Skandalingą „Amnesty International“ ataskaitą apie Ukrainą tikrins nepriklausomi ekspertai

Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ inicijavo nepriklausomų ekspertų tyrimą dėl savo atskaitos, kurioje Ukrainos kariškiai buvo apkaltinti karo įstatymų pažeidimu, skelbia portalas DW.

Organizacija teigė, kad ataskaitos tyrimas „pradėtas tarptautiniu lygiu“. Kalbame apie medžiagos rengimo proceso patikrinimą, teisinę ir politinę ataskaitos analizę. „Norime suprasti, kas tiksliai nutiko ir kodėl tam, kad pasimokytume ir patobulintume darbą žmogaus teisių srityje“, – sako „Amnesty International“ atstovai.

Organizacija teigia, kad jos pranešimas spaudai apie jų tyrimą buvo paviešintas be pakankamo konteksto. Ji taip pat pripažįsta, kad į skandalą dėl pranešimo sureagavo neteisingai.

„Pranešime nebuvo kreipiamas deramas dėmesys į Rusijos agresiją, kuri pažeidžia tarptautinę teisę, ir į daugybę Rusijos kariuomenės įvykdytų karo nusikaltimų, kuriuos patvirtino Amnesty International…. Išvados nebuvo perteiktos taip subtiliai ir tiksliai, kaip reikėtų tikėtis iš „Amnesty“. Tai pasakytina ir apie vėlesnę komunikaciją bei Tarptautinio sekretoriato reakciją į viešą kritiką“, – teigia žmogaus teisių aktyvistai.

Amnesty International pareiškė smerkianti „Rusijos valdžios institucijų jos pranešimo spaudai panaudojimą“.

Anksčiau Strateginės komunikacijos centras nurodė, jog nepriklausomi žurnalistai ir savanoriai buvo įtraukti į procesą renkant įrodymus Mykolaivo, Charkovo, Donecko ir Lugansko srityse. Tuo pat metu didžioji dalis ataskaitos medžiagos buvo gauta apklausiant žmones, kurie buvo evakuoti į laikinai Ukrainos nekontroliuojamas teritorijas: Donecko ir Luhansko sričių ar Krymo teritoriją.

Centro duomenimis, medžiaga visų pirma buvo renkama apie filtravimo stovyklų ir įkalinimo įstaigų teritorijose, apklausa atlikta tarp „norėjusiųjų“ suteikti tokią informaciją.

Organizacija tikina, kad nė vienas jų kalbintas asmuo nebuvo Rusijos kalėjimuose, filtravimo stovyklose ar okupuotose teritorijose.

Skandalinga „Amnesty International“ ataskaita apie Ukrainą: ką būtina žinoti

Kaip rašė UNIAN, „Amnesty International“ aplankė 19 Ukrainos miestų ir kaimų. Organizacija paskelbė savo išvadas ataskaitoje. Pabrėžtas faktas, kad Ukrainos kariai su ginkluote tariamai yra įkurdinti gyvenamuosiuose rajonuose, o tai kelia pavojų civiliams gyventojams, nes išprovokuoja Rusijos Federacijos ugnį į gyvenamuosius pastatus.

Pranešimą perėmė Rusijos propagandistai. Pranešimas suteikė jiems galimybę teigti, kad ukrainiečiai civilius naudoja kaip „žmonių skydus“.

Reintegracijos ministerijos vadovė Irina Vereščiuk „Amnesty International“ pareiškimą pavadino „įžeidžiančiu absurdu“, o Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasmerkė „Amnesty International“ už mėginimą amnestuoti Rusiją.

Didžiosios Britanijos ambasadorė Kijeve emocingai pakomentavo „Amnesty International“ pareiškimą, primindama, kad taikiems Ukrainos gyventojams pavojų kelia tik Rusijos kariuomenės raketos, ginklai ir plėšikavimas, nes jei Rusija nutrauktų karą Ukrainoje, jokio pavojaus civiliams gyventojams nebūtų.

Pasipiktinusi šia Ataskaita, iš Organizacijos atsistatydino Ukrainos biuro vadovė Oksana Pokalčiuk, pažymėdama Ataskaitos vienpusiškumą ir tai, kad joje neatsižvelgta į Ukrainos gynybos ministerijos nuomonę. Ataskaitoje sąmoningai/nesąmoningai yra palaikomas Rusijos propagandos naratyvas, o ir pati Ataskaita tapo Rusijos propagandos įrankiu.

Šaltinis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nieko naujo

nieko naujo – „kto neskačit tot maskal”

yellow Z.O.V.marine

įdomu iš kokios subinės, ir kas, išknis tuos “nepriklausomus“ ekspertus :)))) liudininkų, galinčių patvirtinti amnesty išvadas yra tūkstančiai ! – slėpkitės su savo falsifikatais ir falsifikatoriais, nacistiniai ir pronacistiniai urodai ! :))))

O,PORA KAIP TVORA

..jiecio ir gellstancio llavonido duetas suskambo nuostabia derme.Siek tiek truksta nusipelniusio mokitojo kolioro…trio dziazas butu pasaulinio balalaikininku lygio.

Dipsis

O kam priklauso tie nepriklausomi ekspertai?

dipsiui

…irgi botaxinui…

Tik jau

nepurkštaukite prieš Dievo tautos pasiuntinius, o vykdykite jų valią – kitaip bus blogai.

eziukas to yellow Z.O.V.marine

Prigožino bičiuli,zmpolito drauge….Užpultoji šalis TURI TEISĘ gintis nuo užpuoliko rasijos..TAIP,KAIP JAI ATRODO TINKAMA…..Gali slėptis tarp namu,gali slėptis namuose,gali slėptis ant namų antenų,gali slpėptis tarp antenų ant namu stogų,gal antenas užsidėti ant ausų……..Žodiu tau,nemokančiam lietuviškai,manau,kad pabandžiau paaiškinti,o ar daėjo …vienas Dievulis težino….

eziukui

..tiems ablaukams negali daeiti nieks,bo makaulese istatytos raudonos zviazdos per specoperacija..

Ožio spiras

B1b1s jums į akį tvarteliniai, beretininkai ir 3,14zdabolai, ukropų bei Zelenskio banditų mylėtojai!…

Ozio sspira

tau i glotke,nedatiopa.

eziukui

kalba ne apie teise gintis.
Kalba apie tai, kad prisidengiama savu vadinamu ginamuju kunais, pakisant juos agresoriui.
jei mano namuose vadinamas gynejas isirengs ugnies taska, kuris taps taikiniu priesui, tai jei nespesiu dingti, paleisiu jam kulka kakton. Jei spesiu.

Ožio spiras

B1b1s jums į akį tvarteliniai, beretininkai ir 3,14zdabolai, ukropų, benderovcų ir Zelenskio banditų mylėtojai!…

stasys

skandalinga ataskaita turėtu tirti ukrainiečiai kurie šiandiena ir yra nukentėję nuo jos labiausiai . Ar ta AI vadovė ‘boba su kiaušiniais’ pajėgi taisyti savo klaidas tai tikrai abejoju . Tokiu organizacijų veikla paremta savo ataskaitų viešinimu ir visai nesvarbu kas joje bus parašyta , todėl manyčiau jog tame dokumente ir nebuvo siekta atspindėti Tiesos ir objektyvumo .

yellow Z.O.V.marine   to eziukas 08-16 15:23

tai aš taip ir supratau, beretozoiduk :)))) – užtenka bet kokiai aferistų kompanijai(pvz. maidaunams) apiskelbti “šalimi“, ir jei jie gaus pindostano homologaciją(o kaip negaus, jei jie viską “nuveikė už pindostano babkes ir pindostano užsakymu), ir visos tarptautinės sutartys, karo taisyklių konvencijos, žmogaus teisių deklaracijos tampa tinkamos tik subinės šluostymui :))))))))) – matau, ežiukui visiškai “po kaifu“ gyventi propagandoniniame rūke :)) – na, į sveikatą, lansbergidės moliuske, įsivaizduojančiam save lauko pelių valdovu :))))))))))))))))))))))))

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top