Streikuojančių pedagogų skaičius nemažėja

BNS

Iš daugiau kaip 2 tūkst. mokyklų ir darželių streikuojančių mokytojų penktadienį yra 166-ose įstaigose. Ketvirtadienį tokių įstaigų buvo 163.

Penktadienį streikuoja per 4 tūkst. pedagogų, remdamasi iš savivaldybių gautais duomenimis paskelbė Švietimo ir mokslo ministerija. Iš viso Lietuvoje yra per 33 tūkst. mokytojų.

Neterminuotą streiką pirmadienį pradėjo 233 ugdymo įstaigos. Dešimtys mokyklų kasdien iš streiko pasitraukia, tačiau ir prisijungia po kelias naujas.

Penktadienio duomenimis, prie streiko prisidėjo dviejų įstaigų pedagogai, viena įstaiga streiką atnaujino.

Tiek pirmadienį, tiek trečiadienį Vyriausybėje vykusios derybos baigėsi nesutarus dėl streiko nutraukimo. Pedagogai trečiadienį pristatė sumažintus savo reikalavimus – jie sutiktų, kad nuo rugsėjo mokytojų algoms būtų papildomai skiriama ne 18 mln. eurų, kaip reikalauta pradedant streiką, o per 12 mln. eurų, tačiau premjeras siūlo sutikti su papildomais 5 mln. eurų nuo rugsėjo.

Atlyginimai mokytojams pastarąjį kartą šiek tiek didinti nuo 2016 metų sausio.

Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį. Tačiau trečdalis mokytojų dirba nepilnu krūviu.

Šaltinis: faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
visa sirdimi su jumis

laikykites, pedagogai. Tik orus pedagogas gali ismokyti vaikus orumo. Apie koki oruma galima kalbeti, kai mokytojams uz ju sunku darba numetami grasiai?

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top