Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Italijos politikai prašo Ursulos von der Leyen nesikišti į Italijos rinkimus po jos stulbinančių grasinimų likus vos kelioms dienoms iki rinkimų, kuriuose piliečiai rinks savo naująją vyriausybę.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen kaltinama kišimusi į rinkimus po to, kai ji pagrasino panaudoti „instrumentus“, jei Italijos nacionaliniuose rinkimuose, kurie vyks šį sekmadienį, rugsėjo 25 dieną, būtų pasiekti netinkami rezultatai. Ji pridūrė, kad tokie patys instrumentai jau naudojami prieš Vengriją ir Lenkiją.

„Matysime, kokie bus rinkimų rezultatai Italijoje“, – sakė von der Leyen. „jei reikalai kryps netinkama kryptimi – ir mes kalbame apie Vengriją bei Lenkiją – mes turime instrumentus.“ Von der Leyen tokį komentarą išsakė po to, kai JAV Prinstono universiteto žurnalistas pasakė, kad Italijos rinkimuose yra kandidatų, „artimų Putinui“ ir jos paklausė, kaip ES reaguotų, jei jie būtų išrinkti.

ES Komisijos Pirmininkės, be abejo, galingiausios figūros visose ES institucijose, komentaras sukėlė šoką Italijos politinės klasės atstovų tarpe.

Von der Leyen aiškiai užsiminė apie Europos Komisijos galimybes sumažinti finansavimą valstybėms narėms, jei, Komisijos nuomone, jos pažeidžia „teisinės valstybės principus“, ir tai yra galingas instrumentas, kurį Briuselis gali pritaikyti norėdamas nubausti bet kurią demokratiškai išrinktą vyriausybę Europoje. Vos praėjusią savaitę Komisija pasiūlė 7,5 milijardo eurų sumažinti finansavimą Vengrijai, turinčiai konservatyvią šalies vyriausybę, kuri jau seniai yra rakštis ES dėl prieštaravimo masinei migracijai ir paramos tradicinėms vertybėms.

Meloni pozicija daugeliu požiūriu nesiskiria nuo Vengrijos Ministro Pirmininko Viktoro Orbano pozicijos.

„Mediacija čia negalima. Taip prigimtinei šeimai. Ne LGBT lobistams. Ne islamo siautėjimui, taip saugioms sienoms, ne masinei imigracijai, taip mūsų žmonių darbui ir ne didžiosioms tarptautinėms finansų įstaigoms,“ – sakė Meloni rinkimų kampanijos renginyje.

Meloni politiniai įsitikinimai reiškia, kad ES gali atsakyti Italijai griežtomis sankcijomis, jei jos partija ateis į valdžią. Tačiau skirtingai nei Vengrijoje, kur didžioji dalis gyventojų yra už pasilikimą ES, Italija, remiantis apklausų rezultatais, jau tampa vis labiau skeptiška Briuselio atžvilgiu. Jei ES apribotų Italijos finansavimą, tai sukeltų įtampą ir taip pasidalijusioje Europoje ir galėtų sukelti Italijos visuomenės nepasitenkinimą.

Italijos politikai jau sureagavo į von der Leyen grasinimus.

„Kas tai, grasinimas? Tai gėdinga arogancija“, – rašė Tviteryje Mateo Salvinis (Matteo Salvini), Italijos kraštutinių dešiniųjų partijos Lyga vadovas. Jis paprašė von der Leyen „gerbti laisvą ir demokratišką bei suverenų Italijos žmonių balsavimą.“

Salvinis taip pat kalbėjo per Italijos televiziją, kad „jei kas nors Briuselyje mano apriboti Italijai priklausančius fondus dėl to, kad Lyga laimės rinkimus, tai mes turėtume iš naujo apsvarstyti šitokią Europą“, pridurdamas, kad „tai yra institucinis gąsdinimas“.

Rinkimai vyks sekmadienį, rugsėjo 25 dieną, ir apklausos rodo, kad galimai į valdžią ateis konservatorių – populistų koalicija, bei laukiama, kad Džordžija Meloni (Georgia Meloni) taps pirmąja Italijos moterimi – Ministre Pirmininke.

Kai dėl tokios perspektyvos kairiųjų – liberalų valdančiųjų grupėse įsijungia panikos režimas, Von Der Leyen replikos yra labiausiai pastebimos ir grasinančios pagrindinio ES politiko replikos nuo tada, kai Italijoje prasidėjo rinkiminės kampanijos sezonas. Tai, kad ji paskelbė savo replikas likus kelioms dienoms iki „ramaus“ Italijos rinkimų laikotarpio, taip pat gali paveikti jų rezultatus.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top