Suderinimas mitingui Vilniuje gautas

Lietuvos Šeimų Sąjūdis oficialiai praneša, kad ankstų rytą gavo iš savivaldybės pranešimą apie rugsėjo 10 dienos mitingo prie Vilniaus Katedros suderinimo raštą. Matyt, Vilniaus savivaldybės darbuotojai jį rengdami dirbo per naktį arba parengė iš vakaro ir, galimai tyčia, didindami įtampą išsiuntė tik rytą, likus vos vienai dienai iki planuojamo protesto renginio. Šie dalykai jau tapo įprasti santykiuose tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir LŠS, todėl nieko neturėtų stebinti.

Tuo pačiu buvo gautas ir Vilniaus miesto savivaldybės atsiliepimas Lietuvos Vyriausiam administraciniam teismui į LŠS skundą dėl atšaukto jau anksčiau suderinto mitingo prie Seimo tai pačiai dienai. Jame Vilniaus savivaldybė kaip argumentą pateikia ne įstatymų punktus, kuriais remiasi prašydama teismo atšaukti anksčiau suderinto mitingo prie Seimo skubų svarstymą, o tuo, kad Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui jau pateiktas kitas suderinimas prie Katedros bei Raimondo Grinevičiaus pasisakymais žiniasklaidai.

Citata iš savivaldybės atsiliepimo Vyriausiam administraciniam teismui: Pavyzdžiui, portalas 15min.lt rašo, kad „Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas paskelbė, kad Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingas Katedros aikštėje vyks – leidimas tam buvo suderintas“ 1 . Atsižvelgiant į tai, darytina išvada, kad Pareiškėjo organizuojamas mitingas įvyks ir todėl nebeteko aktualumo reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo klausimo nagrinėjimas skubos tvarka (dėl ankstesnio suderinto mitingo prie Seimo – infa.lt past.). Pareiškėjo organizuojamas mitingas buvo suderintas prie Katedros ir Pareiškėjo poreikis laikinai sustabdyti 2021 m. rugpjūčio 31 d. 31 Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo Nr. 30-2376/21 galiojimą, kad 2021 m. rugsėjo 10 d. galėtų įvykti mitingas, laikytinas išnykusiu.

Va taip, – įvykdžiusi neteisėtą veiksmą (įstatymas nenumato galimybės savivaldybei atšaukti jau suderintą renginį) ir suteikusi kitą suderinimą protesto akcijai kitokiomis sąlygomis ir kitoje vietoje, savivaldybė mano, kad jos neteisėtą veiksmą galima laikyti išnykusiu, todėl teismas neturėtų jo svarstyti skubos tvarka.

Ir argumentuodama teismui jį rašo jau remdamasi, kaip ir anksčiau, žiniasklaidos pranešimais, o ne įstatymu: Žiniasklaidoje nurodoma, kad „atsižvelgusi į teismo sprendimą, asociacija priims galutinį sprendimą dėl penktadienio mitingo. „Kai gausime ar teigiamą, ar neigiamą (sprendimą – aut. past.), tada spręsime. Gali būti du variantai. Jei teismas priims teigiamą – vienas mitingas prie Seimo, kitas – prie Katedros“, – kalbėjo R. Grinevičius. „Nieko mes nedalinsime ir nieko neprognozuojame“, – pridūrė jis.

Kiek žmonės pasitiki žiniasklaida ir kokie jos reitingai – visi puikiai žinome. LŠS tikisi, kad tą žino ir teismas, todėl išspręs skundą remdamasis vis tik įstatymais, o ne Vilniaus savivaldybės interpretacijomis ir citatomis iš tos žiniasklaidos pranešimų. Teismas vyks 10.00 valandą ryto ir, esant vienokiam ar kitokiam jo sprendimui – pranešime atskirai.

Kad ir ką nuspręs teismas, šį penktadienį, rugsėjo 10 dieną, 10.00 val. Lietuva renkasi Katedros aikštėje – Vilniaus širdyje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kai valdantieji

užsitikrino daugumą su Skvernelio pagalba,tai jau „leidžia” ir leis.

Pasvarstymui

Berods, jau mitinguotojai savo tikslą pasiekė: žiūrėk nuotraukas iš Seimo ir Vyriausybės prieigų!
Aiškiau būti negali, nes tarp jų ir piliečių – tvora! Patys demonstruoja savo atskirtį kaip nuo kokių bel… Nykuma!

Al.

Štai kas atsitinka šaliai, kai valdžią užgrobia neliečiamųjų (šūdrų) kasta.

stasys

Na va buvo vienos vietos prašymas žiurėk bus dvi . Reiks su antivakseriais ant Gedimino kalno padaryti ‘selfi’ atminčiai . Balai žino po sekančios ‘bangos’ žiurėk neliks nei vieno įsimintino ..

P_P_P_

Kiti, iš tos pačios muilo vonelės, rinkosi Kaune prie Soboro…
Labai simboliška…
Bus eitynė LGBT+ pramintu taku (Gedimino prospektu)..?
Nepamirškite raudonų gvaizdikų!
Visų šalių P_edalų mynėjai, P_impičkiukai ir P_seudopatriotai vienykitės!

Vytas

šį penktadienį,
rugsėjo 10 dieną 10.00 val.
Lietuva renkasi Katedros aikštėje
– Vilniaus širdyje!

Mindaugas

aš irgi eisiu!

Jooo

Komunistai renkasi prie bažnyčios. Hmm…

šitie Judai

parodė kieno pusėja stovi,šitas seimas nebeatstovauja lietuvos tautai.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top