Susitikimas su panevėžiečiais: sąjūdiška dvasia ir teisinės neliečiamybės klausimas

Elvyra Pažemeckaitė | urbsyspovilas.lt

Balandžio 12 d. 16 val. į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salę panevėžiečius ir jų kraštiečius sukvietė renginys „Kultūros žmonės ir Lietuvos valstybė: kodėl mums svarbi Sąjūdžio patirtis“. Diskusiją vedė žinomas Lietuvoje kultūrologas, visuomenininkas dr. Darius Kuolys. Joje dalyvavo Seimo nariai Povilas Urbšys bei Naglis Puteikis, kalbininkė Ramutė Bingelienė, šiuo metu visuomeniniais pagrindais redaguojanti internetinį puslapį Tiesos.lt.

Kaip pradžioje pažymėjo D.Kuolys, minint Sąjūdžio 25-etį, verta atsigręžti atgal ir pabandyti suvokti gilesnes priežastis, kodėl šiandien esame abejingi, nusivylę, neturime stiprios pilietinės visuomenės. Buvo diskutuojama apie dalyvaujančiosios demokratijos svarbą viešajame gyvenime, būtinybę partijoms atsigręžti į vertybinę politiką valstybės ir jos piliečių atžvilgiu, kalbėta apie atgimstančio pilietinio judėjimo svarbą Panevėžyje ir jo būsimus siekius.

Daugiausiai susirinkusius domino šiandienos aktualijos, tarp jų – ir balsavimas dėl Seimo narės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės. Nors D.Kuolys, P.Urbšys ir N.Puteikis buvo priešingos nuomonės šiuo konkrečiu klausimu, tai, pasak Seimo narių, netrukdo būti ir dirbti kartu parlamentinėje grupėje „Už ištikimybę priesaikai“.

P.Urbšys pakartojo susirinkusiems jau prieš balsavimą Seime viešai išsakytą nuomonę: „Žmogus, gindamas savo tiesą, kuri yra jam svarbesnė už jį patį, turi būti pasirengęs asmeninei aukai. Žinoma, jei jis pats yra įsitikinęs, kad tai yra ta tiesa, dėl kurios verta aukotis. Jei balsuočiau už Seimo narės N. Venckienės teisinės neliečiamybės išsaugojimą, tapčiau sandėrio dalyviu, kuris įvyko tarp jos ir V. Uspaskicho, kai kovotoja už teisingumą stengėsi padėti jam ir kitiems išvengti baudžiamosios atsakomybės mainais už savo imuniteto išsaugojimą. Tenka apgailestauti, jog asmuo, išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą kaip kovotojas prieš ydingą sistemą, tapo tos sistemos dalimi.“

Apie vienadienės politikos padarinius, kai vardan siaurų, savanaudiškų interesų prarandama laisvė, o tuo pačiu ir galimybė siekti tiesos, kalbėjo ir mintimis dalijosi ne tik svečiai, bet ir susirinkusieji. P. Urbšys pakartojo jau ir anksčiau akcentuotą mintį, kad būtent slėpimasis po Seimo nario mandatu ir padaro Seimo narį priklausomą nuo tų savanaudiškų interesų.

Susitikimas, trukęs apie 2,5 valandos, sulaukė ypatingo susidomėjimo, žmonės neskubėjo skirstytis, vartė svečių padovanotas bibliotekos skaitytojams taip reikalingas knygas, būriavosi grupelėmis, diskutavo. Tokio pasibuvimo iš tiesų reikėjo. Žmonės siekia aiškumo ir vilties.

Nuotraukos – Virginijaus Benašo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top