Jei Švedijos nekilnojamojo turto nuomotojai šiuo metu patiria krizę, egzistuoja rizika, kad žemyn bus patraukti ir bankai. Taip tvirtina Švedijos Finansų inspekcijos generalinio direktoriaus pareigas paliekantis ir netrukus būsiantis Švedijos valstybinio banko vadovas Erikas Tedenas (Erik Thedéen).
Remiantis Tedeno šeštadienio interviu Švedijos radijo naujienų tarnybai Ekots, galima manyti, kad daugelis nuomojamo nekilnojamojo turto savininkų rizikavo ir rėmėsi prielaida, kad palūkanos ilgą laiką bus lygios nuliui ar neigiamos, dėl ko jie iš principo negali atlaikyti aukštų palūkanų, ir šiuo metu jiems gali reikėti valstybės pagalbos.
Pasak Finansų inspekcijos vadovo, nuomojamojo turto savininkų nuostoliai mažins jų pačių kapitalą ir padidins bet kokių naujų paskolų rizikos įmokas.
– Taigi nedidelis palūkanų padidėjimas gali labai padidinti palūkanas. Tuomet gali įsisukti ydinga spiralė, kuri blogiausiu atveju – ir aš pabrėžiu, kad blogiausiu atveju – gali išplisti į bankų sistemą.
Tačiau daugelis mano, kad Švedijos bankų sektorius yra per didelis ir kad šaliai būtų geriau, jei ekonomika mažiau remtųsi nekilnojamuoju turtu ir finansais, o labiau užsiimtų realių daiktų gamyba. Tokių pasekmių yra buvę ir anksčiau, kai sprogo panašūs burbulai, pavyzdžiui Islandijoje ir Ispanijoje.
Šaltinis: friatider.se