Skaitytojos Elonos laiškas draugams ir visiems, kam brangi Lietuva: „Kviečiu į talką!“

Tiesos.lt redakcija skelbia jai atsiųstą pilietės Elonos Stasiūnaitės laišką bendrapiliečiams.

Mano brangieji,

„tai gražiai gražiai mane augino laukas, pieva, kelias, upė. Tai gražiai gražiai už rankos vedė vasaros diena ilga,“ – tai daina, kurios negaliu sudainuoti iki galo, nes ašaros užspaudžia stygas.

Aš – lietuvaitė, Lietuvos Respublikos pilietė, jaučiu meilę, pareigą ir atsakomybę. Tad ypatingų švenčių Lietuvai metu, iš tūkstančių jos problemų, bent vienai jų reikia užkirsti kelią.

V I L T I N G A I noriu padėkoti, atsiprašyti ir paprašyti.

Sutinku daug žmonių ir daug šalių matau, nemažai ne tik klausau, bet ir suvokiu, jog privalau išmokti išgirsti net ir tyloje. Pritariu, jog nelengva ir dažnai ŽMONIŠKAI net nesuprantama, kas vyksta su pasauliu, bet nėra kelio į taiką, nes taika yra kelias – gilu ir dar kartą – g i l u. Suprantu, jog ŽMOGUJE verda tiek žmoniški tiek žmogiški instinktai, nesvarbu kokias aukščiausias technologijas išvystytume. Prigimtis lieka. Žemė gimta šaukia. Kelionės iš gyvenimo į gyvenimą, iš pasaulio į pasaulį, iš žemės į žemę, iš erdvės į erdvę persipina laiku.

AČIŪ Aukščiausiam, jog jūs, mano brangūs broliai lietuviai ir sesės lietuvaitės, gyvenate su manimi būtent šiuo LAIKU. Kvėpuojate ta pačia kalba, dainuojate tais pačiais laukais, stengiatės puoselėti lietuviškumą ir tradiciją, kur tik begyventumėte. Bandote stotis, kai sumina į purvą, mokotės eiti nelipdami per galvas, stengiatės nekartoti klaidų, kad ir kokia prigimtis verstų. Kaip toj dainoj – kiekvienam savo.

ATSIPRAŠAU, jei mano LAISVĖ pakirto jūsų LAISVĖS kojas, akis, širdį ar sielą, bet paprasta gyvenimo tiesa: neįmanoma gyventi Žemėje ir nebūti žmogišku žmogumi, žmonišku įmanoma, bet ne atvirkščiai.

PRAŠAU artėjant mūsų TAUTAI svarbioms datoms jungtis prie didelio darbo. Buriu visus, kuriems svarbi Lietuva, Lietuvos ŽEMĖ, kalba, papročiai, ypatingai tuos, kuriuos pažįstu ir ranką spaudusi esu, o jei kol kas nesu, dar labiau kviečiu.

ŽEMĖS pardavimo tema internete aptarinėjama senokai, bet komercinės TV ir didieji dienraščiai turi svarbesnių UŽSAKYTŲ temų. Ir ką? Tuomet belsiuosi į kiekvienas duris ir klausiu: ar žinai? FAKTAS: stodami į ES, mes įsipareigojome parduoti savo žemę bet kuriam ES piliečiui. Jau supirkta (nelegaliai) šeštadalis Lietuvos. Legaliai pajudės po 2014 gegužės 1-osios. FAKTAS: danų kiaulidės, vokiečių chemikalų saugyklos, vėjo jėgainės ir kita – jau čia. FAKTAS: per 20 nepriklausomybės metų organizuota daugiau nei 20 referendumų ir niekaip nesurinkta 300 tūkst. parašų (daugiausia buvo surinkta 270 tūkst.). FAKTAS: nė viena imperija žmonijos istorijoje neišliko iki šių dienų. Išnykusių tautų jau sąrašai ir jų naikinimas GLOBALIU mastu net finansuojamas. Daugiau NEBEĮRODINĖSIU.

Tad, mažas žemės lopinėli, šiandien prašau ne prieš tankus su manimi eiti, ne į mišką veltinius ir šautuvą pasiėmus, ne kramtyti pirštų laukiant mirties, ne į mitinguotojų būrį, kuris valdantiesiems šalį neįdomūs, nes jie tik paprasti piliečiai, jie lyderiams per maži žmonės. NE.

KVIEČIU į būrį pakovoti vieninteliu likusiu TEISINIU ginklu – rinkti parašus ir surinkti 300 000 Lietuvos balsavimo teisę turinčių iniciatyvių piliečių balsų, kuriais remdamasi valstybės vadovybė paskelbtų REFERENDUMĄ, jog „Lietuvos žemė, vidaus vandenys ir miškai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos valstybei ar jos piliečiams (išskirta autorės – red. pastaba).

Antrasis referendumas – Referendumo įstatyme dėl „aktyvių piliečių skaičiaus sumažinimo rengti referendumui“ turėtų būti įrašyta ne konkretus skaičius, o tam tikra proporcija, pavyzdžiui, 10 proc. nuo paskutinio balsavimo rezultatų. Tarkim, pagal 2012 balsavimo rezultatus rinkimuose dalyvavo – 1 370 014 (arba 52,93% balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių), vadinasi, referendumui paskelbti turėtų pakakti 130 tūkstančių, o ne 300 000.

Pirmasis žingsnis jau žengtas. Dokumentas dėl Referendumo būtinybės pasirašytas dešimties Lietuvos piliečių: Algirdo Patacko, Žydrūno Savicko, Filomenos Taunytės, Arvydo Juozaičio, Romualdo Ozolo, Jono Vaitkaus, Prano Aleknavičiaus, Bronislavo Genzelio, Aloyzo Stasiulevičiaus, Pranciškaus Alfredo Šliužo ir užregistruotas rinkimų komisijoje.

Antrasis žingsnis: IEŠKAU LIETUVOS piliečių, kurie tik ŽODŽIU – garbės žodžiu – ir niekuo daugiau įsipareigotų paprastam darbui: rinkti parašus ir duomenis, jų neklastoti, nenaudoti piktam. PRAŠAU atsiliepti visus, drąsius siela ir žodžiu, sąžiningus sau ir žmonėms, atsakingus ne tik už save, dirbančius Lietuvai. Jau šiandien prašau registruotis LIETUVOS ŽEMĖS SAVANORIU šiais adresais: arba eloniux@gmail.com, arba romaskaulinis@gmail.com, arba pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt – ir atsiųsti savo vardą, pavardę, tel. numerį, el.paštą, iš kur esate.

Trečiasis žingsnis: Įregistravus rinkimų komisijoje parašų rinkimo datą (numatoma kovo 1 d.), pasiėmus antspauduotus lapus (kur ir kada tai būtų galima daryti, paskelbtume vėliau), reikės rinkti parašus ir šiuos duomenis: vardas pavardė, asmens dokumento serijos numeris, adresas ir parašas. Per kaimynus, draugus, gimines, pažįstamus, kolegas, bendramokslius, na, DIEVAŽI, juk tikrai įmanoma surinkti 10? Ir net 100. O susiorganizavus, pavyzdžiui, mokykloje, organizacijoje, įmonėje, įstaigoje, bendruomenėje – ir kelis tūkstančius. ARGI NE? LAIKO parašams rinkti skirta 3 mėnesiai ir todėl tai į m a n o m a. JEI tik Tu, kuris dabar skaitai mano laišką, man (mums) padėsi!

Skelbkite žinią visiems, jog TAUTA kalba ne tik per savo išrinktuosius TAUTOS TARYBOJE – SEIME, bet matant 141 (daugumos) apatiją ir suokalbį prieš 3 milijonus (beveik), privalo tarti: ATSIKLAUSKITE VISŲ! Prašom skelbti referendumą! Tik tam reikia surinkti 300 tūkst. piliečių parašų.

KVIEČIU – atsiliepkite, kas su manimi? Ir, kaip mano draugai sako, „Elona, tu arba myli, arba nekenti, trečio kelio nėra :)“

O aš, gyva ar mirusi, su Tavimi ar be Tavęs, prisiekiu motinos ŽEME, pakovoti už LIETUVOS ŽEMĘ, tikrą VALSTYBĖS nepriklausomybę, kalbos ir tradicijų tąsą ir už žmonių, kurie tai perduoda, gyvybes. Tepadeda man Dievas.

Pagarbiai.

Elona Stasiūnaitė

Mano moto: „Būk pokyčiu, kurį nori matyti pasaulyje!“

+37064669511

Nepatinka? – Kritikuok. Kritikuoji? – Siūlyk. Siūlai? – Daryk. Darai? – Atsakyk (už padarinius).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top