Musulmonų dalis tarp pradinių klasių mokinių Austrijos sostinėje išaugo iki 35 proc., o tai reiškia, kad ši grupė dabar aplenkė katalikus kaip didžiausia religinė grupė. Pokyčiai paskatino vieną ekspertą paraginti įvesti privalomas demokratijos ir vakarietiškų vertybių pamokas.
Remiantis naujais duomenimis, 35 procentai pradinių klasių mokinių yra musulmonai, 21 procentas – katalikai, 13 procentų – ortodoksai ir 2 procentai yra arba protestantai, arba priklauso kitai konfesijai. 26 procentai priskiriami prie nereligingų.
Šie 35 procentai rodo, kad augimas spartus. 2016/2017 mokslo metais pradinėje mokykloje mokinių musulmonų buvo 28 proc., o katalikų – 31 proc.
Apklausa taip pat rodo, kad jauni musulmonai yra labai religingi ir dauguma jų aktyviai praktikuoja atitinkamose mečetėse. Jie taip pat labiau paniekinamai vertina žydus, LGBTQ asmenis bei vyrų ir moterų lygybę.
Nauja mokymo programa
Sociologas ir įvairovės ekspertas Kenanas Giungioras (Kenan Güngör) pataria Austrijos vyriausybei tokiose srityse kaip integracija ir ragina keisti mokymo programą, kad nuo mažens būtų įtrauktos pamokos, propaguojančios demokratines vertybes. Taip turėtų būti siekiama kovoti su tais mokymais, kurie dėstomi ne klasėje.
– Vis daugiau ir daugiau žmonių atsiverčia į islamą – ir tada jie linkę būti radikalesni, sakė jis.
Pasak Giungioro, pamokos, kuriose mokoma demokratijos, etikos ir vertybių, turėtų būti privalomos nuo pirmos klasės ir aiškintų kad Austrijoje „bendras tikėjimas“ yra demokratija ir kad tai turėtų būti įdiegiama visiems mokiniams, nepaisant jų religinės priklausomybės.
Šaltinis: samnytt.se