laikmetis.lt
Škotijos vyriausybės planai leisti šešiolikmečiams pasirinkti savo lytį priartėjo prie realybės po to, kai jiems pritarė Holirudo lygybės komitetas.
Lyčių pripažinimo reformos (Škotija) įstatymo projekto bendriesiems principams penkiais balsais prieš du pritarė Lygių galimybių, žmogaus teisių ir civilinio teisingumo komitetas.
Įstatymo projektu siekiama supaprastinti procesą, kurio metu žmonės gali pakeisti savo teisinę lytį, panaikinant reikalavimą, kad būtų nustatyta medicininė lyties disforijos diagnozė, ir sutrumpinant laukimo laikotarpį nuo dvejų metų iki trijų mėnesių.
Be to, jis sumažintų dabartinį amžių, nuo kurio žmonės gali kreiptis dėl lyties pripažinimo pažymėjimo, nuo 18 iki 16 metų.
Škotijos vyriausybė teigia, kad įstatymo projekte nustatytas procesas yra „subalansuotas ir proporcingas būdas pagerinti dabartinį procesą translyčiams vyrams ir moterims, siekiantiems gauti teisinį lyties pripažinimą“.
Jei įstatymo projektas bus priimtas, Škotijos vyriausybė prognozuoja, kad norinčiųjų pakeisti savo teisinę lytį skaičius padidės nuo maždaug 30 per metus iki 250-300 per metus.
Komitetas pritarė pasiūlymams, nepaisant to, kad šių metų pradžioje jis paskelbė kvietimą pareikšti nuomonę, kuriam buvo itin nepritarta.
Iš 10 800 gautų nuomonių daugiau nei pusė (59 proc.) nepritarė bendram įstatymo projekto tikslui ir tik 39 proc. jam pritarė.
Pateiktose pastabose išreiškiamas susirūpinimas dėl grėsmės moterų ir mergaičių teisėms ir saugumui, vienos lyties asmenų erdvių ir amžiaus ribos sumažinimo iki 16 metų. Kiti respondentai minėjo Cass Review, dėl kurios buvo uždaryta Tavistoko lyties keitimo klinika jaunimui.
Evangelikų aljansas buvo viena iš šimtų organizacijų, pateikusių rašytinius pareiškimus. Jis išreiškė susirūpinimą dėl medicininių įrodymų panaikinimo ir teigė, kad dabartinė sistema yra pakankama ir užtikrina „tinkamą pusiausvyrą“ tarp translyčių asmenų ir kitų grupių teisių.
Škotijos evangelikų aljanso viešosios politikos pareigūnas Chrisas Ringlandas (Krisas Ringlandas) teigė, kad ypač svarbu išlaikyti dvejų metų laukimo laikotarpį, jei amžiaus riba bus sumažinta iki 16 metų.
Nepaisant didelio susirūpinimo, komitetas primygtinai tvirtino, kad įstatymo projektas „nepakeis jokių 2010 m. Lygybės akte nustatytų apsaugos priemonių ar apibrėžčių, įskaitant galimybę neprileisti translyčių asmenų prie vienai lyčiai skirtų paslaugų, kai tai proporcinga ir tinkama“.
Komitetas teigė: „Dauguma yra įsitikinusi, kad įstatymo projektas nepakeis ir nepanaikins moterų teisių, nepakeis tualetų ir persirengimo kabinų veikimo tvarkos, iš naujo neapibrėš, kas yra vyras ar moteris, nepakeis ir neišplės translyčių asmenų teisių.“
Dėl amžiaus ribos pakeitimų jis padarė išvadą, kad yra „akivaizdu, jog dauguma jaunų žmonių sprendimus dėl savo lytinės tapatybės priima gerokai anksčiau, nei svarsto galimybę kreiptis dėl GRC“.
Krikščioniškojo instituto atstovas Simonas Calvertas (Simonas Kalvertas) sakė, kad šie vyriausybės planai yra „beprotiški“.
„Komitetas pripažįsta, kad nekreipia dėmesio į 59 proc. trumposios apklausos dalyvių, kurie nesutinka su įstatymo projekto tikslu, – sakė jis. – Jie taip pat aiškiai ketina ignoruoti Cass Review, o tai, atvirai kalbant, yra nusikaltimas, turint omenyje žalą, kuri daroma jauniems žmonėms vardan lyčių ideologijos“.
Šaltinis: Christian Today