Skaitiniai. Ką atskleidžia D.Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose? – rekomenduoja Vidmantas Valiušaitis

Siūlome susipažinti su Vidmanto Valiušaičio perskaitytu ir Veidaknygėje pristatytu interviu apie tai, ką atskleidžia Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose ir jo oponentų visame pasaulyje įniršis. Deja, mūsų žiniasklaida tokį požiūrį arba ignoruoja, arba iškraipo.

Lenkų internetinis portalas wpolityce.pl (ČIA) skelbia pasikalbėjimą su F. Gaffney, buvusiu JAV prezidento Ronaldo Reagano gynybos sekretoriaus pavaduotoju, apie Donaldo Trumpo pergalės priežastis ir JAV naujosios administracijos būsimą užsienio politiką.

F. Gaffney buvo atsakingas už JAV ir Europos bendradarbiavimą gynybos srityje bei dalyvavo derybose su sovietais. Šuo metu vadovauja jo paties įkurtam Center for Security Policy.

Kalbėdamas apie JAV elito reakciją į D. Trumpo išrinkimą, F. Gaffney sakė: „Donaldas Trumpas yra asmenybė, kuri kelia grėsmę daugelio grupių interesams: nuo Hollywood‘o iki ekologų ir feministinių organizacijų, nes griauna senąją sistemą. Tie, kurie protestuoja prieš jo prezidentavimą, nori tam sutrukdyti ir apginti savo privilegijas […].

Žvelgdami į Europą, matome, kad žmonės irgi gravituoja antiisteblišmento kryptimi. Aukštuomenės sluoksnių reakcija rodo, kaip toli elitas yra atitrūkęs nuo realybės. Nuo paprastų žmonių. Tai parodė ir Brexitas. Elitas įsižeidė, nes žmonės nebenori jo remti. Feministinis judėjimas jau seniai atitrūko nuo moterų gyvenimo realijų ir užsidarė universitetuose [sausio 21 d., kitą dieną po naujojo prezidento inauguracijos, feministinės organizacijos surengė prieš D. Trumpą nukreiptą „Moterų maršą“ Vašingtone ir kituose JAV didmiesčiuose, įskaitant A.Landsbergienės vadovaujamą eiseną Vilniuje – V. V. past.], o moterys išrinko Trumpą – jos sudaro daugiau nei pusę jo rinkėjų.“

F. Gaffney teigė, kad D. Trumpo vadovaujamos JAV vėl sieks tapti pasaulio hegemonu, o B. Obamos politika yra kalta dėl „chaoso Artimuosiuose Rytuose“. Jis pareiškė, kad Kinija, siekdama hegemonijos Ramiojo vandenyno regione, ruošiasi kariniam konfliktui.

Į klausimą, ar Lenkija ir Baltijos valstybės turėtų baimintis dėl D. Trumpo būsimų santykių su Rusija, F. Gaffney atsakė: „Kol kas dar nėra iki galo aišku, kuo remsis Trumpo pažadėtas santykių su Rusija pagerėjimas. Žinome tik, ką naujasis prezidentas pasakė, o pasakė, kad nori turėti gerus darbinius santykius su Maskva. Nuoširdžiai kalbant: abejoju, ar tai yra įmanoma. Putinas laiko JAV savo priešu. Be to, naudoja šį argumentą vidaus politikoje, t. y. įtikinėja rusus, kad jiems nuolat grasina Vašingtonas ir NATO. Trumpas nori geresnių santykių su Rusija, tačiau nežinau, ar Rusijai tokie pagerėję santykiai būtų naudingi, nepaisant to, ką Putinas oficialiai kalba. Pritariu lenkų ir baltų susirūpinimui. Jei Trumpas elgsis su Rusija, kaip su ja elgėsi Obama, t. y. parodys silpnumą, tai gali labai blogai baigtis.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
D.Trampas kovoja netiesiogai

ir su bernevarnet skleidžiama vaikų auklėjimo ir tėvų terorizavimo sistema.Jei Smetonos laikais tėvai kepšteldavo vaikui,tai tik dėl to ,kad jis nenusidėtų Dievui,nes tėvai buvo dievobaimingi.Tai svatbiausia-turėti moralinę atramą,kuri neleidžia mušti vaikų.O dabar nėra Dievo,tai nėra ir ribų.21 amžius ir liberalai sugyvulino žmogų pilvo poreikių lygio.

Nežinia,ar nereikia

pasaulyje galvoti apie tai,kad žmogus turi gyventi toje šalyje,kurioje gimė ir kurią jam paskyrė Dievas.Galima pakeliauti,padirbėti,nutekėti kitur,pasislėpti nuo karų,bet tokio tautų persikraustymo,kaip dabar ,neturi būti?

mmmm

LR Konstitucijoje rašoma – žmogaus asmuo neliečiamas, negaliuoja joks teisės aktas priešingas LR Konstitucijai. Kokios dar gali būti diskusijos? Antikonstitucinės?

Tarabilda to mmm

Žmogaus asmuo nėra tik žmogaus kūnas. Ar jau toks neliečiamas pagal mūsų Konstituciją asmuo, kai žiūrime į asmenį holistiškai?

$+$

Turėtumėte suprasti, p. Vidmantai, kad tai ne A. Hitlerio vizitas pas G.H. Manerheimą 75 gimtadienio proga, Naisių Vatnikai nesusirinkus, komentarų nebus.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top