Tauragės konferencijos kreipimasis: A.Syso pataisa sunaikins savivaldos likučius

Lietuvos socialdemokratų partijai ir jos vadovui Algirdui Butkevičiui
LR Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijai
Parlamentarui Algirdui Sysui

2013-08-06, Tauragė

Tauragės konferencijos kreipimasis dėl A. Syso teikiamos PAV pataisos, naikinančios savivaldos teises: svarbiausia žmogus?

Socialdemokratus ištiko vertybinis iškrypimas, kadangi parlamentaro A.Syso pateikta pataisa dėl Poveikio aplinkai vertinimo įstatymo (PAV) – dovana laukiniam kapitalizmui.

Ši pataisa atims iš savivaldybių tarybų teisę teikti motyvuotą prieštaravimą planuojamai ūkinei veiklai, atsižvelgiant į visuomenės, o tai reiškia – savo rinkėjų, kuriuos teisėtai atstovauja, interesus.

Nė viena savivaldybė nėra suinteresuota darbo vietų mažinimu ir investicijų stabdymu jų teritorijoje, su sąlyga, kad šios investicijos bus atsakingos ir nepažeis gyventojų prigimtinės teisės į švarią ir sveiką aplinką, o kuriamos darbo vietos bus socialiai teisingos, neišnaudojančios vietos gyventojų, laikant juos „pigia darbo jėga“ arba XXI amžiaus EKONOMINIAIS VERGAIS.

Nebūtina kiekvieno naujo naftos ar skalūnų dujų gręžinio atveju, naujo kiaulių komplekso ar kito taršaus objekto atveju atlikti vis naują poveikio aplinkai vertinimą, kad įsitikintum tokio objekto rizika. Juo labiau, kai tas poveikis ir taip žinomas remiantis kitų šalių ar kitų šalies savivaldybių patirtimi. Todėl teigti, kad tik ištyrus poveikį aplinkai galima realiai nuspręsti, ar planuojama ūkinė veikla rizikinga, yra demagogiškas ir ciniškas melas.

Pirmiausia, kaip Seimo valdantieji, ką jūs privalote padaryti – tai atskirti poveikio aplinkai vertinimo užsakovus ir vykdytojus, to nė viena valdžia nedrįso padaryti nuo Nepriklausomybės atgavimo pradžios.

Esant tokiai situacijai, kai pats taršaus objekto statytojas samdo ekspertą, kuris tirs jo objekto galimą žalą, iki šiol nebuvo NĖ VIENOS neigiamos poveikio aplinkai vertinimo išvados.

Jų ir negali atsirasti, nes pagal Civilinį kodeksą vykdytojas negali kenkti užsakovui, o tai reiškia ir „Chevron“ pasamdyti ekspertai negalės pateikti išvados, kad „Chevron“ gręžinys kels pavojų aplinkai ir vietos žmonėms.

Dabartinė poveikio aplinkai vertinimo procedūra yra ydinga, bet tik ta prasme, kad nėra objektyvaus vertinimo. Ir tik savivaldybių tarybos yra vienintelis demokratijos įrankis, galintis šiuo metu realiai apsaugoti savo gyventojus nuo nepageidaujamos taršos ir nepageidaujamų „investicijų“.

Todėl kreipiamės į jūsų partiją, jos vadovą bei frakciją Seime, o taip pat asmeniškai į poną Algirdą Sysą, kad atsiimtumėte š.m. birželio mėn. pateiktą pataisą, kuria naikinama Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 8 straipsnio 9 dalis – šios dalies naikinimą mes matome kaip grėsmę demokratijai eliminuojant savivaldą ir jos gyventojus iš sprendimo priėmimo proceso bei atveriant kelią neregėto masto piktnaudžiavimams, gamtos naikinimui, žmonių išnaudojimui bei privačių struktūrų ir kapitalo nevaldomai savivalei.

Bendruomenės, piliečiai ir visuomeninės organizacijos

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lietuva Svari

arteja rugsejis..spresis BUTI Lietuvai ar NEBuTI..

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top