Šventojo Sosto spaudos atstovas: per susitikimą su Kim Davis Popiežius neparėmė jos pozicijos

„Vašingtone įvykęs Popiežiaus Pranciškaus susitikimas su ponia Kim Davis neturi būti vertinamas kaip jos nusistatymo palaikymas“, – penktadienį paskelbtame pareiškime pažymėjo t. Federico Lombardi – Šventojo Sosto spaudos salės direktorius, praneša Vatikano radijas.

Taip Šventojo Sosto spaudos salės direktorius atsiliepė į Jungtinėse Valstijose plačiai aptarinėjamą ir komentuojamą susitikimą, įvykusį popiežiaus Pranciškaus apaštališkosios kelionės metu Vašingtono Nunciatūroje.

T. Federico Lombardi atkreipė dėmesį, jog popiežius Vašingtono nunciatūroje sutiko kelias dešimtis nunciatūros pakviestų žmonių, atėjusių pasveikinti popiežių prieš jam išvykstant iš Vašingtono į Niujorką.

„Panašūs trumpi susitikimai įvyksta per visas popiežiaus keliones. Jie atspindi popiežiui būdingą geranoriškumą ir atvirumą. Vienintelė tikra popiežiaus nunciatūroje suteikta audiencija buvo skirta vienam jo buvusiam mokiniui ir jo šeimai. Popiežius nepasisakė apie ponios Davis situaciją ir susitikimas su ja neturi būti vertinamas kaip jos pozicijos palaikymas visais įvairiais ir sudėtingais jos aspektais“, – rašoma pareiškime.

Apie rugsėjo 24 dieną įvykusį susitikimą su popiežiumi Pranciškumi Kim Davis papasakojo žiniasklaidos atstovams pabrėždama, kad Šventasis Tėvas parėmė jos poziciją.

Kim Davis, Rouwano municipaliteto Kentukio valstijoje valdininkė rugsėjo pradžioje buvo nuteista ir įkalinta penkias dienas už „teisingumo pažeminimą“, kai atsisakė įregistruoti keturių porų santuokas, iš kurių buvo dvi tradicinės ir dvi – homoseksualių asmenų. Moteris reagavo į Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo birželio 26 dienos nuosprendį, kurio teigimu ir tos pačios lyties asmenys turi pamatinę teisę sudaryti santuokas.

Iš pradžių Kim Davis atsisakė registruoti vien tik homoseksualių asmenų santuokas, pareiškusi, jog tai nesuderinama su jos, kaip krikščionės, religiniais įsitikinimais, o vėliau, protesto ženklan, ir visai atsisakė registruoti Rowano municipaliteto santuokas.

Byla dėl Kim Davis pozicijos pagarsėjo JAV dar prieš popiežiaus vizitą ir atkreipė žiniasklaidos dėmesį, dėl jos pasisakė daug žinomų krašto apžvalgininkų, ji tapo ir politikų debatų tema. 50 metų Kim Davis, prieš keletą metų tapusi aktyvia Apaštalinių sekmininkų krikščionių bendruomenės nare, sausio 5 dieną buvo išrinkta Rowano municipaliteto valdininke kaip Demokratų partijos atstovė, pastarosiomis dienomis, pasak spaudos pranešimų, perėjo į Respublikonų partiją.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top