Socdemų kovos be taisyklių Druskininkuose

Tėvynės Sąjungos kandidatas į Seimą Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardoje Vaidas Šalaševičius, kurį remia ir Lietuvos Sąrašas, įteikė pareiškimus Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai ir Specialiųjų tyrimų tarnybai dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamos veiklos, savivaldžiavimo bei teismo sprendimo nevykdymo. Priminsiu, kad kandidato užsakymu VRK išorinės politinės reklamos įkainius deklaravusi bendrovė LT ADVERT pagal politinės reklamos sutartį įsipareigojo pastatyti du išorinės reklamos stendus su kandidato V. Šalaševičiaus politine reklama – po vieną Lazdijų ir Druskininkų miestuose. Reklaminis skydas, kuriame atvaizduota politiko nuotrauka ir rinkimų šūkis „Tvirtai ir teisingai!“, buvo pakabintas rugsėjo 3 dieną, tačiau kitą dieną dingo.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu Druskininkų savivaldybė buvo įpareigota netrukdyti pareiškėjui jo pasirinktu būdu skleisti politinę reklamą. Vaido Šalaševičiaus stendas buvo pakabintas, bet… Jis kabėjo vos vieną dieną.

Ketvirtadienio vakare, apie 20 val., Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio, kuri yra nuo Druskininkų savivaldybės administracijos priklausoma įstaiga, darbuotojai savavališkai nukabino ir konfiskavo Vaidui Šalaševičiui priklausantį politinės reklamos tentą, o V.Ambrozienės kompiuterinės veiklos įmonei „Vija“ priklausantį reklaminį stendą suniokojo – stendas buvo visiškai nugriautas, sukrautas į Druskininkų savivaldybės administracijos įmonės valdomą sunkvežimį ir išvežtas nežinoma kryptimi. Akivaizdu, kad Druskininkų vicemerė socdemų kandidatė Kristyna Kuncevič-Miškinienė kovoja dėl vietos Seime nesąžiningais ir negarbingais būdais. Kiek dar pakiltų Lietuvos korupcijos indeksas, jei ji atsirastų Seime?

Pasak Vaido Šalaševičiaus, „tokiais savo veiksmais Druskininkų savivaldybės administracija akivaizdžiai pažeidžia Seimo rinkimų įstatymo 46 str. reikalavimus, dėl ko aš, kaip kandidato į Seimo narius, pakartotinai kreipiausi į Vyriausiąją rinkimų komisiją. Be to, Druskininkų savivaldybės administracijos veiksmai yra visiškai nesuderinami su aukščiau nurodytu LVAT sprendimu, kas turi ypatingai neigiamą įtaką teismo, kaip teisingumą vykdančios institucijos, įvaizdžiui visuomenės akyse. Druskininkų savivaldybės administracijos veiksmais yra akivaizdžiai deklaruojama nepagarba kitoms valstybės institucijoms, nepagarba įstatymams ir visiškas vietinės valdžios savavaldžiavimas bei įgaliojimų viršijimas.“

Šis pareiškimas generalinei prokuratūrai ir STT yra teikiamas ne pagal nusikalstamos veikos padarymo vietą, siekiant, kad ikiteisminis tyrimas būtų atliktas operatyviai ir nešališkai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 174 str. nuostatomis, kadangi Druskininkų teritorijoje veikiančių ikiteisminių įstaigų pareigūnų veiksmams gali būti daroma įtaka dėl Druskininkų savivaldybės administracijos ir Vaido Šalaševičiaus, kaip kandidato į Seimo narius, nagrinėjamų ginčų bei galimo pareigūnų asmeninio suinteresuotumo (Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Jurgelevičienė yra Druskininkų PK viršininko Alvydo Jurgelevičiaus žmona, Lietuvos Kriminalinės policijos biuro viršininko A. Matonio, kuris savo tarnybinę karjerą pradėjo KGB operatyviniu įgaliotiniu Druskininkuose, žmona dirba Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top