Švedijoje tokio baisaus rudens mėnesio dar nebuvo – nebesutramdo sprogdinimų, žudomi švedai

Lukas Aluzas | tv3.lt

Tolerancija migrantams ilgus metus garsėjusi Švedija vis labiau klimpsta į neramumų ir nusikaltimų liūną. Policija sunkiai tramdo susišaudymus ir sprogdinimus, kuriuos inicijuoja migrantai, tačiau žada, kad padedama kariuomenės ims situacijos kontrolę į savo rankas. O dėl dviejų švedų nužudymo Briuselyje, paaiškėjus, kad Belgijos teisėsauga laiku nedeportavo nusikaltėlio, atsistatydino Belgijos teisingumo ministras.

https://play.tv3.lt/embed-video/_,serial-2500943/_,clip-6343900

Pleškantys automobiliai, nevaldomos migrantų gaujos ir jų nusikaltimai Švedijoje: šalies teisėsaugai šiaušiasi plaukai – praėjusį rugsėjį pagausėjo susišaudymų ir sprogdinimų. Migrantų gaujų policija suvaldyti nebeįstengia, todėl prašo kariuomenės pagalbos. Praėjęs rugsėjis yra laikomas baisiausiu, mat nuo sprogimų ir sušaudymų žuvo 12 žmonių.

„Nusikaltėliai yra negailestingi. Jie samdo dažniausiai jaunus, ginkluotus žmones ir duoda nurodymus, kuriuos žmones ir kur pulti. Nuo 2022 metų gruodžio buvo sulaikytas rekordinis asmenų skaičius“, – tvirtina Švedijos policijos vadovas Anders Thonberg.

Nors policijos vadovybė konkrečiai neįvardija, kas tie jauni ginkluoti žmonės, apžvalgininkai neslepia, kad nusikalstamumo bangą kelia migrantai, daugiausia iš Islamo šalių, kurie nesugebėjo pritapti prie visuomenės.

„Jokia kita šalis nesusiduria su tokia situacija kaip Švedija“, – teigia Švedijos premjeras Ulfas Kristerssonas.

Ir tokia padėtis Švedijoje – nuo praeito amžiaus septinto dešimtmečio prasidėjusios atviros migrantams ir tolerantiškos politikos rezultatas. Migrantų tiek daug ir dalis jų spėjo įleisti šaknis, kad tiksliai nežinoma, kiek jų yra. Formaliai – tik penktadalis nuo visų dešimties milijonų, tačiau tas penktadalis tik gimė ne Švedijoje.

Po praėjusių metų rinkimų Švedijos parlamente daugumą sudaro vadinamieji „kraštutiniai dešinieji“. Taip Vakarų žiniasklaida mėgsta vadinti tuos politikus, kurie dažniau kalba apie savo šalies interesus, o ne toleranciją atvykėliams iš kitų šalių. 

Kenčia patys švedai

Nuosaikiųjų, krikščionių demokratų ir liberalų vyriausybė pradėjo imtis migracijos politikos griežtinimo. Darbo leidimą Švedijoje dabar gali gauti žmogus, kuris per mėnesį gauna 80 procentų vidutinio šalies atlyginimo. Anksčiau ta kartelė buvo perpus mažesnė. Laipsniškai atsisakoma pagreitintos leidimo dirbti procedūros. Tačiau problemos tęsiasi: tarp migrantų atsiranda visokio plauko veikėjų. Pavyzdžiui, vieni degina Koraną, o kiti – protestuoja prieš šio Šventojo rašto deginimą.

Švedijos vyriausybė sako negalinti varžyti žodžio laisvės, o kenčia švedai. Po šaudynių Briuselyje, kai islamistas nušovė du švedus, kilo grėsmė, kad švedai saugūs negali jaustis niekur. Juo labiau, kad atvirumo migrantams politiką deklaruojančios Vakarų Europos valstybės nebepajėgia sutrukdyti gyventi nusikaltėliams ir jiems leidžia daryti, ką tik geidžia. 

Švedus nušovęs tunisietis, pasirodo, Briuselyje nelegaliai gyveno jau ketverius metus. Paaiškėjo, kad Tunisas teikė vyro ekstradicijos prašymą, o Belgija į jį nereagavo.

„Kompetentingas magistratas nesiėmė veiksmų dėl šio ekstradicijos prašymo, jis liko neišnagrinėtas. Tai yra individuali klaida, tai rimta klaida, tai nepriimtina klaida. Tai klaida su dramatiškomis pasekmėmis. Perdaviau šią informaciją Ministrui Pirmininkui ir informavau, kad atsistatydinu iš teisingumo ministro pareigų“, – sako Belgijos teisingumo ministras Vincent Van Quickrnborne.

Sudėtingėjanti situacija jau budina Europos šalis. Pavyzdžiui, Slovėnija sustiprino sienų su Kroatija ir Vengrija kontrolę. Pasienio pareigūnai atvykstančiuosius atidžiau tikrina ir Italijoje bei Vokietijoje. Tačiau kol kas ryžtingesnių sprendimų nepriimta.

4.9 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stiklo Valytuvas

Na, Multi – Kulti, kodėl čia tyli?
Tavo globalizmas be karų, o gal tai ,,pažangus” multikultūrinis bendravimas.

Žopulis

Multi-Kulti naudoja hipersarkazmą, kaip priemonę sužadinti avinų aksonų likučius.

blue yellow zov marinie

…multi xulti pats yra ibrahimas marija suleimanas,transvestitas pederaaastas,myli allaxa,eda kiauliena,tobis,zmogiena ir labai labai nevengia taureles.Bet siaip,yra garbingas ir gerbiamas Vilniaus savivaldybes tarnautojas,todel tarnauja ne vilnieciams,kaip sie ir pageidavo rinkiuose.

Multi - Kulti

Švedam būtina turėti daugiau tolerancijos ir nebus jokių nesusipratimų. Ir nereikia iškraipyti faktų kai švedų reikalavimai primetami taikiems demonstrantams už laisvę.

blue yellow zov marinie

…tau gi galwoj negerai….

o švedai nustebo

užantyje šildoma gyvatė sušilo ir …

Multi - Kulti

Iš tavęs trykšta homofobija ir netolerancija.

Al.

O tu, pupuli, toleruoji nors vieną komentatorių (išskyrus save) ?

blue yellow zov marinie

..jis cia vienas toks,nelabai sveikas.Nabaaagas,negi pykt ant ligonio.

blue yellow zov marinie

..smertelnyj pacieluij…

Česlovas Čekuolis, laiko mašina atkeliavęs iš 1989

Tuoj ir mes gyvensim kaip Švedijoj!

Al.

Kas tas Česlovas Čekuolis ?

ar švedai gaudosi pasaulio demografijoje?

Švedų 10 milijonų, o žmonių pasaulyje daugėja po milijardą kas 12 a r 13 metų. Dauguma gimsta pasaulinio skurdo regionuose ( iš atsargumo netikslinant kokio jie tikėjimo ar odos spalvos). TAIGI, KO TIKĖJOSI ŠVEDAI, PRADĖJĘ ATVIRŲ DURŲ POLITIKĄ? Išgelbėti savo Švedijoje tuos milijardus iš skurdo ir vargo? Ar išgelbėti 1 iš 1000 ir girtis savo humanizmu ir tolerancija? Išskyrus atvirą kvailumą, tame projekte sunku įžiūrėti kokią paslėptą prasmę.

blue yellow zov marinie

…zuvedai jau nebeapsivalys…durnumas nugalejo,durniai zusta ir zus.Kaput.Mums reik mokytis..Nors ir taip aisku…nenuvertus bletkeriu,cia bus tas pats.Smiertj bletkeroidams

Multi - Kulti

Tu esi baisus homofobas.

blue yellow zov marinie

…tu da baisesnis hematogenas..

Tomas Jakutis

Nepakankamai integruojat imigrantus, švedai! Smarkiau integruokit, stipriau!
Su Angele Merkelyte pasitarkit. Tikiu – jums pavyks!

Dzeikas

Man patiko tavo komentaras kaip chrestomatinis lietuvisko bukumo pavyzdelis. Banditu siautejimas Svedijoje tai nera imigracijos problema kaip ta isivaizduoja tupas lietuvis. JAV, ypac Niujorko mieste imigrantu zymiai daugiau negu Svedijoje, bet – susitvarko. Yra 3 priezastys kodel imigrantai sedi ausis suglaude ir bendroje iseigoje atnesa daugiau naudos negu problemu: 1) Realiai NIEKAM NERUPI tavo kilme.As amerikietis, o tu immigrantas toks pat oksimoronas kaip „zydas kiekmsargis”.Aisku yra rasiu ir naciju ivaizdziai, ir negrai ,pvz., laikomi bukais ir tingiais. Si maksima galioja kol nesusipazistama su konkreciu zmogumi ir daznas atvejas kai konktetus negras apvercia sia maksima aukstyn kojom – negras, o netinginys, nesuktas ir nekvailas. Kaip ir tarp lietuviu pasitaiko nekaliu(kale arba glinda – streiklauzys, am.sl.).Tokiam negrui keliai karjerai atviri. Ir visi… Skaityti daugiau »

cha cha cha

nieks kic čia nekalc mergužele cu paci pag merkel dūdą šokci labai buvai ukvacni.
Cep jai ir reikia.
Imc šnūrą duoc in skūrą kad palikcų cą nacūrą.

kamuolys mūsų pusėje

švedai su savimi atliko žiaurų bet pamokantį eksperimentą. Dabar viskas priklauso nuo besimokančių

ir estams dabar sunku

Atsimenu Sąjūdžio laikais lietuviai vis organizavo bendrus Baltijos frontus o estai suko nosis. Maždaug, jūs ten su lenkais ir rusais, o mes su broliais suomiais ir skandinavais švedais. Ir še tau dabar skandinavai pasirodė visu gražumu o estams kaip mazgote.

Al.

Švedų laboratorinės pelės atliko žiaurų bandymą. Tikėkimės, kad kitos laboratorinės pelės pasimokys.

taigi

Yra toks švediškas serialas- „Vår tid är nu” ( Mūsų laikas yra dabar).

A_Tadas

Kreiptis pagalbos?
Tik i Greta – ji pades .

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top