Skundas dėl neva neteisėtų veiksmų skiriant generalinį prokurorą perduotas STT

BNS

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) aiškinsis, ar yra pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešai pasirodžiusios informacijos apie galbūt darytą įtaką politikams balsuojant dėl generalinio prokuroro.

„Gavome iš (Generalinės) prokuratūros raštą, analizuojame, kas jame yra ir bus sprendžiamas klausimas, ką tuomet daryti. Kol kas per anksti kalbėti, kokie bus veiksmai“, – pirmadienį BNS sakė STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas.

Pasak jo, įstatymai numato, kad sprendimą pradėti arba nepradėti ikiteisminio tyrimo STT turi priimti per dešimt darbo dienų.

Tuo metu laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Darius Raulušaitis BNS patvirtino, kad prokuratūra penktadienį kreipėsi į STT prašydama įvertinti Seimo nario Povilo Urbšio kreipimąsi.

„Kol kas nėra pradėtas joks tyrimas – yra gautas Seimo nario Povilo Urbšio pareiškimas, patikrinimui tas pareiškimas persiųstas STT. Jie ir turėtų priimti sprendimą“, – sakė jis.

Tačiau preliminarų tyrimą jau dėl šio kreipimosi buvo pradėję ir patys prokurorai. Seimo valdybos nariai, tarp jų ir Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė, buvo sulaukę skambučio iš Generalinės prokuratūros su prašymu atvykti pas prokurorą Gintarą Jasaitį. Apklausos buvo numatytos pirmadienį, tačiau atšauktos.

„Sakė, kad dabar kitam prokurorui perdavė, dabar jis spręs, ką daryti, ar kviesti mus, ar ne“, – pirmadienį BNS sakė parlamento pirmininkės pavaduotojas „tvarkietis“ Kęstas Komskis.

Kitas parlamento vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas teigė buvęs informuotas, kad kvietimas susijęs su jų apsilankymu Prezidentūroje.

D.Raulušaitis sakė neatmetantis, kad tyrimą kuruojantis prokuroras galėjo kviesti Seimo valdybos narius pateikti informaciją dar prieš tai, kai prokuratūra nusprendė kreiptis į STT. D.Raulušaitis patvirtino, kad prokuratūroje medžiagą vertino prokuroras G.Jasaitis.

Pats G.Jasaitis situacijos BNS nekomentavo.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys lapkričio 5 dieną kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pateikti informaciją, ar atliekamas tyrimas pagal viešai paskelbtą informaciją dėl siūlymo Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkei Editai Dambrauskienei „išsipirkti“ generalinio prokuroro postą. Jei toks tyrimas nėra pradėtas, P.Urbšys prašė jį inicijuoti.

Viešai skelbta, kad lapkričio 3 dieną susitikusi su Seimo valdybos nariais prezidentė Dalia Grybauskaitė jiems pranešė turinti informacijos, kad prieš balsuojant Seime dėl Nerijaus Meilučio kandidatūros į generalinius prokurorus daryta įtaka parlamentarų apsisprendimui, o kitai kandidatei E.Dambrauskienei esą siūlyta postą „išsipirkti“. Tačiau kas tokį pasiūlymą pateikė, valstybės vadovė nepranešė.

Abu prezidentės kandidatai į prokurorus nesulaukė Seimo palaikymo.

15min.l

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top