Švietimo ministras D. Pavalkis: Rusai puola!

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis šiandien įspėjo visuomenę, kad už geresnių darbo sąlygų reikalaujančių Lietuvos mokytojų slypi Rusijos ranka, siekianti destabilizuoti mūsų valstybę. Su Konstitucinio Teismo pagalba susigrąžinę per krizę sumažintus atlyginimus aukštieji šalies politikai nenori šios teisės pripažinti mokytojams.

„Kodėl nepasitenkinimas kyla šiuo metu, kada, įvardykime tiesiai, vyksta karas Ukrainoje, kada Rusijos ideologija puola Lietuvą, Latviją, Estiją ir Lenkiją, kaip labiausiai Rusijai kenkiančias šalis, kada mes turime embargą, kada kyla reali grėsmė mūsų ūkiui, mokesčių surinkimui? Staiga profsąjungos pasireiškia su kategoriškais, radikaliais ir praktiškai neįvykdomais sprendimais. Į šitą klausimą turėtų atsakyti kiekvienas žmogus, paklaustas, kam tai yra naudinga“, – ministro viešus svarstymus perduoda žinių agentūra ELTA.

Lietuvos mokytojų protestus ponas D. Pavalkis sieja su judėjimais Karaliaučiuje, Minske ir Ukrainos rytuose. „Kažkodėl sujudėjo Lenkų rinkimų akcija, pajudėjo kai kurios profsąjungos, kažkodėl Kaliningrade, Minske vyksta kažkokie judėjimai, vyksta naujo fronto atidarymas Ukrainos pietuose Mariupolio link. Ką tai reiškia? Sudėkite viską į vieną eilutę ir taps maždaug aišku“, – aiškina ministras.

Net matydamas už Lietuvos pedagogų stovinčią Maskvą, D. Pavalkis sutinka derėtis: „Tačiau net ir neigiamai žiūrėdami į tuos keliamus reikalavimus mes kviečiame visas profsąjunga derėtis. Ministro Pirmininko pasirašytas potvarkis Andrių Navicką, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininką, kaip šio susivienijimo pirmininką, taip pat įtraukė į darbo grupę – mes atviri visiems“.

Mokytojų ketinimą streikuoti panašiai vertina ir premjeras Algirdas Butkevičius. Jo teigimu, pedagogai geopolitinės įtampos kontekste neturėtų kelti sumaišties šalies viduje.

„Buvau labai nustebęs dėl vieno iš reikalavimų, kad dar šiais metais būtų padidinti atlyginimai, kada žinoma, kad biudžetas yra planuojamas metams ir metų viduryje jis nėra perskirstomas. Aš tikiuosi, kad mokytojų sąmoningumas nugalės ir piketų jie neorganizuos. Tikiuosi, kad mokytojai supranta ir vertina geopolitinę padėtį ir kokia įtampa juntama iš išorės. Jeigu Lietuvoje bus kuriama įtampa ir visa tai darys mokytojai, tada aš labai giliai susimąstysiu“, – įspėjo Vyriausybės vadovas.

Streikuoti žadantys mokytojai pasigenda socialinio dialogo ir reikalauja mokinio krepšelį bei mokytojų bazinę algą atstatyti iki prieškrizinio lygio taip, kaip jau seniai yra atstatyti teisėjų, politikų ir aukštesniųjų valstybės tarnautojų atlyginimai.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ bei Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga taip pat reikalauja ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, mažinti mokinių klasėse skaičių, pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį, iki 2015 m. rugsėjo 1 d. sudaryti palankias sąlygas pedagogams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Jeigu šie reikalavimai nebus vykdomi, grasinama masinėmis akcijomis. Rugsėjo 5 dieną planuojama baigti šalies mokytojų apklausą dėl streiko.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top