Lukas Bentelis (Lucas Bänteli)sakė, kad norėjo nušviesti naujų šalies translytiškumo įstatymų absurdiškumą
Šveicarijoje vyriškis, norėdamas išvengti vyrams privalomosios karinės tarnybos ir atkreipti dėmesį į absurdiškus liberalius translytiškumo įstatymus, priimtus praėjusiais metais, pakeitė savo lytį.
Lukas Bentelis užpildė specialią formą, kurioje išreiškė norą tapti moterimi, sumokėjo 77 eurų administracinį mokestį ir dalyvavo 10 minučių trukusiame susitikime Civilinės būklės tarnyboje, po kurio jo prašymas buvo patenkintas.
Ji niekaip nepakeitė nei savo vardo, nei išvaizdos viešumoje ir primygtinai teigia, kad ir toliau gyvena kaip anksčiau, tik dabar ji teisiškai priskiriama moterų kategorijai, todėl jai nereikia atlikti privalomosios karinės tarnybos, kuri taikoma visiems 18-30 metų amžiaus Šveicarijos vyrams.
„Norėjau privesti šį naująjį reglamentavimą iki absurdo, o taip pat nenorėjau eiti į kariuomenę,” – sakė jis.
Pagal Šveicarijos įstatymus bet kuris asmuo, kuris yra „asmeniškai įsitikinęs“, kad jo tapatybė yra priešingos lyties, dabar gali kreiptis dėl teisinio lyties pakeitimo. Jis gali prašyti pakeisti lytį civilinės būklės aktų registre pagreitinta tvarka, nereikalaujant medicininės apžiūros ar teismo sprendimo.
Įstatymas įsigaliojo praėjusių metų pradžioje, todėl Bentelis tikisi, kad jo sprendimas išmėginti taisykles privers „politikus susimąstyti“ apie tai, kaip protingai jie žengia pirmyn.
Tačiau 23-ejų metų jaunuolis gali susidurti su teisiniu pasipriešinimu. Federalinė teisingumo tarnyba laikraščiui Matin Dimanche pakomentavo šią istoriją ir pavadino tokį traktavimą neteisėtu.
„Piktavališki ar lengvabūdiški pareiškimai dėl lyties keitimo neturi teisinės galios ir yra baudžiami. Kilus įtarimams šiuo klausimu, aplinkybės turi būti išsiaiškintos ex officio ir, jei reikia, turi būti pradėta atitaisymo procedūra,“ – teigiama federalinės tarnybos pareiškime.
Tačiau Bentelis mano, kad ji laimėtų teismą dėl „reglamentavimo absurdiškumo“.
„Jei svarbus tik asmeninis jausmas, kaip kas nors galėtų įrodyti, kad pasikeitimo metu nesijaučiau moterimi?“ – klausė ji.
Šiais metais panašia spraga pasinaudojo kitas šveicaras, kuris nusprendė pakeisti savo lytį, kad galėtų išeiti į pensiją metais anksčiau ir pradėti gauti pensiją.
Federalinės teisingumo tarnybos atstovas Mišelis Montini (Michel Montini) dar praėjusių metų lapkritį pripažino, kad naujieji translytiškumo įstatymai turi trūkumų, ir tvirtino, kad „žmonės gali pasiskelbti moterimi prieš pat išėjimą į pensiją ir išeiti į pensiją metais anksčiau.
Pavyzdžiui, vienišas vyras, pasiskelbęs moterimi, gali gauti AVS pensiją nuo 64 metų,“ – pridūrė Montini.
Galbūt tai ir nešabloniškas sprendimas, tačiau atrodo, kad pagal šiuo metu galiojančius įstatymus niekas dėl to nieko negali paprieštarauti.
Šaltinis: Remix News