Socialdemokratų klaida ar Darbo partijos ir Libsąjūdžio susitarimas?

Tiesos.lt atliktas tyrimas leidžia manyti, jog tai, ką vakar vakare Lietuvos socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pavadino „klaida“, labai tikėtina, įvyko ne be Darbo partijos ir Libsąjūdžio susitarimo – naujajai koalicijai „padaryti klaidą“ savų balsų būtų neužtekę.

Tiesos.lt primena: antradienį vykusiame balsavime „už“ nutarimo projektą pagal Konstitucinio teismo išvadą dėl Darbo partijos kandidatų eiliškumo balsavo 51 Seimo narys, „prieš“ buvo 29, susilaikė 25 parlamentarai, tad priimti nutarimą pagal KT išvadą, kad pirmumo balsai buvo nustatyti pažeidžiant įstatymą, pritrūko trijų balsų.

Kad šio balsavimo metu vyko išties keisti dalykai, rodo tas faktas, jog balsavimo metu salėje buvo, bet nebalsavo Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Teišerskytė, dar keletas libsąjūdžio frakcijos narių balsavimo metu išėjo į kambarį už salės, Petras Auštrevičius susilaikė, o Algis Kašėta balsavo už darbo partijai palankų sprendimą: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-15034 . Stebint tokias rokiruotes kyla klausimas: gal Liberalų sąjūdis susitarė, kad Eugenijus Gentvilas, Seimo vicepirmininkės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės brolis, liks dirbti Uosto direkcijos vadovu ar pan.? Juolab kad šiandien, socialdemokratams pripažinus savo „klaidą“, E. Gentvilas jau pareiškė paliekantis Klaipėdos uosto vadovo postą ir dirbsiąs Seime…

Taisydama savo „klaidą“ Lietuvos socialdemokratų partija dar kartą kreipėsi į Parlamentą dėl pakartotinio balsavimo Darbo partijos kandidatų eiliškumo klausimu. Šįkart už nutarimo projektą, pagal kurį DP nariai Živilė Pinskuvienė, Jonas Pinskus ir Jolanta Gaudutienė nebūtų laikomi išrinktais į Seimą, balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 11, susilaikė – 10. Tad Seime dirbs kiti Darbo partijos nariai. Beje, už šį nutarimo projektą balsavo jau 7 Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai, tarp jų – ir minėtieji D. Teišerskytė, P. Auštrevičius, A. Kašėta: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-15057.

Kitas ne mažiau įdomus klausimas: kodėl A. Butkevičius nusprendė nesipriešinti KT ir kodėl, turint omeny, kaip mūsų politikai „mėgsta“ pripažinti savo klaidas, tai įvyko praėjus vos kelioms valandoms?

Tiesos.lt redakcija siūlo susipažinti su portalo Alfa.lt pasvarstymais šiuo klausimu: http://www.alfa.lt/straipsnis/15066140/Kodel.apsigalvojo.Butkevicius.=2012-11-14_07-12/

Norintiems patyrinėti daugiau:
Vakarykštis LR Seimo balsavimas pagal frakcijas:
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-15042&p_var=2.

Šiandienos LR Seimo balsavimas pagal frakcijas:
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-15057&p_var=2

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top