Šventosios Žemės taikai reikia teisingumo

Vatikano radijas

Izraeliečių patikros postai palestiniečių zonose Jeruzalėje yra laikomi saugumo priemonėmis, kurios neužtikrina saugumo, priešingai – tik dar labiau didina žmonių pyktį ir nerimą, kursto keršto jausmus.

Jeruzalės katalikų „Caritas“ direktorius t. Raed Abusahliah šiais žodžiais įvertino neigiamas pasekmes sukeliantį sprendimą uždaryti Rytų Jeruzalės zonas, kuriose per palestiniečių išpuolius pastarosiomis dienomis žuvo keli Izraelio piliečiai. Pasak t. Raedo, galima uždaryti kiek tik nori zonų, tačiau saugumas bus užtikrintas ne taip: „Vienintelis būdas, kad visi galėtų džiaugtis pastoviu saugumu, yra laisvės gražinimas palestiniečių tautai“, – pareiškė katalikiškai žinių agentūrai „Fides“ Jeruzalės „Caritas“ direktorius.

Išaugus smurtui žuvo 8 izraeliečiai ir mažiausiai 29 palestiniečiai. Izraelio vyriausybė įgaliojo teisėsaugos ir kariuomenės pajėgas nugriauti žmonių užpuolimuose dalyvaujančių palestiniečių būstus ir konfiskuoti turtą.

Antradienį buvusį Izraelio prezidentą Shimoną Peresą aplankė skirtingų konfesijų atstovai. Susitikime Tel Avive „Peres Peace Center“ buvo kalbama apie naujausius smurto proveržius Šventojoje Žemėje. Religijų lyderiai sutarė, kad nepaisant skirtingumų konfesiniais klausimais, smurtas nėra atsakymas ir tik didina prarają tarp palestiniečių ir izraeliečių. Nobelio taikos premijos laureatas Sh. Peresas susitikimo dalyviams pasakė, jog reikia tartis ir labai stipriai pareikšti, jog nėra Dievo, kuris leistų žudyti: „Turime susitikėti ir kalbėtis. Smurtas nėra joks kelias į taiką“, – pasakė Shimonas Peresas.

Religijų atstovai paprašė sustabdyti naujausią neramumų bangą Jeruzalėje ir kitur Šventojoje Žemėje, gerbti kiekvieno asmens sakralumą ir orumą. „Abipusiai užpuldinėjimai yra bergždi veiksmai,“ – patikino su buvusiu Izraelio prezidentu susitikę konfesijų atstovai.

Shimonas Peresas tvirtino, jog Izraelis visai neketina paremti regione kilusią įtampą. Izraelio imamų vadovas šeichas Mohamad Kiwan ir drūzų bendruomenės vadovas šeichas Mouafaq Price pasisakė už brolystės ir pakantos tvirtinimą. Izraelio vyriausias rabinas Shlomo Amar prisiminė, kad Penkiaknygė išmokė Dievo ir kitų meilės. Jeruzalės lotynų patriarchato kancleris t. George Ayoub pacitavo pirmąjį Jono laišką: „Jei kas sakytų: „Aš myliu Dievą“, o savo brolio nekęstų, – tasai melagis. Kas nemyli savo brolio, kurį mato, negali mylėti Dievo, kurio nemato“ (1 Jn 4, 20).

Anglijos ir Velso vyskupai pareiškime paprašė, kad būtų sustabdytas smurtas Šventojoje Žemėje. Katalikų ganytojai pasmerkė padažnėjusius smurto proveržius Jeruzalėje prašydami išvengti keršto „akis už akį“ ir vieniems kitų metamų kaltinimų.

„Augantys neramumai didina susirūpinimą“, – pareiškė vyskupai notoje, kurią trečiadienį paskelbė Anglijos ir Velso tarptautinių reikalų komisijos pirmininkas vysk. Declan Lang, kuris kartu yra Šventosios Žemės koordinacinio komiteto pirmininkas. Pasak jo, palaim. popiežius Paulius VI teisingai pastebėjo, jog taikai reikia teisingumo. „Antraip sugenda žmonių santykiai, o smurto niekuomet neįmanoma sukontroliuoti“, – patikino Cliftono vyskupas D. Lang paraginęs tiek izraeliečius, tiek palestiniečius sugrįžti į nelengvą taikos kelią, grįstą teisingumu ir įgalinantį abi tautas saugiai gyventi kiekvienai savo suverenioje valstybėje.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top