Suniokotos D.Jančaro buto durys, policininkas D.Janovas problemų nemato

Pagėgių policijos tyrėjas D.Janovas. facebook.com nuotrauka

meslaisvi.lt

Šiais laikais rašyti, ir rašyti tiesą, darosi vis sudėtingiau ir sudėtingiau. Dažnas išdrįsęs prabilti apie politikų ir savivaldybės bei valstybės tarnautojų korupciją susilaukia įvairaus pobūdžio keršto. Tokia eilė atėjo ir meslaisvi.lt redaktoriui Donatui Jančarui. Jau daug metų nenutylančio apie nešvarius politikų darbus portalo redaktoriaus buto durys buvo nepataisomai suniokotos. Kažkas užpurškė šarvuotų durų spyną statybinėmis putomis, dėl to ši spyna negalėjo atsirakinti.

„Žinojau, kad kažkada galiu susilaukti panašių provokacijų savo atžvilgiu. Galima sakyti, jų laukiau ir buvau nusiteikęs, tačiau baisiausia ne tai, kad tokiomis priemonėmis bandoma mane nutildyti, bet tai, kaip panašiais atvejais elgiasi Pagėgių policininkai“, – pasakojo D.Jančaras.

Į įvykio vietą atvykęs Pagėgių policijos tyrėjas Deividas Jenovas ėmėsi iniciatyvos ir, pamatęs duris, paklausė, kiek aš vertinu nuostolius. Aš jam pasakiau, kad durys kainuoja apie 400 EUR, tai tiek ir vertinu“, – tęsė meslaisvi.lt redaktorius.

Tokie D.Jančaro vertinimai policininkui nepatiko, jis pabrėžė, kad durys nesugadintos, nukentėjo tik spyna, todėl nuostoliai nežymūs.

Vėliau, surašant pareiškimą, G.Jančarienei tyrėjas rekomendavo taip ir parašyti, kad nuostoliai siekia vos 100 EUR. Moteris žinojo, kad pagrindinė policijos prievolė visuomenei yra ją ginti, saugoti ir padėti, todėl, jos manymu, pareigūnas tikrai norėjo padėti surašant pareiškimą.

Deja, bet šioje vietoje D.Jenovas turbūt sugudravo, nes nuostoliams siekiant tik 100 EUR užvedama administracinė byla, o jei nuostoliai šiek tiek didesni, tuomet keliama baudžiamoji byla.

Kodėl policijai taip rūpi, kad nusikaltimų, už kuriuos grėstų baudžiamasis persekiojimas, būtų kuo mažiau? D.Jančaras mano, kad čia svarbų vaidmenį atlieka statistika.


Taip atrodė D.Jančaro buto durys po sugadinimo ir kai pavyko jas atidaryti.

„Baigiasi metai. Greitai Policijos komisariatai teiks ataskaitą visuomenei, todėl jiems be galo svarbu, kad būtų kuo mažiau neištirtų nusikaltimų, o tokių visada yra. Vien prieš mano šeimos turtą per pastaruosius metus buvo padaryta keletas nusikaltimų ir nė vienas iš jų neištirtas. Todėl, mano nuomone, jeigu baudžiamųjų bylų neišaiškinta bus ženkliai mažiau nei administracinių, toks komisariatas atrodys solidžiau. Tas jiems svarbu, nes juk jie biudžetinė įstaiga, ir juos išlaikome mes, gyventojai, kurie mokame mokesčius. Tą policija tikrai žino, bet turėtume suprasti ir mes, eiliniai gyventojai, tada jų darbas tikrai būtų efektyvesnis“, – komentavo D.Jančaras.

„Aš bandžiau sakyti policininkui, kad tu pabandytų įeiti į mano namus nesugadinęs durų, tačiau šito pareigūnas klausyti nenorėjo.Vėliau sužinojau, kad policijos komisariate žmona surašė tokį pareiškimą, kuriame nuostoliai siekė vos 100 EUR. Atvykę durų atrakinimo meistrai pasakė tik viena – teks pjauti duris, taip ir padarėme, nes kitaip įeiti į namus nebuvo galimybės. Žinoma apmaudu, bet ne dėl to, kad kažkas suniokojo mano buto duris, bet dėl to, kad mes auginame naują kartą pareigūnų, kurie niekuo nesiskiria, nuo tų, kurie mums atiteko palikimu iš Sovietų sąjungos“, – baigė D.Jančaras.

meslaisvi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top