Tapo aišku: ES uždraus benzinu ir dyzeliniu kuru varomus automobilius

Antradienį ES priėmė įstatymą, kuris draudžia naujus benzinu ir dyzeliniu kuru varomų automobilių pardavimus nuo 2035 metų. Tuo pat metu reikės toliau mažinti sunkvežimių ir autobusų sukeliamus kenksmingų medžiagų išmetimus.

ES šalys narės jau pritarė tokio įstatymo paruošimui, bet dabar jis bus formaliai įgyvendinamas.

Įstatymo, priimto Europos Parlamente, Strasbūre, šalininkai tvirtina, kad jis suteikia Europos automobilių gamintojams aiškų laiko tarpą, skirtą pakeisti produkciją į elektrines transporto priemones, ir bus stimuliuojamos investicijos, kas leistų atlaikyti Kinijos ir JAV konkurenciją.

Tačiau priešininkai tvirtina, kad nei pramonė, nei vairuotojai nėra pasiruošę tokiam dramatiškam automobilių su vidaus degimo varikliais galui ir kad kyla pavojus šimtams tūkstančių darbo vietų.

Sunkvežimiai ir autobusai

Atskirai nuo automobilių uždraudimo ES Komisija pateikė savo planus mažinti sunkesnių transporto priemonių keliamą kenksmingų medžiagų išmetimą. Ten siūlomas tvarkaraštis sunkvežimių išmetimų sumažinimui daugiau nei penkiomis tonomis, o tolimų reisų autobusams (virš 7,5 tonų), turintiems sulyginamus variklius, nuo 2030 metų bus taikomos griežtesnės išmetimų normos.

Nuo 2030 metų sausio naujų sunkvežimių išmetimai lyginant su 2019 metų lygiu sumažės 45 procentais. „Šie išmetimai po to nuo 2035 metų sausio turės mažėti 65 procentais, o nuo 2040 sausio – 90 procentų, taip pat lyginant su 2019 metų lygiu.

Miesto autobusai turės neišskirti jokių žalingų medžiagų nuo 2030 metų, bet, pasak ES Komisijos, gamintojai gali rinktis techninį būdą, kuriuo tai bus pasiekta, pasitelkdami elektros variklius, vandenilio dujų variklius ar vandenilio kuro elementus.

Švedijos demokratai (SD) nepritaria

Šarlis Veimersas (Charlie Weimers), SD grupės vadovas ES parlamente, primena, kad Švedijos demokratai buvo vienintelė Švedijos partija, balsavusi prieš.

Šaltinis: samnytt.se

4.1 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Awaken With JP
Tiesos !

Tokius „mirtinai” svarbius klausimus išimtinai turėtų spręst ne ES klerkai ,o šalių visuomenės . Privaloma pasitelkti vis labiau ignoruojamus ES Referendumus ,nes ką gali spręst kad ir eilinis europarlamentaras ,kurio alga dešimtimis kartų viršija visuomenėje paplitusius uždarbius (tokiam tikrai nusispjaut ,kad duoną jam užauginantis žmogus tiesiog neįgalus nusipirkti „švaraus” (o tai – labai kontraversiškas teiginys) elektromobilio). Aplamai , labai jau lenda lobistų norai uždirbti lengvus pinigus neįdedant pastangų.Šlykštokas ir lietuviškų veikėjų elgesys ,kai tiesiog parodomai nekreipiamas dėmesys į akivaizdžią mažesnės auto taršos galimybę ĮSTATYMIŠKAI teikti privilegiją SND (suskystintomis duj) naudojamiems auto (dujofikuoti auto teršia iki 4 kartų mažiau (ir CO ir kietosiomis dalelėmis) . Bet juk kokiam seimeriui vien viešas pildymas SND kolonėlėj – juk didžiausias įžeidimas :).

stasys

geras klausimas . Vienok neaišku o ka daryti su tais automobiliais kurie aplanko bendrija iš kitu šaliu ? gal uždrausime įvažiuoti ?:))))

to awaken

Lietuvoje nepriimtinas toks VALSTYBINĖS KALBOS (ir dar vasario 16 osios proga) ignoravimas viešojoje erdvėje . Vnž.fukin ofin plyzzz su savo anglostanu (kai jis peršamas visai netinkamomis aplinkybėmis) .

Pamastymas

…labai gerai.Neteke savo trantu,runkeliokai gal ims kiek galvot.Taigi,sveikintinas reikalas…..

eziukas

Esate nekvailas,bet parašėte durnai.

b.p.

Eilinį kartą įsitikinu, jog ten sėdi visiški infantilai – tikri mūsų kosmonautų pedokoalicijos idėjiniai vadai …

ruta demaskuoja

paguuglinkit „Kuo čua dėta panda?” Op Tv

stasys

populistinis ‘įstatymas’, . Ar jis bus įgyvendinamas priklausys ne tik nuo investiciju iš ES . Čia panašiai kaip kai kas buvo užsimojęs atsisakyti taikaus atomo . Na pasvarstome kaip Lietuva galvoja spręsti elektros gamybos klausimą ? Gal vystyk reikia prašyti batkos pagalbos juk pas ji naktinis tarifas oij koks palankus savo kainomis :)))))

Pasaka

Vilkas eglę kirto su savo uodega.

Prajuokino

Jie ką, tiki, kad EU egzistuos po 2028?

Dzeikas

Jeigu itarciau kad tiesos.lt komentatoriai atstovauja objektyvia Lietuvos gyventoju imti, tada sutikciau , kad Lietuva debilizavosi iki europinio vidurkinio IQ lygio.Jis laikomas 100%, kas post sovietineje jau pradejusioje nuo nepriklausomybes debileti Lietuvos atrode kaip lengvas idiotizmas, nevisaprotis apie tokius buvo sakoma, bet bendraut su tokiu rrikedavo kantrybes.Turedavai laukt kol jis suvoks tavo sakini. Lietuvos gyventoju IQ vidurkis mano poziuriu tada buvo 120. Europoje tai tikrai neblogai. Dabar gi, ko gero nusmuko zemiau 100. Kodrl taip manau? Todel kad komentatoriai reaguoja tarsi aplamai tokie automobiliai bus draudziami ekspluatuoti. Makaku reakcija atvirai kalbant, nei isigiline, nei straipsni skaite eme zviegt nepatenkinti. Aplamai paemus sutinku, kad ES vierchai isdure visus nusipirkusius emobilius. Pries 10 metu primesdavai peni prie nosies kiek cia tau 100… Skaityti daugiau »

Artūras

o tai ne dyzelinius čia norėjo draust? kaip jie patys grybauja, neapsisprendžia, tragedija. žodžiu mažiau rūpintis, džiaugtis kol galim važinėt aplamai. patys tegul <a href=”https://repcar.lt/remonto-paslaugos/dyzeliniu-ir-benzininiu-varikliu-kuro-sistemu-remontas-ir-diagnostika/”>daugiau informacijos</a> pasirankioja apie viską

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top