STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Sveikatos teisės institutas (STI) rugsėjo 13 d. kreipėsi į visas Seimo frakcijas, Seimo pirmininkę V.Čmilytę-Nielsen, Sveikatos reikalų komitetą ir Sveikatos apsaugos ministeriją prašydamas susitikimo, kuriame galėtų pateikti argumentus ir pasiūlymus dėl COVID-19 valdymo ir plačiau padiskutuoti.

„Pandemijos valdyme svarbu nepadaryti lemtingų klaidų, o tam reikalinga užtikrinti konstruktyvią, atvirą, viešą ir skaidrią diskusiją su įvairių sričių ekspertais ir praktikais. Esame susirūpinę, kad Vyriausybę konsultuoja siauras ekspertų ratas. Jaučiame pareigą ir atsakomybę padėti suvaldyti neigiamas COVID-19 pasekmes Lietuvai, mums rūpi, kad apie pandemijos valdymo priemones būtų atvirai diskutuojama iš teisės ir medicinos mokslo perspektyvos,“ – rašoma kreipimesi.

Prašymą susitikti STI išsiuntė po to, kai 2021 m. rugsėjo 9–10 dienomis surengė mokslinę konferenciją „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“. Į mokslinę konferenciją buvo kviesti įvairių valstybės institucijų atstovai ir ekspertai.

Konferencijoje Sveikatos teisės instituto vadovas, farmakologas doc. dr. Rimas Jankūnas teigė: „Mūsų tikslas – diskutuoti ir padėti rasti sprendimus. COVID-19 pandemijos valdymo rezultatai Lietuvoje yra vieni prastesnių ES.“

Pradėti diskusijas STI siūlo nuo sistemiškos situacijos analizės. „Kodėl taip skiriasi pacientų aptarnavimas skirtingose sveikatos priežiūros įstaigose, kam sekasi gerai, o kam nesiseka? Kokios priemonės viešose vietose didintų visuomenės saugumą, tačiau kartu būtų proporcingos ir nepriešinančios visuomenės? Kokie vadybiniai sprendimai ligoninėse užtikrintų racionalų lėšų naudojimą ir mažintų maksimalaus užguldymo įtampą? Kodėl, pavyzdžiui, Švedijoje kiekvienas gali lengvai perskaityti oficialias epidemiologines apžvalgas, o Lietuvoje jų nerasime? Tai – tik keli aspektai, kuriuos svarbu aptarti,“ – teigiama politikams ir institucijoms adresuotame rašte (visą rašrą rasite sti.lt puslapyje ČIA).

Plačios diskusijos svarbą STI grindžią tuo, kad valstybėje taikomų kovos COVID-19 priemonių kaštų-naudos analizė viešai nebuvo pristatyta, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje asmenims ir visuomenei jos gali atnešti didesnę žalą nei naudą:
medicininę – dėl ilgalaikio streso, apriboto kitų ligų gydymo, sumažinto sveikatos paslaugų prieinamumo, su tuo susijusių perteklinių mirčių;
teisinę, politinę – dėl neproporcingai ribojamų konstitucinių žmogaus teisių, tinkamai nefunkcionuojančio teisinės valstybės principo, iškreipto valdžių padalijimo ir demokratinio valdymo;
ekonominę – dėl ribojamo žmonių darbo ir ūkio plėtojimo;
socialinę – dėl visuomenės susiskaldymo, pažeistų tarpusavio socialinių ryšių, vaikų galimybės gauti kokybišką ugdymą, kultūros renginių ribojimo ir kt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Manau,

,,neišgirs”. Todėl kitą mitingą reikėtų rengti ne prie seimo, bet prie prezidentūros. Jeigu jau taip norėjo ,,aukšto sosto”, tai tegu prisiima ir aukštas pareigas.

kazys

man kažkiek gaila šitų protingų žmonių.Valdžia jų nesiklauso ir nesiklausys nes, VYKDO NURODYMĄ SUVAKCINUOTI VISĄ POPULIACIJĄ.

Prašalietis

Iš tiesų nieko rimtai nesuvokiantys ir nežinantys ką daryti srityje, kurioje daugeliu atvejų žmogus buvo,yra ir bus visuomet bejėgis,”proto bokštai” kviečia diskutuoti, tarpusavyje „moksliškai” diskutuoja, eiliniams puskvailiams ir idiotams paišo jų „išdiskutuotus ir protingose galvose išmąstytus” scenarijus, pasakoja savo „mokslines”prognozes, kurios kaip taisyklė, „vienų džiaugsmui kitų liūdesiui”, neišsipildo.. Gyvename „nuostabius” dar žmonijos istorijoje nebuvusius(buvusieji barabarų antplūdžiai,buvusios revoliucijos, pasauliniai karai griovę imperijas, visokios krizės, marai, tikros epidemijos leisdavo žmonijai daugiau mažiau išsaugoti”sveiką protą”), kuris jai suteikė galimybę išlikti šioje žemėje. Gorbačiovinis ir Kašperovskinis idiotinis kvailiojimas atvėrė kelią ateinančių į valdžią gausių puskvailių ir idiotų valdžių pavadovavimams(dėdulė Leninas sakė, kad valstybę gali valdyti netgi valytojos, kaip įrodo šiandiena tai buvo tiesa). Turime vis labiau jokio supratimo apie valstybės valdymą neturinčių, Google gerai… Skaityti daugiau »

liūdesys

manyčiau, kad mitingų laikas baigėsi, nes niekas į juos nereaguoja, kaip ir į STI geranoriškus siūlymus. Akivaizdu, kad ne tik skiepijimo pagalba, bet ir visose kitose valstybės gyvenimo srityse vykdomas naujosios pasaulio įgyvendinimas. Rudens sesijoje suplanuotas teisės aktų paketas tai patvirtina – didinti mokesčius skurdinant žmones ir atitinkamus verslus, valstybės iždą atiduoti valdyti neaišku kam užsienyje Vyriausybės sprendimu ir t.t. ir pan. Pasiūlyti žmonių pajamų padidinimai yra tik figos lapelis. Reikia parengti labai konkretų pilietinio nepaklusnumo planą ir jį vykdyti, pradėti teisinius procesus ne dėl konkrečių piliečių teisių pažeidimų, bet prieš Vyriausybę, taip pat išeiti su tokia informacija į tarptautinę erdvę ir rasti būdų dėl ko galima būtų skųsti Europos Komisijai Vyriausybės veiksmus. Juk EK taip pat atsakinga už tai,… Skaityti daugiau »

Al.

Pradžia sveikintina, bet toliau reikia apsvarstyti veikimo būdus. Ar verta atvirai priešišką tautai uzurpatorių gaują kviesti bendradarbiauti ? Ir niekur nedingo būtinybė kurti masinį laikraštį.

Taip

Kol viešoje erdvėje ,,viešpatauja” nomenklatūrinė,liberalmarksistinė žiniasklaida,ypač LRT,tol straipsnyje išvardintos diskusijos neduos jokios naudos.Pirmiausia būtina iš esmės keisti ,,visuomeninio” transliuotojo LRT ir LRT Tarybos valdymą,- bet kas ir kaip tai padarys?

Stiklo valytuvas

„STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19“. Ei jūs sušikti mokslinčiai…, ar ben patys suvokiat ką čia rašot? >> STI >> NS >> ŠS >> Žiniasklaidai . 1 klausimas!!! – kas yra vakcina? Bendrais bruožais! – kuom vakcinos skiriasi nuo visų kitų biocheminių medžiagų, preparatų, junginių? – kokiai grupei ar kategorijai priskirti Covid-19 biocheminį preparatą visame pasaulyje oficialiai vadinamam Covid-19 „vakcina“? – remiantis išvardintais punktaistais, ar tas biocheminis junginys vadinamas Covid-19 „vakcina“ atitinka reikalavimus taikomus įprastinėm vakcinom? – ar ta Covid-19 „vakcina“ yra vakcina ar nėra vakcina?! . 2 klausimas!!! – jeigu tai kas oficialiai yra įvardijama kaip Covid-19 vakcina, nėra vakcina ir nėra Covid-19 vakcina, kodėl vYRIAUSYBĖ vis dar nepaduota į teismą?! – kodėl apsijungus su kitom ES ir… Skaityti daugiau »

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top