Stasys Jakeliūnas. Ekspremjerų ir jaunųjų liberalų partija

Naujai besikuriančioje partijoje – net trys buvę premjerai. Tiesa, vienas jų, Zigmantas Balčytis, šias pareigas ėjo vos kelias savaites. Na, o su kitais dviem ekspremjerais ir kai kuriais jų bendrakeleiviais, jaunaisiais liberalais, teko darbuotis, tad savo nuomonę apie juos turiu.

Manau, kad ekspremjerai ir jų jaunieji bendražygiai, kurie, matyt, ir sudarys naujosios partijos branduolį, pirmiausia kurs gerovę savo šeimoms, o ne visai valstybei. Nes nei jų nuostatos, nei kompetencija nedera su deklaruojamu darbu vardan Lietuvos.

Su premjeru Algirdu Butkevičiumi teko darbuotis dvejus metus, 2013–2014 metais buvau jo patarėjas finansų klausimais. Šiek tiek nustebau, kai jis pakvietė dirbti į šias pareigas. Maniau, kad reikės sukauptos patirties finansų srityje, tačiau po kurio laiko paaiškėjo, kad reikėjo ko kito – dar vieno propagandinio sraigtelio jo komandoje.

Tokiam vaidmeniui netikau ir vietoje to siūliau nuveikti kai ką rimtesnio. Pavyzdžiui, iš esmės pertvarkyti valstybės kapitalo bendrovę „Būsto paskolų draudimas“, iš kurios ne vienerius metus pinigus begėdiškai siurbė 2009–2010 metų ekonominę krizę sukėlę bankai. Taip pat jau tada siūliau tinkamai sutvarkyti antrąją pensijų sistemos pakopą.

Tuometinis premjeras atsisakė daryti ir viena, ir kita. Kuomet jo paklausiau, kodėl nieko nedaroma dėl pensijų sistemos pertvarkos, atsakė, kad jį „suės“. Suprask, kritikuos jį žiniasklaidoje pensijų fondai ir jų valdytojai komerciniai bankai.

Kuomet po ilgo delsimo ką nors nuspręsti dėl Visagino atominės elektrinės projekto pasidomėjau, kokia tikroji jo pozicija, atsakymas buvo maždaug toks: „kodėl turėčiau prisiimti atsakomybę sakyti taip arba ne“. Tai – tipiškas A. Butkevičiaus elgesys. Galų gale, kuomet per dvejus metus taip nieko ir nebuvo padaryta su „Sodrai“, o netiesiogiai ir visiems iš jos pensijas gaunantiems senjorams, užkrauta akivaizdžiai neteisėta skolos našta, su premjeru teko atsisveikinti.

Todėl suprantama, kuomet po 2016 m. LVŽS laimėtų rinkimų buvo renkama nauja Seimo vadovybė, negalėjau balsuoti už A. Butkevičiaus kandidatūrą į Seimo pirmininko pavaduotojus. Taip jau sutapo, kad būtent vieno balso jam ir pritrūko. Na, o kitą dieną LVŽS frakcijos posėdyje buvo kalbamasi, kodėl nepakako balsų patvirtinti A. Butkevičių į naujas pareigas. Frakcijos kolegos, įskaitant ir Ramūną Karbauskį, gerai žinojo apie mano požiūrį į buvusį premjerą ir jokių pretenzijų nereiškė. Tačiau tuomet atsistojo jaunasis Seimo narys Virginijus Sinkevičius ir, girdint frakcijos vadovybei, pradėjo skambiais žodžiais mane gėdinti: kaip galėjau taip pasielgti!

Štai kaip šis vaikinas darys politinę karjerą, pagalvojau tuomet. Kaip žinome, padarė, tapo komisaru. O buvęs premjeras ir socialdemokratų partijos pirmininkas, po nesėkmingų 2016 m. Seimo rinkimų palikęs LSDP, praėjusiose rinkimuose dalyvavęs su Lietuvos žaliųjų partija, tačiau iš karto po jų svarstęs galimybę jungtis prie Liberalų sąjūdžio frakcijos, mano manymu, dabar bus tikrasis naujosios partijos simbolis ir „kokybės ženklas“. Kažkada publikacijoje jį esu pavadinęs „politiniu chameleonu“, matyt, tai ir apibūdina tikrąsias jo vertybes.

Kito ekspremjero, Sauliaus Skvernelio, vertybės taip pat gana aiškios. Tai – šeima. Sava šeima. Vienas iš to įrodymų yra tai, kad po rinkimų į Europos Parlamentą jis, dar būdamas premjeras, manęs bent du kartus prašė įdarbinti savo žmoną. Teko mandagiai atmesti šį premjero prašymą.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top