Statistikos departamentas: pernai Lietuva neteko beveik viso Mažeikių miesto

BNS

Per metus Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo daugiau kaip procentu, o tai daugiausia lėmė išaugusi emigracija, penktadienį paskelbė Statistikos departamentas.

Šių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 889 tūkst. nuolatinių gyventojų – 32,7 tūkst. mažiau negu prieš metus.


Statistikos departamento nuotr.

Gyventojų skaičius mažėjo dėl dviejų priežasčių: 70 proc. bendro nuolatinių gyventojų skaičius sumažėjimo sudarė neigiama tarptautinė migracija, o 30 proc. – neigiama natūrali gyventojų kaita.

„Dėl minėtų priežasčių praėjusiais metais Lietuva neteko beveik viso Mažeikių miesto“, – rašoma Statistikos departamento pranešime spaudai.
2015 metais iš Lietuvos emigravo 25,5 tūkst. vyrų ir 21 tūkst. moterų. Palyginti su 2014 etais., emigravusių vyrų skaičius padidėjo 1,4 karto, moterų – 1,2 karto.


Statistikos departamento nuotr.

Kas trečias emigravęs vyras buvo 19–26, kas penktas – 27–34 metų amžiaus.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad emigraciją paskatino šauktinių sugrąžinimas į kariuomenę. Šis pareiškimas sulaukė opozicijos kritikos.

Statistikos departamento vadovė Vilija Lapėnienė žurnalistams sakė, kad išvykimo priežasčių įvardyti negali.


Statistikos departamento nuotr.

„Išvykimo priežasčių netiriame ir neturime tos informacijos. Taip, išties balandžio mėnesį buvo pastebėtas didesnis emigracijos skaičius, tačiau kaip ir kiekvienais metais jaunimo grupė nuo 19 iki 26 metų yra gausiausiai išvykstanti, tai daugiausia išvykstantys mokytis ir matyt ieškoti darbo“, – spaudos konferencijoje sakė ji.

Imigrantų skaičius, palyginti su 2014 metais, pernai sumažėjo septyniais šimtais (2,9 proc.) – į Lietuvą grįžo šiek tiek daugiau Lietuvos piliečių, o užsieniečių atvyko mažiau.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top