Stasys Jakeliūnas. Ar balsuosime už pabedinskienių Lietuvą?

lrytas

Šį mėnesį prasidėjo nelegalus aukcionas dėl 600000 Lietuvos rinkėjų balsų pirkimo kitų metų Seimo rinkimuose. Tiek Lietuvoje yra senatvės pensininkų, kuriuos pabedinskienės ir kiti politiniai demagogai bando papirkti neteisėtais pensijų didinimo pažadais. Bet į tai kažkodėl nereaguoja nei Rinkimų komisija, nei Prezidentė. Tyli ir Seimo opozicija. Matyt, vis dar atostogauja.

Rugpjūčio 6 dieną premjeras pranešė, kad kitais metais senatvės pensijos galėtų didėti 6 eurais. Nors jis puikiai žino, kad lėšų „Sodroje“ pensijų didinimui nėra. Po kelių dienų ministrė A. Pabedinskienė, įdėmiau pažvelgusi į 3,6 milijardo eurų dydžio „Sodros“ skolos skylę, joje įžiūrėjo galimybę pensijas didinti ne 6 eurais, bet 6 procentais (16 eurų). Premjeras, nusprendęs kad politinėje matematikoje eurai ir procentai niekuo nesiskiria, patvirtino – galimas ir toks didinimas. Negi nusileis rinkėjų balsų aukcione.

Esmė ta, kad esant dabartinei „Sodros“ būklei, bet kokį pensijų ir kitų išmokų didinimą būtina finansuoti arba padidintu „Sodros“ įmokos tarifu, arba specialiais asignavimais iš valstybės biudžeto. Ne paskolomis, kaip yra daroma dabar. Tai aiškiai parašyta įstatyme, kurį puikiai žino ministrė, premjeras, Seimo nariai ir Prezidentė.

Bet koks kitoks „Sodros“ išmokų didinimas yra neteisėtas. Visi patikinimai, kad didinti pensijas galima, nes išaugo „Sodros“ pajamos, tėra tuščia demagogija. „Sodros“ skola ir toliau didėja, o pasitikėjimas ja ir visa valstybe dėl tokių politikų veiksmų dar labiau menksta.

Pernai, svarstant neteisėtą šių metų „Sodros“ biudžeto įstatymo projektą, kuriame buvo numatyti niekuo nepadengti motinystės ir ligų išmokų bei pensijų didinimai, opozicija tylėjo, o Prezidentė jį pasirašė. Įdomu, ar dėl šio nusikalstamo bandymo dar kartą pažeisti įstatymą ir taip papirkti kelis šimtus tūkstančių rinkėjų jie tylės ir šį kartą?

Seimo opozicijos lyderis A. Kubilius, kuris, manau, labiausiai turėtų piktintis tuo, kad valdantieji vagia rinkėjų balsus ir vėl ketina pažeisti įstatymus, domisi geopolitika. Tai, kad politiniai konkurentai griauna demokratiją Lietuvoje, jam tikriausiai neįdomu.

Įdomu, ar svarstant neteisėtą kitų metų „Sodros“ biudžeto projektą, tylės ir naujasis Valstybės kontrolierius? Jis privalo prižiūrėti viešųjų finansų, taip pat ir „Sodros“, patvarumą ir Vyriausybės bei Seimo sprendimų teisėtumą. Priėmus akivaizdžiai neteisėtą šių metų „Sodros“ biudžeto įstatymą, Valstybės kontrolė tylėjo.

Taip pat smalsu, ar šį kartą prabils pensininkų organizacijos ir „Sodros“ taryba. Pastaroji taip pat atsakinga už biudžetą ir finansinį „Sodros“ stabilumą. Pernai tylėjo ir ji, nors puikiai žinojo apie šiurkštų įstatymų pažeidimą.

Tyli visi, nes tylėti patogu. Tai – gerai apmokamas užsiėmimas valstybės tarnyboje. Todėl pabedinskienės ir kiti demagogai rungtyniauja, masiškai papirkinėdami rinkėjus mūsų visų pinigais. Jei būčiau žurnalistas, ministrei, premjerui ir Prezidentei užduočiau paprastą, nors ir nesuderintą klausimą: kodėl, sudarant šių metų „Sodros“ biudžetą, buvo pažeistas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 20 straipsnis ir ar šis įstatymas vėl bus pažeistas, rengiant ir tvirtinant 2016 metų „Sodros“ biudžetą, jei jame bus numatytas niekuo nepadengtas pensijų didinimas?

Jei ir vėl ketinama pažeisti įstatymus, premjerui šiame balsų pirkimo aukcione siūlau pažadėti pensijas padidinti ne 16 eurų, bet 16 proc.! Koks skirtumas – „Sodros“ skola 3,6 ar 3,9 milijardo, vis tiek ji niekada nepajėgs jos grąžinti. Nenusileiskite A.Pabedinskienei ir gal tai padės po rinkimų dar kartą tapti premjeru.

Nes gali būti, kad pensininkai A.Pabedinskienę pamils labiau, nei buvusią jos kolegę socialdemokratę V.Blinkevičiūtę. Ir, atsidėkodami Darbo partijai už padidintas pensijas, kitais metais balsuos taip, kad premjeru taps V.Mazuronis. Jis juk pažadėjo laimėti rinkimus.

Kadangi politikams Seime ir kitiems valstybės pareigūnams tokie rinkėjų balsų pirkimo aukcionai ir įstatymų pažeidimai priimtini, belieka paklausti likusių šalies piliečių. Ar leisime klestėti ir gyvuoti pabedinskienėms – politinių demagogų ir juos aptarnaujančių prisitaikėlių šutvei, siekiančiai užvaldyti mūsų valstybę?

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top