STT pradėjo rinkimus

Alia Zinkuvienė | „Vakaro žinios“

Vakar sprogo Vijūnėlės dvaro burbulas. Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė neradusi nusikaltimo požymių priimant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo ir nutraukianti ikiteisminį tyrimą, kuriame kaip liudytojas apklaustas net premjeras Algirdas Butkevičius, prezidentės primygtinai ragintas prisiimti politinę atsakomybę dėl korumpuotos Vyriausybės.

Opozicijos entuziastingai pūstas korupcijos balionas subliūško – patraukti valdančiajai koalicijai priklausančių politikų baudžiamojon atsakomybėn nerasta dėl ko. Visą surinktą medžiagą, tarp jų ir pokalbių išklotines, tyrėjai perdavė Seimo Antikorupcijos komisijai ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Tokią skandalo baigtį beveik prieš mėnesį išpranašavęs parlamentaras, buvęs STT Panevėžio skyriaus vadovas Povilas Urbšys įtaria, kad panašus likimas laukia ir naujo garsaus STT tyrimo dėl prekybos poveikiu spartinant Prienų prekybos centro įteisinimą.

„Sujudimas dėl Vijūnėlės dvaro buvo įkvėptas ne teisinių, o politinių tikslų. Visi duomenys buvo surinkti dar pernai rudenį, bet jie nebuvo ištraukti, nes prezidentei reikėjo Socialdemokratų frakcijos palankumo teikiant trečią kandidatūrą į generalinius prokurorus. O kai šiais metais reikėjo sukelti tam tikrą vyriausybinę krizę ir galbūt pasiekti net premjero atsistatydinimą, ta istorija buvo skambiai išviešinta“, – teigė P.Urbšys.

Pasak jo, šios savaitės skandalas dėl prekybos poveikiu taip pat rutuliojasi pagal panašų scenarijų: kai žiniasklaida rodo vos ne „online“, kaip STT pareigūnai sulaiko asmenį, visuomenei sudaromas įspūdis, kad nesiekiama išaiškinti galimos nusikalstamos veikos, o siekiama parodyti. Tai daroma atliekamo ikiteisminio tyrimo kokybės sąskaita ir netgi diskredituojant patį tyrimą, nes šitaip suteikiamos maksimalios galimybės kitoms pusėms naudoti argumentus apie politinį bylos pagrindą.

„Teisėsaugos veiksmai nepanaikina abejonių, kad čia vėl gali būti prezidentės inicijuotas susidorojimas su tam tikrais jos oponentais. Galų gale pati prezidentė turi pakomentuoti, ar STT gali šitaip, pasitelkdama žiniasklaidos priemones, vykdyti tyrimą. Juk kažkas nutekino informaciją, kad jie (R.Paksas ir G.Vainauskas – VŽ red. past.) susitiks, ir tie duomenys turėjo būti gauti atliekant sankcionuotas priemones“, – įsitikinęs parlamentaras.

Anot jo, bet kokia informacija apie ikiteisminį tyrimą gali būti viešinama tik su prokuroro žinia. Šiuo atveju Generalinė prokuratūra turėjo imtis tarnybinio patikrinimo ir išsiaiškinti, kas ir kokiu tikslu nutekino tą informaciją.

„Bet jeigu generalinis prokuroras tyli, STT vadovas irgi nieko nesiima, vadinasi, tai buvo padaryta su jų žinia, ir kas galėtų paneigti, kad buvo suderinta ir su prezidente“, – svarstė
P.Urbšys.

Parlamentaras negailėjo kritikos šalies vadovei ir jos veikiamiems teisėsaugos pareigūnams, nors dėl to gali „užsidirbti“ šmeižto bylą. Mat Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Kęstutis Jucevičius, vienoje televizijos laidoje P.Urbšio įvardytas „prezidentės statytiniu“, kreipėsi į generalinį prokurorą.

„K.Jucevičius įsižeidė taip pavadintas ir kad jis nesikreipė į medikus dėl melo detektoriaus kenkimo jo sveikatai, – patikslino P.Urbšys. – Aš tikrai džiaugčiausi, jei generalinis prokuroras kreiptųsi į Seimą dėl mano teisinės neliečiamybės atėmimo – gal pagaliau gausiu progą vėl pradėti kalbą, kada Seimas ryšis atsakyti į dar kadencijos pradžioje iškeltus klausimus: kas ir kodėl susidorojo su buvusiais FNTT vadovais, kokį vaidmenį atliko prezidentė ir Valstybės saugumo departamentas.“

respublika.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
STT durneliai

STT durneliams liepia imituoti kovą su korupcija – kad energetikos, uosto, europos lėšų ir kiti banginiai laisvai ir toliau vogtų.
net gaila tų STT durnelių.

Tarabilda

„Susidorojo” – žodis ne visai tinkantis mūsų politikos scenarijams apibūdinti. Visi ten dorojami iki galo nesusidoroja, nes patys kažką doroja. Zombizmas ir tiek. Matyt jau nelabai ką liko doroti, tai ėmė doroti vieni kitus. Linksma.

labai noreciau, kad

Urbsys atsakytu- kas ir kodėl susidorojo su buvusia LR Seimo nare N.venckiene, kodel Urbsiui, kaip ir Gailiui, pakako 12 sek. vietoje valanda laiko trukusio vaiko grobimo is gimtuju namu,iraso?! Kodel dabar Urbsys nepastebi kaip vyksta susidorojimas su Garliaos ivykiu stebetojais, kovotojais uz TIESA?! Ar yra dvi tiesos?

elementaru

Viską galima nurašyti politiniam susidorojimui.Manau,buvo už ką Vainauską su Paksu patampyti.Truputį žinau kaip „Norfa” statydavosi,nematau jokios sensacijos toje operacijoje.
Urbšys,kaip ir V.Vasiliauskas nuo kovo 1d.,jokio įspūdžio nepalieka,gali tarškėti kiek patinka.Į Urbšį ir Gailių,manau,apskritai reikėtų pro kitokią prizmę žiūrėti.
O kad Boba paėmė didesnę dalį specialiųjų tarnybų savo įtakai-ar geriau buvo kai specialiąsias tarnybas kontroliavo LSDP nomenklatūra ir Sadecko-Paulausko „teisininkų” su KGB kvapeliu klanas?
Kad iš tokių skandalų laimi anaiptol ne šventieji „liberalai” ir į juos panašūs,irgi akivaizdu.Bendras vaizdas toks.Vieninteliai,kas nieko nelaimi šioje vietoje,tai konservatoriai,nes jie užsispyrė nugaišti ir sušvinkti.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Panašu,kad stt paveldės Valio vietą….

tegul paneigia

aš taip pat manau kad Gailius su Urbšiu irgi bijo kažko.Tikėtina,kad Venckienės nusikaltimų sąsiuvinyje įrašytos ir šios pavardės.Pagal moralės principus ,kitaip galvoti neišeina.

Tegul

Tegul STT pradeda tyrimą ar nebuvo korupcijos netiriant lavono D. K. išvaizdos pasikeitimo į gerąją pusę filmuotoje medžiagoje, kurią matė ir apie kurią kalbėjo kriminologė R. G. jotubėje ir ar netyrimu nėra dangstoma D. K. nužudymas, o D. K. netirtu nužudymu nėra dangstoma F. Ir moters nužudymai.Žmonės nori tiesos.Viešai prašau paaiškinimo kas, kur, kada, kokiu būdu ir kokiu tikslu pakeitė lavono D. K. išvaizdą į gerąją pusę pagal filmuotą medžiagą kurią matė kriminologė R. G.

stasys

Čia šiuo konkrečiu atveju labiau panašu kad P.Urbšys linkęs padainuoti „kaip vagies kepurė dega”. 🙂 tik deja jis nuo to patraukliau tikrai neatrodo .Nepatinka STT veiklos metodai?, imate ir skundžiate teismui, taip kaip tai priimta kitose (ne su Rusija gimininguose) kraštuose, kaip ne kaip pilietiniu teisiu ginimas teisminiu keliu yra bene vienintelis teisėtas būdas ginčyti tuos veiksmus kuriuos skaitome neteisėtais. STT elgiasi taip kaip skaito kad būtina elgtis ..siekiant ateityje užkardyti tokius veiksmus kaip prekiavimas politine įtaka. O kad Paksui ir jo aplinkai ateityje jau nesinorės taip kvailai elgtis , neturiu net abejoniu ..viešinimas žiaurus ginklas kai politikams tenka nusiimti kaukes baliui dar nepasibaigus .:))) Apie tai verta P.Urbšiui pagalvoti …

to stasys

kai žiniasklaida rodo vos ne „online“, kaip STT pareigūnai sulaiko asmenį, visuomenei sudaromas įspūdis, kad nesiekiama išaiškinti galimos nusikalstamos veikos, o siekiama parodyti. Tai daroma atliekamo ikiteisminio tyrimo kokybės sąskaita ir netgi diskredituojant patį tyrimą, nes šitaip suteikiamos maksimalios galimybės kitoms pusėms naudoti argumentus apie politinį bylos pagrindą.

stasys

Tauškate kaip tas „švonderis” socialistinės revoliucijos tema. Pakenks tyrimui, asmens nekaltumo prezumpciją,… ar ji ( ta prezumpcija) man turi rūpėti jei tas viešas asmuo daro galima, nusikaltimą ? Manau neturėtu ..saulelės jus per tas Juozapiniu ‘klejones’ netgi pamiršote kokia tos žiniasklaidos tiesioginė paskirtis,.. ne tik viešinti bet ir viešumu užkardyti. O čia kaip tik tas atvejas kai informacija buvo gauta laiku ir vietoje.

Kas neima kyšių ir nevagia

1. Kas neima kyšių?
– Kyšių neima tik valstybiškai mąstantys politikai ir valdininkai.
2. Kas valstybiškai mąsto?
– Valstybiškai mąsto tik politikai – patriotai ir valdininkai – patriotai.
3. Kam rūpi valstybės egzistenciniai klausimai ir tuo pačiu valstybės likimas?
– Valstybės egzistenciniai klausimai ir valstybės likimas rūpi tik jos patriotams.
P.S. Lietuvos sisteminėse partijose tokių politikų nerasta.

ei, stasį

eilinį kartą nusišnekėjai… Ak, kam jau tau nekaltumo prezumpcijos…
Va dėl tokių kaip pats ir atiranda kasta švonderių, kuri patys sau įtiki , kad kuo daugiau glušių visuomenėje, tuo geriau. O ne visuomenę, tik demoralizuotą bandą lengviau valdyti. Su smegenosklaidos užkrato priemonėmis, be jokių nekaltumo prezumcijų, ir šiukštu, be jokių žmogaus teisių.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top