Tatjanos Narkevičienės įspūdžiai iš Kijevo. Antroji diena.

Kultūros ministerija.

Sunku aprėpti pokyčių mastą, kurį sukėlė revoliucija. Stebime padėtį Kultūros ministerijoje. Revoliucijos oponentai, turėdami aiškų tikslą, skleidžia gandus, kad sukilėliai, užėmę ministeriją, neleidžia dirbti ir pervesti algų biudžetinių įstaigų darbuotojams. Jie gąsdina neramumais, tačiau kai kuriose įstaigose algos neišmokamos jau kelis mėnesius ir taip yra tik dėl pasibaisėtino sistemos darbo, o ne dėl dabartinės situacijos.

Plečiasi ratas tų, kurie kasdien susirenka į ministeriją tęsti darbo Ukrainos kultūros veikėjų asamblėjoje. Vasario 24 d. posėdžio metu buvo aktyviai svarstomas naujo ministro paskyrimo klausimas. Pareikšta kategoriška nuomonė, kad ministras turi būti paskirtas tik suderinus jo kandidatūrą su asamblėja. Kitą dieną nuo ankstyvo ryto ministerijoje dirba audito ir teisininkų darbo grupė, kuri turi nustatyti realią finansinę ministerijos padėtį.

Apie krepšinį.

„Siekime pergalių kartu!!!“
„Kiekvienas mūsų – savo gyvenimo statybininkas!“
„Pajusk akimirką, pajusi gyvenimą!“
Šie ir kiti šūkiai skanduojami ne tik Maidane, bet ir Kijevo krepšinio klubo „Будiвельник“ sirgalių. Šį istorinį sezoną klube žaidžia net trys krepšininkai iš Lietuvos: Darijušas Lavrinovičius, Dainius Šalenga, Michailas Anisimovas.

Suplanuoti Ukrainos čempionato susitikimai nevyksta dėl gedulo, o, regis, įprasti krepšinio sirgalių šūkiai įgavo visiškai naują prasmę.

Kaip istorines akimirkas išgyveno krepšininkai, o taip pat – ir Donecko klubą „Dнiпро“ treniruojantis Valdemaras Chomičius? Apie tai papasakosiu kitą dieną.

Maidanas. Meilė ir skausmas.

Maidanas – tai žmonių, tai jautrių sielų jūra, o dabar tai– dar ir gėlių bei žvakių liepsnelių jūra. Maidanas nesiskirsto… jis ne tik pagerbia žuvusiuosius, bet stovės tol, kol situacija bus stabilizuota. Maidanas – tai jėga, kontroliuojanti visas užimtas valstybines institucijas, jo koordinacinės tarybos atstovai formuoja pasiūlymus Radai dėl ministerijų likimo, dėl kandidatų į ministrus teikimo.

Nuotraukos – Juozo Valiušaičio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top