Šokiruojanti statistika: Lietuvos mokytojai gauna mažiausius atlyginimus visoje Europoje

15 min.lt

Lietuvoje maksimalus mokytojo atlyginimas yra mažesnis nei Rumunijoje, dvigubai mažesnis nei Turkijoje, dešimt kartų mažesnis nei Austrijoje ar Olandijoje ir dvidešimt kartų mažesnis nei Liuksemburge. Tokią šokiruojančią statistiką pateikia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

„Čia turbūt pats liūdniausias kada nors mano pieštas grafikas“, – feisbuke parašė žinomas ekonomistas.

N.Mačiulis, remdamasis „Eurodice“ duomenimis, palygino maksimalius mokytojų atlyginimus (be priedų, iki mokesčių) skirtingose Europos valstybėse.

Statistika iš tiesų šokiruoja. Lietuva yra ne tik paskutinėje vietoje pagal mokytojų atlyginimus, bet šalį netgi lenkia tokios valstybės kaip Rumunija, Vengrija, Turkija. Kitaip tariant, mažiau ekonomiškai išsivysčiusios valstybės.

„Valstybės gebėjimas pritraukti pačius gabiausius, kvalifikuočiausius asmenis siekti mokytojo karjeros yra labai svarbus. Dėl to daugelyje pasaulio valstybių mokytojams yra mokami labai aukšti atlyginimai.

Čia Lietuva išsiskiria, kad Lietuvoje mokami žemi atlyginimai. Ne šiaip žemi, bet itin žemi. Pagal ekonominį išsivystymą tiek Turkija, tiek Kroatija, tiek kitos valstybės yra daug prasčiau išsivysčiusios ir neturtingesnės, nei Lietuva. Bet Turkija, pavyzdžiui, sugeba mokėti dvigubai didesnius atlyginimus“, – 15min sakė N.Mačiulis.

Iš diagramos matyti, kad dosniausius atlyginimus gauna Liuksemburge dirbantys mokytojai. Taip pat geros algos mokamos Nyderlandų, Austrijos, Vokietijos, Airijos, Kipro, Danijos, Belgijos mokytojams.

Kaimynai estai taip pat lenkia Lietuvą maždaug 3 tūkst. eurų per metus.

N.Mačiulio inf./Mokytojų atlyginimai Europoje. Diagramoje nepavaizduoti Latvijos ir Bulgarijos atlyginimai.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ech

mūsų jau niekas nešokiruoja.
nors pagal žmonių naivumą, šį lentelė galėtų ir aukštyn kojom apvirsti. Nes pasiklausius dabartinio ES prezidento iš Liuksenburgo, visai neatrodo, kad jis būtų daug protingesnis už mūsų jaunuosius politikus. Smegenys politkorektiškai iškastruotos.

ech

beje, namatau Latvijos ir kitų penkių narių.
Vadinasi, kažkas pritempinėja mus nuolat prie „paskutinių”, taip formuodami ir taip menką savivertę.

Koo

Ko nekuria privačių mokyklų? Kiek užsidirbs tiek turės…

nejuokinkit

Ar Lietuvoje tik mokytojai gauna tokius mizernus atlyginimus? O mokslininkai, kultūros darbuotojai, darželių auklėtojos? Dar mažesnius. Sąrašą galima tik tęsti…

to nejuokinkit

TAIP.Atmetus valdžiagyvius,šį sąrašą galima tik tęsti iki begalybes ir dar toliau….

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top