Stasys Jakeliūnas. Švedijos auditas atskleidė: per krizę turėjome dar vieną alternatyvą skolintis pigiai

2011 m. Švedijos valstybės audito institucija paskelbė ypatingai svarbią šiuo metu vykdomam parlamentiniam Lietuvos krizės tyrimui ataskaitą apie Švedijos bankų plėtros Baltijos šalyse pamokas (anglų kalba skaityti ČIA). Buvo audituojami Švedijos centrinis bankas ir Švedijos finansų inspekcija (bankus prižiūrinti institucija).

Štai dvi esminės išvados: a) Švedijos institucijos nepakankamai įvertino riziką, ypač likvidumo (perfinansavimo tarptautinėse rinkose galimybių) ir b) dėl dominuojančios Švedijos bankų padėties Baltijos šalyse, Švedijos vyriausybė prisiėmė aiškiai neišreikštą, tačiau realią (angl. implicit) atsakomybę dėl ekonominio stabilumo Baltijos valstybėse.

Štai kodėl Švedijos vyriausybė, tik paprašius, nusprendė pigiai paskolinti Latvijai 720 mln. eurų. O Lietuvos vyriausybė nusprendė elgtis visiškai „originaliai“ – skolintis iš tų pačių švediškų komercinių bankų, kurie ir sukėlė mums krizę, už 8–12 proc.!

Taip tuomet, matyt, atrodė „protingiau“ dviems dabartiniams kandidatams į prezidentus, kurie, globojami super efektyvaus politinio ir propagandos kartelio, draugiškai pasišnekučiuodami, nes ginčytis juk nėra dėl ko, ketina įčiuožti į antrąjį rinkimų turą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
StasysG

Negaliu patikėti, kad Lietuvos vyriausybė savo valia galėjo taip kvailai pasielgti, jei Švedijos Vyriausybė buvo pasirengusi padėti Baltijos šalims. Gal čia Šeimininko kerštas: tegul lietuviai dar labiau kenčia?

Www

Gyvenam lyg urviniai. Gaila, bet toks žmonių mentalitetas. Juos gali smaugti, daužyti bet ponui ištikimi. Diduma žmonių net nesusimąsto o dėl ko taip blogai? Vieni balsuoja už gražius, kiti už tuos kurie skurdina ir tt. Dėl to Lietuvėlė ir dugne. Manau kai kurių žmonių ausys jau nepriima teisybe už teisybe jiems reikia gražiu pasakų kaip gyvensime gerai 2050m

Yra būdas?

Rinkimai bus beveik vasarą?Tai čiuožykla kaip ir be ledo?Tai padarykim akciją!Išrinkim ne peršamus,o NENUMATYTĄ – ir per pirmą turą!Juk turim tokią galimybę?

G.P.

Skandalinga informacija! Būtina ją platinti visais įmanomais būdais ir kanalais!

Ekspertas

Panašu, kad Jakeliūnas dirba tik rinkimams, nes kolonijoje su vardu „Lietuva” kitaip ir nebus. Tas matosi iš dabartinių ministrų Šapokos ir Kukuraičio veiklos. Vienas meldžiasi laisvai rinkai ir nematomoms rankoms, kitas – liberastinei, vaikus perdavinėjančiai ideologijai. Pridėjus dar valstiečų laikotarpių siaubiamus miškus – vaizdelis simptomatiškas. O kodėl taip yra? – todėl kad chujova ideologija funkcionuoja jau 30 metų t.y. ideologija skirta ekploatuojamiems papuasams – t.y. „demokratija”, laisva rinka, privatūs fondai, „investuotojų” garbinimas, žmogaus-šunų-vištų teisės, seksualiniai-psichiniai iškrypėliai ir ėjimas į šviesų rytojų (dabar vadinasi „į vakarus”). O paprasti žmonės eina kartais į rytus, kartais į vakarus – priklausomai kur padėtas šiukšlių konteineris.

O šis "protingasis", kur anksčiau buvo?

Kai praėjo šitiek laiko, kai galima pasinaudoti kitų tyrimais ir išvadomis, atsiranda ir pas mus „labai protingų”, ar ne? Kur tamsta buvote ir kuo buvote 2006-2010 m., ir anksčiau? Kodėl tada tylėjote, kaip pelė po šluota? Dabar, kai šaukštai po pietų, išlenda tos pelės, šmirinėja aplinkui ir dar bando čia mus visus mokyti. Mokykite savo Karbauskį, gal jis susiprotės ir pasidalins su mumis, varguoliais, to iš mūsų visų prisichvatizuoto turo trupinėliais?

stasys

O tai kokio šalies banko pinigais buvo finansuojamas iki krizinis Lietuvos NT burbulo putimas .? Aš tai tokį prašinėtoja pigiai skolintis dar gi laiptinėje užpakaliu žemyn nuleisčiau , o va St. Jakeliunas priešingai klausia .. o kur buvo anos vyriausybės kiaulės akys raudonos .. ? Beje kada tas politikas paviešins kas ir kiek skolino Lietuvoje vyriausybei .? drąsiau paršeli .. čia irgi yra kur paknisti nosimi ..

vilnietis

Mes žinom kas vadovauja KGB tulpei Magnolijai ir Dinastijai – tuo viskas ir paaiškinama. Šeimininkui dirba gerai todėl jie yra šeimininko paslaptis.

Kokia išvada?

Kad anie du kandidatai neabejotinai yra iš tų, kuriems moralė tikrai nėra šio pasaulio dimensija.

Mix

Koks skirtumas ar aferos viešinamos prieš rinkimus, ar po rinkimų? Reikia džiaugtis kad jos išviešintos.Taip sužinome konkrečias priežastis ir tas priežastis sukūrusius veikėjus, kodėl Lietuva ES nuo galo antra arba ketvirta. Bėda yra visuomenėje su tų veikėjų įvertinimu.Absurdas kad jie, skirtingai nei Lietuva,apklausose pirmaujantys.

Ir niekas už tai neatsako?

„Lietuvos vyriausybė nusprendė elgtis visiškai „originaliai“ – skolintis iš tų pačių švediškų komercinių bankų, kurie ir sukėlė mums krizę, už 8–12 proc.!”

stasys

Valstybė platina vertybinius popierius sklindamasi rinkose, o jau kas skolina ir už kiek sprendimas individualus ..Beje kas Jums sakė kad skolino Švediški bankai ir dar už 8-12 ? tokio turinio informacija slapta ir tam jakeliunui norint gauti tektu keliais šliaužti iki Lietuvos banko ..ir matyt ne karta .:))

tai gali reikšti

Matyt, švedų bankai Lietuvoje buvo ant bankroto slenksčio ir Lietuvos vyriausybė buvo priversta juos gelbėti. Kitaip labai sunku paaiškinti tuometės Lietuvos vadovybės keistus sprendimus. Galbūt dėl tos pačios priežasties ir buvo žiūrima pro pirštus į tai, kad nemažai valstybinių institucijų savo pinigus laikė toksiškame „Snore”, nes ,išeitų, dar 2011m. švedų bankai nebuvo toli pabėgę nuo bankroto šmėklos.
Kaip bebūtų, bet dabartinis „Swedbank” skandalas kelia minčių, jog šį kartą išgyvens tik tas bankas, kurį imsis gelbėti Švedijos vyriausybė. Kol kas „SEB” tarsi lieka šio skandalo šešėlyje, bet netrukus viskas gali radikaliai pasikeisti.

stasys

Jus nemastote galva , Švedišku banku Lietuvoje filialai ir labai norėdami negali bankrutuoti .. nebent bankrutuotu ju motininės . Ju blogos paskolos Lietuvoje daugumoje padengtos nekilnojamu turtu ..tu Lietuvos piliečiu kurie per krizę sudegė finansiškai todėl dauguma ju emigravo .. neturėdami kito kelio . Šiandieninės NT kainos vėl grižo į senas aukštumas , taip kad banko neapgausi jei žaidi jo žaidimus .Kai tik išmeti iš to konteksto išgalvota informacija lieka tik tas realus faktas ir akistata su juo .. nepagražinta kokio pienburnio taip siekiančio sau populiarumo . St.Jakeliunas galėtu faktais gristi savo tyrimą o ne kodėlčiuoti lyginant ano meto sprendimus su kaimynu . Tu šaliu situacijos labai skirtingos .

Stasiui

Gydykis.

ah1

ar nepribrendo laikas demaskuoti kad skolinimasis už palūkanas iš atėjūnų- svetimos tautos banko – grėsmė nacionaliniam saugumui – vergija ir skurdas vietiniams? Na ir žinoma neliečiama tema bankų patikimi turto vertintojai – būtent bankai pateikia sąrašą bankui „patikimų turto vertintojų” turto vertinimui, paskolai gauti.Tai kas reguliuoja nekilnojamo turto kainas ir kiek „kainuoja” paskola tam kuris skolinasi?

stasys

ah1 .. Jus bent retkarčiais apsidairykite kokiais procentais skolinasi publika pas kaimynus rytuose ?. Tai kad krizė Lietuvoje jau žinomas buvęs faktas rodo kad tie bankai dažniau linkę nuolaidžiauti savo alkiui . Susilaikymas skaisti dorybė , neprilipdoma pinigu maišui ..

ah1> stasiui

skaityk Bibliją kad suprastum skolinimosi esmę.

sasiui

Pamename kaip viena 300 mln. USD vertės bloga „Snoro” paskola buvo padengta dideliu žemės sklypu pačioje Kremliaus pašonėje…

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top