „šventąjį karą“ prieš nemažas dalis Sirijos teritorijos kontroliuojančius džihadistus. Turiu pasakyti, kad labai neatsakinga taip kalbėti apie Sirijoje vykstantį konfliktą. Tokių terminų vartojimo pasekmės gali būti katastrofiškos“, – katalikų žinių agentūrai Fides pasakė sirų katalikų arkivyskupas Jacques Behnan Hindo.

Pasak vyskupo, krikščionių ganytojai turėtų vengti bet kokių formuluočių, kurios galėtų skambėti kaip karo pateisinimas ar pritarimas karo veiksmams. Juo labiau vengtini tokie terminai kaip „šventasis karas“, kuriuos vartoja ir džihadistai.

„Jei ir mes kovojame „šventąjį karą“, tai kuo mes nuo jų skiriamės? – klausė Sirijos vyskupas. – Iš viso negali būti jokių šventų karų, nes karas visada yra blogis ir nuodėmė. Džihadistai, kurie vartoja šią terminiją, nesiskaito su jokiomis šventybėmis, žudo ir persekioja krikščionis, laiko priespaudoje ir savo bendratikius musulmonus. Religiją jie naudotoja kaip ideologinį savo siekių pateisinimą. Jei ir krikščionys vartos šią terminiją, jie tik patvirtins džihadistų vartojamus stereotipus, pasak kurių, krikščionys – tai kryžiuočiai, norintys užimti jų žemes, o vietiniai Artimųjų Rytų krikščionys – tai Vakarų kryžiuočių penktoji kolona“.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top