Tai visai rimta: pabėgėlius į Lietuvą kvies lankstinukais

Vyriausybės vadovui susirūpinus, kaip motyvuoti pabėgėlius atvykti į Lietuvą, pirmadienį posėdžiavusi Vyriausybė nusprendė parengti dar vieną informacinę kampaniją apie Lietuvą. Šįkart Lietuva būtų pristatoma kaip svetinga šalis – lankstinukai su tokia pagrindine žinia būtų dalijami pabėgėlių stovyklose Graikijoje ir Italijoje.

„Didelė dalis pabėgėlių apskritai apie Lietuvą nieko nėra girdėję, dėl tos priežasties labai sunku juos, be abejo, būtų atsivežti čia. Aptarta, kad reikėtų parengti informacinę sistemą pabėgėliams, kas šalyje taikoma, kokios galimybės jiems įsidarbinti, integruotis, mokytis kalbų.

Tai pirmiausia būtų pabėgėlių stovykloje prieinama informacija, kurios visiškai nėra. Ji būtų įvairiomis formomis, pirmiausia, rašytine, spausdintine informacija, lankstinukų pavidalu“, – savo mintimis po pirmadienį vykusio posėdžio pabėgėlių klausimais su BNS dalijosi Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus.

Koks bus lankstinukų ir kitų priemonių turinys, dar nežinoma – dėl to bus apsispręsta iki kito komisijos posėdžio per kiek daugiau nei savaitę. Dėl to Lietuva konsultuosis ir su Šiaurės šalių Ministrų tarybos atstovais.

Be to, Lietuva iki spalio 30 dienos turi informuoti Europos Komisiją, kokioms socialinėms pabėgėlių grupėms būtų teiks prioritetą. R.Vaitkus pabrėžė, kad Lietuva ketina priimti ne pavienius asmenis, o šeimas bei „motyvuotus žmones, kurie rastų čia antrą savo tėvynę“.

„Suprantu, kad nesame laimėtojų pusėje: socialinės paramos sistema Vokietijoje yra smarkiai geresnė, Švedijoje – taip pat, yra diaspora. Mes neužsiimame konkurencija su kitomis šalimis dėl pabėgėlių, jokių viliotinių nežadame šokti“, – vicekancleris buvo nuoširdus.

R.Vaitkus patikino, kad pabėgėlių ligų rizikos faktoriai bus nustatomi dar Graikijoje ir už tai Lietuva susimokės iš ES skiriamo socialinio paketo.

R. Vaitkus papasakojo, kad komisija ketina susisiekti su Lietuvoje jau pritapusiais migrantais – jie galėtų tapti tarpininkais ir vertėjauti bendraujant su pabėgėliais Lietuvoje, o jų gebėjimas atpažinti arabų kalbos dialektus esą padėtų atskirti tikruosius karo pabėgėlius nuo ekonominių migrantų.

Pasak vicekanclerio, pabėgėliai greičiausiai bus priimami Kauno oro uoste. Jis bus siūlomas Susisiekimo ministerijai „kaip geriausia vieta“.

„Renkamės turbūt Kauną šiuo pagrindu, nes Palanga yra gal kiek per toli, Kaunas yra arčiausiai Ruklos, o Vilniaus oro uostas neturi tokių techninių galimybių priimti tokią grupę žmonių, vykdyti jų apklausą“, – tokį sprendimą aiškino R.Vaitkus.

Be to, komisija aptarė iš Graikijos grįžusios delegacijos parvežtą informaciją, nagrinėjo ir būtinus teisės aktų pakeitimus laukiant pabėgėlių. Anot vicekanclerio, Seime jau yra registruotas Užsieniečių teisinės padėties įstatymo projektas, tai pat ketinama keisti Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo ministerijos aprašus.

Tiesos.lt primena, kad praėjusią savaitę Lietuvos delegacija lankėsi pabėgėlių stovyklose Graikijoje, tačiau norinčiųjų persikelti gyventi į mūsų šalį nepavyko rasti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top