Giedame Lietuvos himno žodžius: „Tegul Tavo vaikai eina / Vien takais dorybės“…
Dorybė (lot. virtus), reiškia narsumą, ryžtą, dorą. Tai drąsios nuostatos, veikimo būdai ir siekiai, kurie žmogų padaro kilnų ir orų. Dorybingas žmogus yra ne struktūrų dalis ar manipuliuojamas mechanizmo sraigtelis, o atsakinga ir mylinti asmenybė.
Ką mums reiškia dorybės šiandien? Kaip dorybė gali ne tik sustiprinti visuomenę, bet ir padėti kurti klestinčią valstybę?
Kovo 27 d. Lietuvos socialinių inovacijų klasteris kartu su VšĮ Ramintoja pakvietėį intelektualių diskusijų erdvę TAUTŲ KIEMAS, į diskusiją tema „Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?“
Apie tai diskutavo arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, filosofė, antropologė dr. Lina Šulcienė, strategijos ekspertas Mindaugas Kubilius. Diskutavo moderavo politologas, Bernardinai.lt apžvalgininkas Augminas Petronis.
TAUTŲ KIEMAS (it. Cortile dei Gentili) – Popiežiškosios kultūros tarybos inicijuotas formatas, skatinantis dialogą ir bendrystę tarp tikinčiųjų ir netikinčiųjų.
TAUTŲ KIEMO erdvėje susitinka įvairių kultūrų, religijų, mokslo sričių ekspertai ir kalbasi apie aktualius socialinius reiškinius ir tendencijas šiuolaikinio itin greitai, net radikaliai kintančio pasaulio ir visuomenės kontekste.