Tadas Kazlauskas. Tobulas valdininkas, labai geras jo darbas ar pasityčiojimas iš valstybės?

Tauta turi žinoti savo herojus. Ypač jei tai valdininkas, kuris dirba mūsų visų labui ir dirba labai gerai. Vienas jų Lošimų priežiūros tarnybos (LPT) vadovas V. Daukšys, kuris be konkurso ministrės G.Skaistės įsakymu paskirtas naujai 5 metų kadencijai. Ministerija pabrėžė, kad tam, jog būtų galima vadovą skirti antrai kadencijai be konkurso, įstaigos vadovo veikla turi būti įvertinta labai gerai ir dar kartą patvirtino, kad valdininkų kėdės geba leisti šaknis.

Finansų ministerija informavo – sprendimas priimtas atsižvelgiant į V. Daukšio veiklos metinius įvertinimus ir jo paties pristatytus ateinančių metų tikslus. Įdomi aplinkybė:

Paaiškintas ir pralošusio Vilniaus stadioną Š. Stepukonio atvejis. Ministerijoje jis pavadintas iki šiol gal tik ministrei žinomu terminu ir įvardintas kaip „papildoma kontekstinė dedamoji“.

Veikiausiai ne visi „Pozicijos“ skaitytojai žino azartinių lošimų ir jų priežiūros kontekstą, todėl tiktų ši bei tą paaiškinti.

V. Daukšys, kuris be konkurso ministrės G.Skaistės įsakymu paskirtas naujai 5 metų kadencijai

Lietuvoje 2020 metais už lošimus buvo įmokėta 1311 milijonų eurų. 2023 metais 2465 milijonai eurų. Įspūdingas kontekstas, stulbinantis lošimų augimas. LPT ir jos vadovo, kad ir netiesioginiai nuopelnai, irgi turėtų būti pažymėti. Be to itin išsiplėtė rizikingiausių lošimų pasiūla. Suprantama lošti ir prasilošti galima įvairiausiais būdais, tačiau kai kuriais būdais tai pavyktų padaryti sparčiau.

Kita „kontekstinė dedamoji“ – lošiančių priežiūra. Tam dar 2021 metais visi lošimo automatai sujungti į specialų tinklą ir kažkas (gal vis ta pati LPT?) gali matyti lošimus realiu laiku. Stalo lošimai irgi prižiūrimi. Lošimo namai kasdieną pateikia duomenis apie lošimų rezultatus. Ši griežta priežiūros sistema sukurta siekiant užkardyti pinigų plovimą.

Tikrai nenorėtume, kad teroristai, rusų šnipai ar narkotikų prekeiviai „plautų“ pinigus Lietuvoje. Budri LPT akis turėjo pamatyti tokią galimybę, bet vieną kitą Š. Stepukonio praloštą milijoną šiame kontekste pražiūrėjo. Kiek dar ir ko pražiūrėjo kol kas nežinoma. Netgi nežinoma ar iš vis žiūri, nes jos vadovas nebeskelbia LPT veiklos ataskaitų. Tarsi vyšnia ant „gero darbo“ torto – anksčiau LPT tinklalpyje buvo galima rasti LPT metinę veiklos ataskaitą, o dabar jį išnyko. Suprantama, kada „gerai dirbant“ nėra apie ką rašyti.

Todėl net nejauku klausti: “Koks darbas finansų ministerijoje įvertinamas kai vidutinis?“

O „blogas“ veikiausiai iš vis atsidurtų už mūsų vaizduotės ribų. Vienintelis bent kiek logiškas darbo įvertinimas – ministrė norėjo įrodyti, kad jos vadovaujamose įstaigose nemažai pareigų paskirta nevykėliams ir, reikia pripažinti, jai pasisekė tai padaryti.

Jau kone banalu priminti – šie metai rinkimų metai. Partijos svarsto kaip labiau patikti rinkėjams, ką jiems pasiūlyti, ką kritikuoti. Labai norėtųsi pamatyti TS-LKD narį ar narę, (suprantama, išskyrus finansų ministrę), kurie bandytų paaiškinti, kad Lošimų priežiūros tarnybos direktorius, „Š. Stepukonio atvejo kontekste“, dirbo gerai.

Nemažiau įdomu būtų šios partijos narių pasiteirauti ar įžengus į ketvirtą Nepriklausomybės dešimtmetį jie vis dar gyvena pagal sovietinės taisykles ir iš prasibrukusių į valdžią saviškių proto ir padorumo nebereikalauja.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top