Švedijos Finansų inspekcija: nekilnojamo turto krizė kelia grėsmę bankų sektoriui

Jei Švedijos nekilnojamojo turto nuomotojai šiuo metu patiria krizę, egzistuoja rizika, kad žemyn bus patraukti ir bankai. Taip tvirtina Švedijos Finansų inspekcijos generalinio direktoriaus pareigas paliekantis ir netrukus būsiantis Švedijos valstybinio banko vadovas Erikas Tedenas (Erik Thedéen).

Remiantis Tedeno šeštadienio interviu Švedijos radijo naujienų tarnybai Ekots, galima manyti, kad daugelis nuomojamo nekilnojamojo turto savininkų rizikavo ir rėmėsi prielaida, kad palūkanos ilgą laiką bus lygios nuliui ar neigiamos, dėl ko jie iš principo negali atlaikyti aukštų palūkanų, ir šiuo metu jiems gali reikėti valstybės pagalbos.

Pasak Finansų inspekcijos vadovo, nuomojamojo turto savininkų nuostoliai mažins jų pačių kapitalą ir padidins bet kokių naujų paskolų rizikos įmokas.

– Taigi nedidelis palūkanų padidėjimas gali labai padidinti palūkanas. Tuomet gali įsisukti ydinga spiralė, kuri blogiausiu atveju – ir aš pabrėžiu, kad blogiausiu atveju – gali išplisti į bankų sistemą.

Tačiau daugelis mano, kad Švedijos bankų sektorius yra per didelis ir kad šaliai būtų geriau, jei ekonomika mažiau remtųsi nekilnojamuoju turtu ir finansais, o labiau užsiimtų realių daiktų gamyba. Tokių pasekmių yra buvę ir anksčiau, kai sprogo panašūs burbulai, pavyzdžiui Islandijoje ir Ispanijoje.

Šaltinis: friatider.se

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Papasakokite, p.Sinica, kaip pavyko jums užimti portalą Tiesos.lt?
Visuomenė turi teisę žinoti tiesą. Juk ne NS jį įkūrė 2012 m.?

Jules

O kas to nežino? Tik aukščiausios klasės specialistai, ministeriai ir pseudo ekspertai Lietuvoje šito nežino – Kapsukės absolventai. Diletantai ir okupacinio režimo oponentai ir rezistentai tai žinojo ir žino kuo puikiausiai. Kol nebus pravesta rimta desovietizacija – Lietuvių tauta neturi šansų išgyventi per Trečią pasaulinį, jei toks iš tikro suplanuotas, ką manote? Žinoma, tai buvo tik neišsilavinusio žmogaus nuomonė.

milaiti

..kam man neissilavinusio zmogaus nuomone,a……

>T0mas J.

vaistus gerk kiauryme tu, jau užp…čia visus su savo užstrigusia plokštele.

...o tu

gali nebegert.Nepades.

ah1

Skaitykit bibliją – palūkanos vergovės įvedimo mechanizmas vienos tautos taikomas kitoms tautoms pavergti. Visa kita tik detalės.

ah.ą

nekilnojamo turto krizes sukelia patys bankai duodami už palūkanas paskolas nekilnojamam turtui. Kuo brangesnis nekilnojamas turtas tuo didesnes palūkanas gauna bankai – tiesiog bankai suinteresuoti ir bankams naudinga kad nekilnojamas turtas būtų kuo brangesnis…Ir tada ateina krizė- brangaus nekilnojamo turto pirkimai smunka, banko paskolų išdavimai stoja. Žmonės vietoj paskolos būstui būstą nuomoja – taip atsiranda konkurentai bankams – nekilnojamo turto nuomotojai. Ir tada bankyriams nieko kito nebelieka kaip pašalinti konkurentus suorganizuojant nekilnojamo turto atėmimą iš nuomotuojų.

stasys

Jei jau xuilososijos bankai vis dar ‘pliuduriuoja’ kas gi gali grėsti Švedijos bankiniam sektoriui ? Na tos klaidos statant socialinius bustus nuomai nėra pas juos tokios kritiškos , kaip kažkada pas mus su Kirkilu . Nuotaikai pakelti visada galima pasiguosti pas mus išties brangu ir sudėtinga gyventi , bet ka sakyti apie xuilososijos gyventojus .? Tos šalies šeimos ūkiai yra priversti valgyti duona kuria jų galvos uždirba rizikuodamos savo gyvybe kiekviena diena . Koks bankas tokiai šeimai suteiks paskolas žinodamas tos rizikos kainą ? Taip kad nepurkštaujame o pasižiurime ..yra pas kaimynus kuriems kur kas blogiau sekasi gyventi .

jo jo

atspėkit myslę : Pats muša pats rėkia pačiam skauda, kas?

Prašalietis

Nedidelė informacija ne lansberginio durnių laivo „stasiams”… 2008 metais kilusi JAV bankų krizė turėjusi įtakos visam doleriniam pasauliui buvo „prigesinta” dolerių spausdinimu ir žinoma „užgesinta”Lietuvoje premjero Kubiliaus „fenomeno pastangų dėka”. Apie tai, kaip reikia „įveikti krizes” Kubilius vietiniams nemokšoms netgi parašė knygą… Šiandieninė JAV ekonominė-finansinė situacija rimtesnių ir objektyvesnių specialistų yra paibrėžiama prastesnė nei buvo 2007-2008 metais. JAV valstybinė skola 31 trilijonas dolerių, gyventojų ipotekinė(būstų) skola bankams 20 trilijonų dolerių. Šių būsto paskolų procentai nuo nulinio, 1proc, 1,5 procentų… šiandiena išaugo iki 6 procentų(2008 krizės metais šis procentas buvo kažkiek virš 5 procentų), daugelis turinčių būsto kreditus nepajėgia mokėti bankams tokių procentų ir grąžinti paskolų. Kitų JAV subjektų skolos bankams sudaro 36 trilijonus dolerių… Taip kad švedai su savo „bėdomis”-nekilnojamo… Skaityti daugiau »

pingvinukas JO JO

spekit minkle….kas TEISYBEJ didziausias analfabetas….

pingvinukas JO JO

..spekit minkle2.Pats paraso traktata,pats juo grozisi.Neskaito niekas.

to milaiti

Neišsilavinusio neišsilavinusiems – diletantams be Mokslinio Komunizmo ir Mokslinio Kovido ar tokios pat oligarchijos – mokslinės.

milait

…wunderbar…

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://www.binance.com/uk-UA/register?ref=P9L9FQKY

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top