Širvintose Ž. Pinskuvienė bando riboti žodžio laisvę?

kaunieciams.lt

Širvintose šį savaitgalį vykstant šventei „Startas vasarai Širvintose“ savivaldybės administracija nesėkmingai mėgino uždrausti partijos Nacionalinis susivienijimas (NS) atstovams prisistatyti gyventojams šventės metu. Apie tai antradienį pranešime spaudai pranešė partijos atstovai.

NS atstovai nurodo pagal Susirinkimų įstatymą informavęs savivaldybės administraciją apie planuojamą vykdyti laikraščių dalijimo akciją ir gavę merės Živilės Pinskuvienės pasirašytą raštą, kuriame nesutinkama, kad akcija būtų vykdoma – ir ne tik šventės teritorijoje, bet ir bet kokioje kitoje viešoje teritorijoje Širvintų rajone.

Kaip praneša liudininkai (NS teigimu), atėjus šventės dienai iš pradžių partijos laikraščius dalinti trukdė administracijos darbuotojai, o vėliau į konflikto vietą atvyko ir policijos pareigūnai, kelias valandas Nacionalinio susivienijimo atstovams darę spaudimą pasišalinti, tačiau neturėdami teisinio pagrindo taip ir neišsakę formalaus reikalavimo ir galiausiai išvažiavę.

„Iš NS gauto merės Živilės Pinskuvienėsrašto aišku, kad draudimas šventėje dalyvauti politinėms partijoms inicijuotas pačios merės. Tai gudri taktika – partijoms dalyvauti draudžiama ir renginys neva depolitizuotas, tačiau pati merė vėliau skelia kalbas ir sveikinimus nuo scenos šventės metu.

„Facebook“ tinkle merė rašė, kad Širvintose tikrai nėra ir nebus galimybės partijoms prisistatyti ir dalinti savo medžiagą. Tačiau tokia merės pozicija tiesiogiai prieštarauja Politinių organizacijų įstatymo 15 ir 16 straipsniams bei ne vienai Susirinkimų įstatymo normai. Konstitucinis teismas dar 2000 metais yra išaiškinęs, kad savivaldybės administracija gali neleisti susirinkimo, tačiau tokiu atveju „privalo pateikti aiškius įrodymus, kaip konkrečiai susirinkimas pažeis valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves“.

aigi Širvintų merė tiesiog užsiima savivale. Ar Širvintose negalioja Lietuvos įstatymai, o jų viešosios teritorijos yra merės privati valda?. Negalėjome paklusti jos neteisėtam reikalavimui ir nepaklusime ateityje“, – teigia Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas, politologas Vytautas Sinica.

„Renginio teritorijoje nenumatytos vietos įrengti palapines jokioms politinėms partijoms, iš kurių būtų vykdoma politinė agitacija ir (ar) reklama. <…> Savivaldybė atkreipia dėmesį, kad bet kokios politinės reklamos sklaida viešojo kultūrinio bendruomeninio renginio metu neatitinka šio renginio tikslų ir gali klaidinti renginio dalyvius dėl renginio sąsajų su politinę reklamą vykdančių asmenų veikla.Atsižvelgdami, į tai, kas išdėstyta, informuojame, kad nesutinkame, kad 2023 m. gegužės 26 d. šventės „Startas vasarai Širvintose“ metu viešoje teritorijoje būtų statoma partijos palapinė, kurioje renginio dalyviams būtų dalinami partijos laikraščiai“, – rašoma Ž. Pinskuvienės rašte.

Partija atkreipia dėmesį, kad Širvintų merė yra vienintelė vietos politikė, draudžianti partijoms prisistatyti savo mieste ir daranti tai jau antrus metus iš eilės. Be to, draudimas taikomas ne tik šventės teritorijoje, bet visame mieste. Nacionalinio susivienijimo teigimu, būtina ginti žodžio laisvės principą nuo visų rūšių cenzūros, nedarant išimčių ir politikų teisei pristatyti savo idėjas visuomenei.

„Ne pirmą vasarą rengiame laikraščio dalinimo akcijas visoje Lietuvoje, šį savaitgalį taip pat vykome į beveik dešimtį šalies miestų. Daugiau nė viename rajone nesusidūrėme su merų trukdymu pristatyti partijos idėjas ir bendrauti su gyventojais viešoje vietoje.

Ž. Pinskuvienė skelbia, kad tokiais draudimais siekia apsaugoti gyventojus nuo jiems neva įkyrios ir varginančios politinės agitacijos. Skamba gražiai, tačiau šventės dieną nesusidūrėme su jokiu nepasitenkinimu, išskyrus iš administracijos darbuotojų. Nė vienas gyventojas nesipiktino mūsų buvimu, daugiau žmonių ėmė laikraštį nei jo atsisakė, dalis stojo pasikalbėti plačiau ir prašė informuoti apie būsimus renginius.

Visada laikomės padorumo, nesame įkyrūs su savo pasiūlymais ir mūsų dalyvavimas nei Širvintose, nei kitur šventės tikrai negadina. Priešingai, ne iš vieno žmogaus pajutome norą atviriau kalbėtis apie politines problemas. Kad mes turime teisę organizuoti tokią akciją ir tai darėme teisėtai, patvirtino ir policijos pareigūnai, nevykdę savivaldybės administracijos darbuotojų spaudimo nurodyti mums pasišalinti,“ – teigė Širvintose lankęsis NS valdybos narys, politologas Marius Parčiauskas.

PastabaNS nuotraukos iš renginio Širvintose nebuvo skelbtos portale kaunieciam.lt . renginio nuotraukos skelbiamos papildomai.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
botuksas

Tokie seni komuniagos kaip pinskuvienė, šiltose vietelėse labai greit pasimiršta ir savo primityviose fantazijose ”privatizuoja” viską aplinkui, net ir patį miestelį, žmones ir net įstatymus! Reiktų dažniau tokioms asaboms padėt atsikvošėt. Na matosi, kad dreba visa iš tolo pamačius NS palapinę 🙂 Bjauri boba, aferistė, atsiuntė policiją, o kokia atsakomybė numatyta už tyčinį policijos darbo trugdymą ir neteisėtą kabinėjimąsi prie žmonių ir jų laiko gaišinimą?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Krikščionišką (taip pat ir plėšikiškos NS partijos) agresiją (kaip ir sup*stų neišjungtųjų komunistpalaikių partinę bolševikinę – komunistinę, fašistinę, rašistinę – putlerinę) tenka mums atlaikyti dar nuo Mindaugo laikų iki šiol.
Daugiau apie tai,
va čia
https://www.youtube.com/watch?v=wtmh5EXraW4
***
NS vadukai, atsip*skit nuo Živilės.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai plėšikiška (krikščioniškos) NS programos nuostata:
“… Atskirų profesinių grupių reikalavimai didinti atlygį už darbą yra visiškai pagrįsti, bet jų neįmanoma patenkinti dėl valdžios nuolatinio vengimo padidinti valstybės pajamas.
31.2. Skaičiavimai rodo, kad pagal dabartinį Lietuvos ekonominio išsivystymo lygį valstybės pajamos iš per metus surenkamų mokesčių galėtų būti mažiausiai dviem milijardais eurų didesnės.”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Įspėjamojo turinio laiškas, kurį gavo tarnybų didžiausi tarnai. Tinka ir krikščioniškiems NS vadukams. **************** „Apie katastrofą  Lietuva – sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos metu. Bemaž, pusė darbininkų išvyko svetur gyventi bei dirbti ir bijo sugrįžti todėl, kad Lietuvoje yra naudojamos mokesčių taisyklės – plėšikiškos. Tai yra akivaizdžiai matoma, paskaičiavus surinkto biudžeto dalį, tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų). Lyginant su Jungtine Karalyste (JK), plėšikiškai surinktas biudžetas Lietuvoje yra perteklinis, bemaž, dviem milijardais eurų. Todėl, Lietuvoje yra galimybė bei gyvybiškai svarbi būtinybė: 1) panaikinti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD); 2) panaikinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) būtiniausioms maisto prekėms, vaikiškiems drabužiams bei avalynei; 3) panaikinti “sodros įmokų grindis”, taikomas nuo 2018 sausio 1; 4) atsisakyti visokiausių naujų mokesčių prisigalvojimo. Įspėjimas valstybinių įstaigų… Skaityti daugiau »

tam < liet. jungtinės vatninkų pajėgos

kam tavo komentarai įdomūs, tai ko nedarai ką čia išvardinai, o blevyzgoji komentaruose po straipsniais?

Dronas

Matote gerbiamasis, NS nesutinka tapti kišenine „opozicija” ir vairuojama iš šalies partija, kokiomis jau senai tapo visos kitos. Žinoma dabar yra ir nauji dariniai kurie nieko prieš, kad tenai su jais dėl kiekio sėdėtu visokie vatnykai, raudoni utelės, beprincipiai išgamos, galintys ir norintys parduoti viską ir pigiai, bet kam, svarbu, kad pirktu. Nieko prieš, kad politinė darbotvarkė formuojama ne partijoje, o per jos viršūnėles, kada iš šalies ateina ukazai kaip teisingai mastyti, kalbėti ir veikti, be abejo su materialine parama. Šiuo požiūriu, NS labai neparanki, nes labai sudėtinga juos naudoti kaip naudingus idiotus, arba klusnius svetimos valios vykdytojus. Jie stengiasi palaikyti švarias gretas ir vyktdyti išties Lietuvai naudingą politiką. Todėl, NS delenda est. Vienų naujų darinių vadukai netoliaregiškai mano, kad… Skaityti daugiau »

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Dronas
Žiuželinis

Čia ne demokratijos ribojimas, o Boba su kiaušais svetimų patinų į savo teritoriją neįleidžia.

Paul Casimir

…ir patelių, tai yra konkurentų:-)))

blue yellow zov marinie

…nesveika psixiskai, despotiska bobse,kazkodel mananti,kad gali elgtis,kaip i galva sauna….jei ta palapine butu pinskaus regionu partijos,sakytu,kad viskas cool,demokratija..Jau net Grineviciute laidose matesi,kad net bijo ja snekint,bo ta,del savo psixikos,galejo bet kuriuo metu atsistot ir iseit…..anai butinas gydymas……

Dzeikas

Kokia nahier zodzio laisves ribojimai?
Viesoje vietoje – stumk savo propoganda iki apsiš…mo.
O jeigu organizuojama svente, tai sventes organizatoriai nustato renginiu tvarkarasti.
Ir, NS, eikite nax su savo pretenzijomis. Bandote priš… i kampa apvaliame kambaryj.

blue yellow zov marinie

…nu ir nusnekejai,…tai kur ta tavo amerikoniska demokraaaatija…tamista diktaturos megejas,ziurau…Jei pas Pinskuviene nigeriai savo teises kacialintu,tai sakytum,kad cia viskas tvarkoj,ane…

Dzeikas

Paaiskinu tupiems litovcams:
Demokratija – tai viesas, su visuotina balsavimo teise valdzios renkamumas. O anarchija – tai afrika, o ne amerika ir su demokratija tai nesusije.Tai atskyri klausimai.
Todel Amerikoje VIESOJE vietoje turi teise reikst savo isitikinimus ir daryt politine reklama.
Toje vietoje, kur yra konkretus seimininkas ir organizatorius IR TAS ORGANIZATORIUS ATSAKO UZ VIESAJA TVARKA – nieko kas nenumatyta jo programoje , be jo leidimo VYKT NEGALI.
Todel Pinskuviene galejo pasakyti „politine reklama leidziu tik Sraigiu valgytoju partijai.Taskas. Ir policija jos isakymu gali visokius p-dukus is NS uz bandyma varyt sventes metu propoganda pasert bananais.
Pinskuviene butu savo teiseje.
Ant Lietuvos esate labai durni, arba tokiais apsimetat.
Pastarasis tikriau.Tautiskas modus vivendi apsimest durnu – gal kas chaliavos duos😆😆😆

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top