Pastebėjęs, kad visuomenė stokoja susidomėjimo jo brangiems sprendimams, Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ragina intensyvinti klimato kaitos propagandą.
Jungtinių Tautų valdoma finansinė agentūra mėgino įvairių apklausų pagalba suaktyvinti palaikymą klimato kaitos ideologijos propagavimui ir įtikinti viso pasaulio žmones jungtis prie jos.
Pasak TVF ataskaitos, publikuotos vasario 9 dieną, nors dauguma apklaustųjų sakė, kad jiems rūpi globalinis atšilimas, tai nepaskatino paramos tarptautinės klimato politikos dienotvarkei.
Ataskaita buvo paruošta ryšium su tarptautine YouGov apklausa, kurios metu apklausta beveik 30000 žmonių iš 28 šalių keturiuose kontinentuose, kad būtų dokumentuotas ryšys tarp susirūpinimo klimato kaita ir visuomenės paramos pastangoms ją sušvelninti.
Mokslininkai 2022 metų birželio – rugpjūčio mėnesiais atliko tyrimą, mėgindami įvertinti palaikymą anglies apmokestinimui bei reguliavimui ir švarių, o taip pat atsinaujinančių technologijų subsidijavimui.
Apklausos vykdymo metu pagrindinė problema daugeliui respondentų buvo aukštos energijos kainos.
Prieštaravimas žaliajai dienotvarkei
Pasirodo, kad dauguma respondentų prieštaravo ar nenorėjo priimti prieš klimato kaitą nukreiptų brangių sprendimų, nežiūrint jų nerimo dėl planetos.
Prie sumažėjusios paramos klimato kaitą švelninančių pokyčių įvedimui vedė keletas veiksnių, tokių kaip susirūpinimas dėl korupcijos žaliosios energijos industrijoje bei jos sukelti didžiuliai kainų šuoliai.
„Reikės nueiti dar ilgą kelią, kad išlaikytume globalinį atšilimą mažesnį nei 1,5-2 laipsniai lyginant su priešindustriniais laikais,“ – sakė savo pranešime Bo Li, TVF generalinio direktoriaus pavaduotojas.
„Kad įveiktume šį atotrūkį, reikės ambicingos ir rūpestingai patikrintos politikos, kuri greitins žaliąjį tranzitą. Bet net ir išmintingiausia politika nepasiseks neturėdama visuomenės paramos,“ – sakė Li.
Tyrėjų manymu, norint paskatinti paramą klimato kaitos iniciatyvoms, reikia geresnio informavimo apie klimato politikos poveikį ir su tuo susijusias išlaidas.
„Apskritai apklausos nuvertina ypatingą efektyvaus informavimo ir supratimo didinimo svarbą klimato politikos pasirinkimų atžvilgiu,“ – rašoma TVF ataskaitoje.
„Išlieka didelė veikimo erdvė gerinti bendrąsias žinias apie klimato kaitos poveikį ir politiką visose šalyse.“
„Be to, intervencijos išryškina, kad net nedidelis informacijos apie politikos naudą kiekis gali tapti didesnio palaikymo priežastimi,“ – padarė išvadą tyrėjai.
Klimato kaitos propaganda
TVF ataskaitos autoriai sakė, kad vyriausybėms reikia teikti „aiškią ir efektyvią informaciją apie politikos veiksmingumą bei kompromisus.“
„Apklausa rodo, kad yra didelis atotrūkis tarp visuomenės žinių ir svarbiausios politikos palaikymo,“ – sakė Li, aiškindamas, kad pastangos, reikalingos paveikti gyventojų požiūrį į emisijas mažinančią politiką, turi būti pritaikytos konkrečiai šaliai.
Buvo nustatyta, kad moterys ir asmenys, kurių išslavinimas aukštesnis, buvo linkę labiau jaudintis dėl globalaus atšilimo.
Dauguma apklaustųjų tiek išsivysčiusiose, tiek vargingesnėse šalyse sutiko, kad visos šalys turi finansuoti pastangas, skirtas globalaus atšilimo įveikimui, sakoma šioje studijoje.
„Mūsų tikslas yra padėti vyriausybėms didinti palaikymą tvirtiems veiksmams klimato labui, įskaitant jungtines, valstybių sienas peržengiančias priemones,“ – sakė Li.
„Mums reikia dirbti kartu, kad įveiktume šią egzistencinę grėsmę planetai, kuria visi dalinamės,“ – užbaigė jis.
Šaltinis: The Epoch Times