Europos Sąjunga sistemingai pažeidžia savo sutartis ir stengiasi atimti politinius įgaliojimus iš pasirinktų šalių narių, įspėja Lenkijos Europos Parlamento narys, priklausantis valdančiai Įstatymo ir Teisingumo (PiS) partijai.
Europos Komisijos noras pakeisti sutartis taip, kad būtų apeitas vienbalsiškumo reikalavimas priimant užsienio politikos sprendimus, yra pavojingas kelias, kuris ribos mažesnių ES šalių narių suverenumą, įspėjo vyresnysis Europos parlamento narys iš Lenkijos, prof. Ryszard Legutko.
Paklaustas apie naująsias Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pastabas šia tema Legutko atsakė tvirtindamas, kad vienbalsio balsavimo pakeitimas kvalifikuotos daugumos balsavimu pakenks Centrinei Europai ir Lenkijai.
„Mums tai bus suverenumo apribojimas, tuo tarpu didesnėms šalims tai reikš didesnį suverenumą“, – įspėjo Legutko.
„Lyg nepakaktų, kad sutartys yra pažeidinėjamos ar klaidingai interpretuojamos, dabar jie nori atimti politines galias iš kai kurių šalių narių“, – pridūrė jis, išreikšdamas susirūpinimą dėl krypties, kuria pajudėjo ES.
Profesorius taip pat atskleidė savo nerimą dėl tokių idėjų kaip suteikti Europos Parlamentui įgaliojimus inicijuoti teisės aktus vietoj to, kad tiesiog būtų svarstomi Europos Komisijos pasiūlytieji, o taip pat ir dėl pastangų sukurti frakciją paneuropinėms politinėms grupuotėms, pastangų paversti švietimą, sveikatą ir socialines teises, tokias kaip abortas, ES, o ne šalių narių kompetencijos klausimais.
„Šiam košmariškam scenarijui turi būti užbėgta už akių ir jis turi būti apverstas taip, kad ES turėtų mažiau įgaliojimų ir būtų priversta gerbti sutartis, kurių pagrindu ji įkurta“, – sakė Europos Parlamento narys.
Legutko sakė, kad didžiosios šalys ir politinės grupuotės, kurios priėmė leftistinę dienotvarkę, dabar daro pastangas perimti Europos Sąjungą, ir jas erzina konservatyvios vyriausybės, išrinktos visoje Centrinėje Europoje. Šis galingas kairiųjų – liberalų blokas dabar siekia apriboti jų galias radikaliu ES pertvarkymu.
Paklaustas, ar turima 13-os ES šalių narių, prieštaraujančių sutarčių pakeitimams, grupė sąjungoje yra pakankamai stipri, Legutko tvirtino, kad net ši koalicija gali būti labai lengvai suardyta per didesniųjų šalių patyčias ir šantažą, net joms esant mažumoje.
„Nepamirškime, kad ES politikoje mes susiduriame ne su džentelmenais, o su grubia jėga, demoralizacija ir cinizmu, kurį skatina fanatizmas ir nebaudžiamumas už taisyklių pažeidimus“,– apibendrino Legutko.
Šaltinis: rmx.news