Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

alkas.lt

Spalio 19 d. Seime įvyko spaudos konferencija pavadinimu: „Dėl studentų testavimo ir galimybės studijuoti kontaktiniu būdu”. Dalyvavo Seimo narys Mindaugas Puidokas, doc. dr. Rimas Jankūnas, Sveikatos teisės instituto vadovas, farmakologas, dr. Justas Sakavičius. Sveikatos teisės instituto teisininkas, advokatas, studentų asociacijos atstovai: Kęstutis Juočeris (teisės studentas) ir Rūta Nazaraitė. Spaudos konferenciją moderavo Vytautos Didžiojo universiteto doc. dr. Nijolė Čiučiulkienė.

Studentų asociacijos, kuri pasisako už lygias galimybes visiems švietimo proceso dalyviams bei prieš diskriminaciją akademinėje veikloje, sutelkėjas Kęstutis Juočeris sakė, kad „Universitetas siekia ugdyti aktyvius ir atsakingus Lietuvos Respublikos piliečius ir visuomenės lyderius.” Studentai nebetyli ir vienijasi.

Spaudos konferencijoje studentų vardu buvo pateikti prašymai:

– Kad būtų nustatytas proporcingas ir teisėtas terminas testuotis sveikam studentui, kuris nejaučia ligos simptomų;

– Kad informacija apie studento sveikatą nebūtų tvarkoma studijų administravimo ar kitų procesų tikslu. Ar kitaip ta informacija būtų naudojama;

– Būtų užtikrinama sąžininga konkurencija;

– Būtų išlaikoma pagarba, gera moralė, sąžiningumas, nešališkumas, nediskriminacija, kolegiškumas tarp bendruomenės narių tarpusavio santykių;

– Būtų puoselėjama minties laisvė ir nuomonių įvairovė;

– Būtų užtikrinama studijų kokybė visų formų ugdymo aplinkoje;

– Būtų užtikrinamos sąlygos studentui įgyti išsilavinimą;

– Būtų stabdoma segregacija ir diskriminacija studijų procese;

– Galu gale panaikintas vadinamasis „Galimybių pasas”.

Kęstutis J. priminė, kad nuo spalio 6 dienos studentai privalo testuotis dėl Covid-19 iš savo lėšų. Tokiu būdu studentams daromas stiprus ekonominis spaudimas pasiskiepyti nuo Covid-19. O tai, kaip teigia teisės profesorius Vėgėlė, yra prievarta.

K. Juočeris pasakojo, jog studijuoti kontaktiniu principu gali tik tie, kurie turi vadinamąjį „galimybių pasą”, o jo neturintys – studijuoti daugeliu atveju negali, todėl nukenčia. Tai yra neteisėta, nes pažeidžia, pirmiausia, studijų sutartį. Studijų sutartis yra ta teisinė forma, kuria reglamentuojami studento ir universiteto santykiai. Studijų sutartis, jos forma yra tvirtinama švietimo ministro ir atitinka įstatymus.

Kęstutis Juočeris taip pat priminė, kad net studentui norint gyventi universiteto bendrabutyje reikia turėti vadinamąjį „galimybių pasą”.

Spaudos konferencijoje kalbėjo studentė Rūta Nazaraitė, Rimas Jankūnas, Justas Sakavičius ir kiti asmenys.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kur

tie susivieniję studentai?

to- Kur

Studentai į Facebuką sulindę „kovoja”.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top