Svenas R. Larsonas. Respublikonai laimėjo, bet ne tiek daug, kaip tikėtasi

laikmetis.lt

Antradienį JAV vykstant vidurio kadencijos rinkimams demokratai turėjo 220 iš 435 vietų kongrese, o respublikonai – 212. Trys vietos buvo laisvos.

Vidurnaktį JAV rytų standartiniu laiku atrodė, kad respublikonai laimės Atstovų Rūmus, tačiau nedidele persvara. Senate jie gali tikėtis daugiausia 51-49 balsų daugumos.

Gausybė nuomonių apklausų rodė, kad respublikonai turi didelę persvarą ir kad jie ant stiprios rinkėjų bangos pasieks visokeriopą daugumą. Kas gi atsitiko?

Prieš bandant atsakyti į šį klausimą, svarbu žinoti, kad labai ginčytinos rinkimų apylinkės bus perskaičiuojamos vieną, o gal net du kartus. Kai kuriose valstijose galioja perskaičiavimo pradžios įstatymai, pagal kuriuos privaloma perskaičiuoti visus balsus, kai skirtumas tarp dviejų kandidatų yra mažesnis už nustatytą ribą. Be to, Džordžijoje du geriausiai pasirodę kandidatai priversti dalyvauti antrajame rinkimų ture, jei nė vienas iš jų nesurenka bent 50 % visų atiduotų balsų.

Dėl šių priežasčių negalime tiksliai žinoti, kokie bus rinkimų rezultatai, bent jau keletą dienų. Tuo pat metu pats faktas, kad bus perskaičiuojami balsai ir, galbūt, vyks bent vienas antrasis turas dėl JAV Senato nario mandato, tik dar labiau sustiprina klausimą „kas atsitiko?“.

Kai kas bando pateikti paprastą atsakymą. Pavyzdžiui, remdamiesi respublikonų kandidatų į senatorius Arizonoje ir Pensilvanijoje, kuriems sekėsi prasčiau, nei tikėtasi, rezultatais, kai kurie rinkimų komentatoriai bandė įrodyti, kad buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) parama jiems buvo nepalanki.

Tai netiesa. Kitiems D. Trumpo remiamiems kandidatams į senatorius sekėsi labai gerai. Vienas iš jų, J. D. Vance’as (Veinsas) Ohajuje, nesunkiai įveikė savo varžovą demokratą. Gerai sekėsi ir kitam D. Trumpo remiamam kandidatui – Herschelui Walkerui (Heršeliui Volkeriui). Vidurnaktį rytų standartiniu laiku jis ėjo koja kojon su dabartiniu demokratų senatoriumi Rafaeliu Warnocku (Rafaeliu Vornoku) – įspūdinga, turint omenyje, kad Walkeris neturi jokios ankstesnės politinės patirties ir kad jis kandidatuoja prieš dabartinį senatorių.

Atsižvelgiant į tai, kad D. Trumpo remiamiems kandidatams į Atstovų Rūmus apskritai sekėsi palyginti gerai, buvusio prezidento negalima kaltinti dėl silpnesnės, nei tikėtasi, respublikonų bangos. Labiau tikėtinas paaiškinimas yra tas, kad prieš Trumpą nusiteikusios jėgos Respublikonų partijoje nukreipė išteklius nuo kandidatų, kurie atitiko buvusio prezidento darbotvarkę.

Niekas nenuėjo taip toli kaip Liza Cheney (Liza Čenej) – dabar jau pralaimėjusi respublikonų atstovė iš Vajomingo – kuri keliavo po šalį ir rėmė demokratus. Tačiau buvo gana aišku, kad kai kurie įtakingi respublikonai, pavyzdžiui, Senato daugumos lyderis Mitchas McConnellas (Mičas Makonelas), stengėsi neskirti partijos lėšų su D. Trumpu sutariančių kandidatų rėmimui. Tai suteikė demokratams pranašumą itin ginčytinose lenktynėse.

Jei respublikonams pavyks laimėti daugumą abiejuose Kongreso rūmuose, jie bus priversti suvienyti partiją. Yra požymių, kad tai jau vyksta: minėtasis daugumos lyderis McConnellas paskutinę minutę metė pinigus už Trumpo remiamą J. D. Vance’ą Ohajuje. Tai taip pat paprastos aritmetikos klausimas: jei Respublikonų partijos lyderiai nori iš tikrųjų išlaikyti savo daugumą, kad ir kokia maža ji būtų, jie turės užtikrinti, kad kiekvienas jų frakcijos narys jaustųsi laukiamas ir į jį būtų žiūrima rimtai.

Į Kongresą ateinantys nauji kandidatai darys spaudimą partijos vadovybei susivienyti ir dirbti kaip komanda. Jei jie tai sėkmingai darys per ateinančius dvejus metus, jų šansai laimėti dar dvejus metus Kongreso daugumą bus didesni.

Kad ir kas taptų Respublikonų partijos kandidatu į prezidentus, šios paramos prireiks. Todėl šie rinkimai iš tikrųjų suteikė respublikonams pasitikėjimo savimi – ir dvi pavardes, kurias jie galėtų iškelti kaip preliminarius kandidatus 2024 m. rinkimams.

Vienas iš jų – Donaldas Trumpas, kurio nenuilstama kampanija visoje šalyje, dideli mitingai po jo vėliava palaikė konservatyvią ugnį pastaruosius dvejus metus. Jo iš esmės sėkmingas kandidatų į Atstovų Rūmus ir Senatą rėmimas taip pat suteikė jam įgaliojimus dar vienam kandidatavimui į prezidento postą.

Kitas akivaizdus kandidatas yra Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas. Antradienį jis su didele persvara laimėjo perrinkimą ir tai padarė laimėdamas Majamio-Deidą, vieną iš tvirčiausiai demokratų palaikomų Floridos apygardų. Šioje apygardoje daug ispanakalbių rinkėjų akivaizdžiai pasisakė už DeSantisą, o tai sustiprino įspūdį, kad ispanakalbiai apskritai pereina prie respublikonų.

DeSantisas pasakė pergalės kalbą, kupiną pasitikėjimo savimi, bet ir ryžto toliau kovoti už konservatyvias vertybes. Daugeliu atžvilgių jis skamba panašiai kaip Donaldas Trumpas 2020 m. kampanijos metu, kai jis kandidatavo remdamasis savo ketverių metų sėkmingo prezidentavimo rezultatais.

Galutinis verdiktas dėl respublikonų pasirodymo šiuose rinkimuose išlieka miglotas, kol nėra galutinių rezultatų. Tačiau akivaizdu, kad Amerika išlieka tokia pat poliarizuota, kokia buvo mažiausiai pastarąjį dešimtmetį, o abiejose pusėse yra įsitvirtinę galios centrai.

Kol kas akivaizdu rinkėjai nepalaikė demokratų partijos radikalų. Kaip tai pavyks per ateinančius dvejus metus, lieka atviras klausimas.

Šaltinis: European Conservative

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

,, Kas gi atsitiko?” Komunodemokratai panaudojo savo kontroliuojamas TV stotis, tur būt ir milijonus neteisėtų imigrantų (kaip ir 2019-tais. Kitaip, kuriam galui jie juos vežė srautu?), ir kitus rinkimų klastojimo būdus. Demokratai tarnauja milijardierių planui, ir atitinka Kinijos ir Rusijos interesus, todėl atimti iš jų valdžią yra labai sunku. Beveik kaip Lietuvoj.

Leonas Vainšteinas (KiTaipTV)

TAI KAS SVARBIAUSIA: 2022.11.09 Leon Weinstein – filosofas, analitikas
https://www.youtube.com/watch?v=WQI-W5zhE8Q&ab_channel=KiTaipTV

Varlinas

Varlinas tiesiogiai – 2022 11 09 – Raudonas miražas
nuo 9:10
https://www.youtube.com/watch?v=X0OsyNHJ5SM&ab_channel=Varlinasmiške

Mike Adams (Brighteon)

Tamsi žiema dar tik prasidėjo, nes suklastoti rinkimai įrodo, kad Amerika prarasta Po vakarykščių vidurio kadencijos rinkimų vienintelė gera žinia yra ta, kad perimdami rūmų kontrolę iš esmės sustabdėme kai kuriuos demokratų visiško sunaikinimo darbotvarkės elementus. Štai čia ir pasigirsta blogos naujienos, nes tai, kas ateis Amerikoje (demokratų valdžioje), bus daugiametė „tamsi žiema“ – ekonomikos žlugimas, maisto produktų infliacija, cenzūra, tironija, pasaulinis karas ir dar labiau suklastoti rinkimai. Vidurio rinkimai įrodė, kad demokratai žino, kad bet kuriuo metu gali apgauti ir suklaidinti bet kokius rinkimus. Nuo šiol demokratams net nereikia apsimesti, kad tenkina žmonių interesus. Jie gali tiesiog diktuoti savo reikalavimus, kad ir kokie beprotiški būtų, ir suimti visus, kurie atsisako jų laikytis. „Tamsioji žiema“ dar tik prasidėjo. Išsamiau šiandieniniame… Skaityti daugiau »

stasys

pritilo xuilo lageris , čia taip smarkiai spaudęs ant respublikonu kortos su viltimi jog Amerika galiausiai užsuks Ukrainai savo pagalbos kranelį . Dabar jau tapo aišku jog tie planuojami sekantiems metams Ukrainai skirti 53 milijardai doleriu gana realus projektas . Pridėkime Europos Sajungos mėnesinius paramos milijardus ..xuilo teks graužti savo megztinio rankove . Ne ne viskas Amerikoje vyksta pagal planą . Berazumis D.Trump gali ir toliau čiulpti xuilo pimpala virtualiai , respublikonu partijoje jį palaiko tik mažuma, o po šiu rinkimu ta mažuma dar labiau susitrauks .

JD Heyes (News Target)

Daugybė bėdų su rinkimų įranga, balsavimo lentelės pagrindinėse valstijose kelia įtarimus dėl balsavimo sukčiavimo tarpiniuose rinkimuose Daugelyje šalies regionų antradienį esant rekordiniam aktyvumui tarpiniuose rinkimuose, taip pat matėme neramkinančias bėdas su balsavimo aparatais, lentelėmis ir kibernetiniais antpuoliais. Rich Barisas paskelbtoje Tviteryje aprašo nesklandumus Marikopos apygardoje, Arizonoje: „Tai prasidėjo nuo vienos vietos. Tada keletą. Dabar atrodo, kad tai yra plačiai paplitęs ir labai rimta“, – pradėjo jis savo įraše, kur rinkimų pareigūnas rinkėjams, negalintiemss gauti mašinos, kad priimtų jų balsavimo biuletenį, sako, kad jie gali juos tiesiog palikti dėžėj, o jie „suskaičiuos vėliau“. Tuo tarpu Champaign mieste, Ilinojuje, tarnautojų biuras susiduria su balsavimo aparatų ryšio problemomis, kurias ji vadina „kibernetinė ataka“. Biuras pareiškė manantis, kad problemos kilo dėl paskirstytų paslaugų atsisakymo… Skaityti daugiau »

Michailas Veleris

ВЫБОРЫ и ОТСТУПЛЕНИЯ: по обе стороны океана. Михаил Веллер
https://www.youtube.com/watch?v=ejXoijZwU_g&ab;_channel=МихаилВеллер

Illarionovas (Фабрика новин)
Charlie Kirk

Drauge, Tai mano didžiausia kova Posūkio taškas JAV vadovauja kaltinimui Pasaulio ekonomikos forumui ir jo radikaliajai „Great Reset“ darbotvarkei – ir noriu įsitikinti, kad Ameriką mylintys patriotai žinotų, kaip galite padėti SUSTABDYTI šį pavojingą planą. Parašiau naują knygą „Amerikos atsakas į Didįjį Perkrovimą“ ir noriu ją jums atsiųsti DABAR. Mainais prašau BET KOKIOS SUMOS, kuri padėtų padengti siuntimo išlaidas. Bičiuli, aš žinau, ko reikia, norint KOVOTI ir laimėti prieš kairiuosius „elitus“, kurie nekenčia mūsų šalies, mūsų laisvės ir visko, kas daro Ameriką didžią. Savo gyvenimą paskyriau tam, kad įkvėpčiau MILIJONUS jaunų žmonių vėl pamilti Ameriką ir laimėti Amerikos kultūros karą. Dabar JAV ir aš imamės slapto Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) ir jų pavojingos GREAT RESET darbotvarkės… ir noriu pasiekti kuo… Skaityti daugiau »

Kode Referal Binance

Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://accounts.binance.com/id/register?ref=B4EPR6J0

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top