Švedijoje pabėgėlių centre migrantas nudūrė centro darbuotoją

BNS

Vakarų Švedijoje Miolndalio pabėgėlių centre, kuriame gyvena be suaugusiųjų palydos atvykę nepilnamečiai, pirmadienį vienas prieglobsčio ieškotojas, įtariama, nudūrė centro darbuotoją, pranešė policijos pareigūnai.

Pasak jų, sužeista 22-jų metų moteris buvo nugabenta į netoliese esančią ligoninę, tačiau nuo sužeidimų mirė.

Policijos pareigūnai įtariamo užpuoliko tapatybės ir kilmės šalies nenurodė, tik informavo, kad tai buvo jaunuolis, gyvenantis 14–17 metų paaugliams skirtame centre.

Jaunuolis buvo suimtas dėl žmogžudystės.

„Tokie pranešimai darosi vis labiau ir labiau įprasti. Kai čia atvyko tiek daug pabėgėlių iš užsienio, mes susiduriame su vis daugiau panašių incidentų“, – sakė policijos atstovas Thomas Fuxborgas (Tomas Fuksborgas).

Tuo metu Nacionalinės policijos komisaras Danas Eliassonas (Danas Eliasonas) pirmadienį paprašė papildomai skirti 4 100 pareigūnų ir pagalbinio personalo kovai su terorizmu, deportacijų vykdymui ir prieglobsčio prašytojų priežiūrai.

„Esame priversti reaguoti į daugelį neramumų prieglobsčio prašytojų centruose. Kai kuriose vietose tam reikia didelių policijos resursų. Dar prieš šešis mėnesius to nebuvo, vadinasi, mes negalėsime ten tinkamai reaguoti“, – sakė D.Eliassonas Švedijos naujienų agentūrai TT.

Švedija, kaip ir kitos Europos šalys, kovoja su didžiausia žemyną ištikusia migrantų krize nuo Antrojo pasaulinio karo.

9,8 mln. gyventojų turinti Švedija 2015 metais priėmė daugiau nei 160 tūkst. prieglobsčio prašytojų ir yra viena pirmaujančių ES šalių pagal vienam gyventojui tenkantį migrantų skaičių.

Siekdama pažaboti migrantų antplūdį Švedija sugriežtino prieglobsčio suteikimo tvarką šalyje.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top