Teisės ekspertas perspėja: KT turi realią galimybę panaikinti referendumo dėl žemės pardavimo rezultatus

Kaip jau skelbėme, šių metų kovo 13 dieną vykusiame Seimo posėdyje buvo nutarta kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų Referendumo įstatymo nuostatų konstitucingumą, o tiksliau – paieškotų naujų „teisinių galimybių“, kaip Seimas galėtų apriboti tautos bei piliečių politines teises ir žlugdyti pilietines referendumų iniciatyvas. Su šio posėdžio stenograma galima susipažinti ČIA.

Šios bylos KT ėmėsi birželio 20 d., penktadienį. KT įvertins Referendumo įstatymo 14 straipsnį – atsakys, ar išties Seimui nesuteikiama teisė spręsti dėl referendumo skelbimo, net jei yra ekspertų grupės išvada, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos.

Buvęs KT teisėjas, teisės mokslų daktaras V. Sinkevičius, neslepiantis savo įsitikinimo, kad birželio 29 d. referendumo klausimas dėl žemės pardavimo užsieniečiams yra neteisėtas, teigia, kad šis KT sprendimas dėl Referendumo įstatymo nuostatų konstitucingumo referendumo dėl žemės pardavimo rengimui įtakos neturės – tautos nuomonės bus atsiklausta. Tačiau V. Sinkevičiaus teigimu, KT gali patvirtinti anksčiau paskelbtą sprendimą, kad KT turi galią panaikinti referendumo rezultatus. Teisininko manymu, toks likimas gali ištikti ir referendumą dėl žemės pardavimo, jei jis įvyktų ir tauta pritartų iniciatyvinės grupės siūlymams.

Portalo Alfa.lt pakalbintas teisės ekspertas teigė: „Konstitucinis Teismas, nagrinėdamas šitą bylą, gali pasakyti, kad, jeigu referendumas įvyks ir tauta priims sprendimą, kuris paneigia fundamentalias konstitucines vertybes, pavyzdžiui, žmogaus teises ir laisves, demokratiją ir kitus dalykus, tai tokias Konstitucijos pataisas, kurias tauta priims referendumu, Konstitucinis Teismas turi įgaliojimus pripažinti prieštaraujančiais Konstitucijai. Vadinasi, referendumas bus tuščias, Konstitucijos pataisos, priimtos referendumu, bus pašalintos iš Konstitucijos ir iš Lietuvos teisės sistemos ir nebus taikomos.

Jeigu įvyktų referendumas dėl žemės ir jeigu tauta nutartų, kad draudžiama parduoti žemę užsieniečiams, tai Konstitucinis Teismas pasakė, kad negalima daryti tokių pataisų, kol nepakeistas referendumo konstitucinis aktas dėl narystės Europos Sąjungoje, kitaip tariant, kol Lietuva neišstojo iš Europos Sąjungos. Tai reiškia, kad, jeigu tokios pataisos bus padarytos, tai Konstitucinis Teismas pripažins jas prieštaraujančiomis Konstitucijai ir pašalins jas iš Konstitucijos, tai tas referendumas bus niekinis“, – aiškino V. Sinkevičius.

„Teismas turi visas realias praktines galimybes pripažinti tokio referendumo rezultatus prieštaraujančius Konstitucijai“, – pridūrė teisininkas.

Pasak V. Sinkevičiaus, įstatymai numato, kad po įvykusio referendumo analoginio pobūdžio Konstitucijos pataisos gali būti inicijuojamos ne anksčiau kaip po metų.

„Bet jeigu tai būtų ta pati Konstitucijos pataisa, to paties turinio, kuri buvo pripažinta prieštaraujanti Konstitucijai, tai reikia prisiminti, kad Konstitucinio Teismo nutarimo negalima įveikti antrą kartą nei referendumu, nei įstatymu, tai, vadinasi, turės būti kita Konstitucijos pataisa. Bet jeigu tai bus analogiško turinio pataisa, tai ji vėl bus pripažinta prieštaraujanti Konstitucijai“, – aiškino V. Sinkevičius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Laisve

Nezinau,bet ar tie nieksai nebijo Dievo?Baisu!

Kritikas Pikčiurna

O kas konstatuos V.Sinkevičiaus ir tokio Konstitucinio teismo nekonstitucingumą? Konstitucinis teismas nėra rinktas, o paskirtas tokių pat paskirtų neliustruotų trintukų, su stribų bei KGB rekomendacijomis, riebiai maitinamas už Lietuvos žmonių uždirbtus pinigus ir pasisakantis prieš Tautos valią. Vienintelis įvertinimas – tranai.

sakyk tiesa

teises eksperte 😀 KT visiskai uzdraus vergams rengti referenduma,o viska spres KT ir valdzia,o runkeliai tyliai sedes,ar ne taip????

nieko naujo

Tik forma kita. Bet ir Stalinas viską darė „VSIO ZAKONNO”.
Tai mūsų niekingi komunistėliai ir jų šuniukai teisėjai bei teisėsauga nieko naujo nesugalvojo savo niekšybėm nuslėpti.

Šie tranai

Susilauks atpildo už savo niekšiškas veikas.

Blondinė

Jei gerai pamokėų tokiam ekspertui ,ar pradėtų kitaip šnekėti?

Pilietis perspėja,

Tauta turi realią galimybę išformuoti patį KT.

Štai

tokia parazitų strategija.

ona

O jei pilietis nori parduoti žemę Rusijai, šios teisės atėmimas ar nėra Konstitucijos pažeidimas? Jei ne – tai kokie argumentai ir vertybės apsprendžia pažeidimus?

arvis

reikia pagaliau pakeisti Konstituciją,išmesti visus briedus apie referendumus,rinkimus,teises,įrašyti,kad visus svarb.klausimus sprendžia konstitucinis teismas,paskirti Grybauskaitę iki gyvos galvos,seime iki gyvos galvos-kubilių,masiulį,butkevičių,paksą,juknevičienę,razmą,ir Lietuva sužydės laisvoje broliškų ES tautų šeimoje.

Arūnas > arviui

Manau konstitucijos keisti nereikia, vis tiek jie deda ant jos. Na o kadangi esame slunkių šalis, tai mus ir taip kabins makaronus iki gyvos galvos.

 Vae

Jeigu konstitucinis teismas yra galingesnis uz Tautos Valia, ir, ne Tautos sprendimu istojo i europos sajunga, o uz alu ir skalbimo miltelius, tai ko jie laiko tada TAUTA, atsakysiu: ANTZMOGIAIS., CIA mano nuomone.

Tai kam dar eiti ir balsuoti?

Aiškiai pasakyta: „Teismas turi visas realias praktines galimybes pripažinti tokio referendumo rezultatus prieštaraujančius Konstitucijai“.

Išgamos

Tie KT veikėjai – sėdi veltėdžiai darbo žmonėms ant sprando ir dar vaidina didžiausius išminčius, o yra tautos ir Lietuvos naikintojai. Turim Lietuvos
Konstitucija ir jos pakanka, o išsiaiškinti gali kiekvienas, kas tik moka skaityti. Šie veltėdžiai tik LK apverčia aukštyn kojomis. Žmonės, kaip jie
po to pasielgs pamatysime ir žinosime kad tai Stalino troikos pasekėjai, todėl turime dalyvauti referendume.

PONAMS TRANAMS

o ka tada gali zmones jeigu jus viska galite panaikinti . Kas belieka ,visiems su sakemis prie KT.

To Arūnas > arviui       2014-06-22 14:02

Niekas ir nesiruošia LR Konstitucijos keisti , o tik 47 str. sugrąžinti į 1992 m. redakciją.
Neklaidinkite piliečių Arūnai.

Papyvesa

Tituluotas ,apdovanotas,premijuotas,o suklaidinti Tautos ir nesugebejo,pasiskatyk LR Konstituciją ir tamstai paaiškes be jokių konstitucinių teismų,jeigu moki skaityti,bet man sukeliai abejones.

Nuomonė

SUVERENAS GALI DAUGIAU.
LR Konstitucija
1 straipsnis
Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika.

2 straipsnis
Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.

3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

to to Arūnas 17:44

Manau tamsta per daug rimtai į mano komentarą sureagavote. Šiandien sekmadienis, siūlyčiau labiau atsipalaiduoti.

Vadakste

O daug kas kalba , kad mes nepriklausoma valstybe , tai meskit tas iliuzijas i sali , taigi mes priklausoma ir mums nurodineja ir nurodines , kaip mes turime gyventi. Reiskia parsidavem , kaip kiti ir raso uz alu ir skalbimo miltelius.Anksciau priklauseme vienai sajungai , o dabar priklausome kitai . Taip , kad mes priklausomi nuo visokiu ponu , kurie nurodines , kaip mums reikia ir reikes gyventi.

Gerbiamieji

Kaip sakė vienas protingas vyras: – „Kol nesukalens kalašnikovas, tol Lietuvoje tvarkos nebus”. Prisiminkit tai visada.

teises ekspertui

tauta turi realią galimybę panaikinti konstitucini teisma kaip atgyvena

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top