Teisėsauga tiria neeilinę bylą: Kaune masiškai prievartauti mažamečiai vaikai – dar vienas institucinio smurto pavyzdys (papildyta)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas per antradienį surengtą spaudos konferenciją paskelbė, kad pagal išvakarėse gautą pranešimą apie, kaip įtariama, seksualinę prievartą prieš vaikus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio mažamečių ir nepilnamečių išnaudojimo, pranešama žiniasklaidoje.

Kauno policijos viršininkas taip pat pranešė, jog įtariamasis buvo sulaikytas jau tos pačios dienos pavakare.

Spaudos konferencijoje dalyvavusio Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Dariaus Valkavičiaus teigimu, ši byla neeilinė, tačiau siekiant apsaugoti nukentėjusiųjų privatumą informacijos apie bylą bus teikiama minimaliai: „Kalbame ne apie vieną seksualiai išnaudotą nepilnametį, tad komentaras bus lakoniškas. Sieksime, kad būtų saugomas šių asmenų privatus gyvenimas“.

Kiek nuskriausta vaikų ir kokio jie amžiaus, pareigūnai atsisakė patikslinti, motyvuodami, kad tokios informacijos atskleidimas gali pakenkti tyrimui.

Abu konferencijoje dalyvavę teisėsaugos atstovai pripažino, jog bylos tyrimą sunkina ir tai, kad itin trūksta profesionalių psichologų, norinčių padėti pareigūnams atlikti tyrimą ir galinčių teikti nukentėjusiems pagalbą. Dėl šios bylos jau buvo kreiptasi „penkiais adresais“, tačiau sutikusiųjų pagelbėti kol kas nepakanka.

Kaip spaudos konferencijoje sakė D. Valkavičius, „kalbant apie šią bylą ir Kėdainių atvejį problema yra tokia pati. Reikia realiai dirbti, o ne kalbėti apie vaikų teises. Reikėjo apklausti asmenis, tačiau to daryti mes kaip ir negalime, nes yra būtinas psichologų dalyvavimas baudžiamojoje byloje“.

Tikėtina, asmenį, prabilusį apie šį nusikaltimą, galėjo paskatinti ir Kėdainių tragedija. „Spėju, kad ateityje tokių pranešimų daugės. Raginu visus būti aktyvius, teikti informaciją tiek policijai, tiek prokuratūrai“, – kvietė prokuroras D. Valkavičius.

Pranešama, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalį. Jei įtariamasis bus pripažintas kaltu, jam gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 13 metų.

Visą spaudos konferenciją išklausyti galima ČIA.

* * *

Žiniasklaida paskelbė, jog vaikai buvo prievartaujami Vilijampolės socialinės globos namuose, o prievartautojas – septyniolikos metų taip pat šių globos namų auklėtinis. Kol kas manoma, jog šio jaunuolio aukomis galėjo tapti iki 10 vaikų. Nusikalstama veika galėjo trukti nuo kelių mėnesių iki metų.

Kaip praneša teisėsaugininkai, psichinę negalią turintis įtariamasis bendradarbiauja su tyrėjais ir neneigia prievartavęs vaikus.

Trečiadienio popietę Kauno apylinkės teismas leido jį suimti mėnesiui. Kol kas jaunuolis yra įtariamas dėl keturių auklėtinių prievartavimo, tačiau artimiausiu metu kaltinimai jam gali būti papildyti įtarimais dėl seksualinės prievartos prieš šešis 12–20 metų psichinę negalią turinčius auklėtinius.

Ikiteisminis tyrimas dėl mažamečių ir nepilnamečių seksualinės prievartos buvo pradėtas Vilijampolės socialinės globos namų darbuotojams pasidalijus savo įtarimais su teisėsauga.

Kaip rašoma lrytas.lt, Vilijampolės socialinės globos namų profsąjungos vadovo Loreno Mišeikio teigimu, „apie jaunuolio polinkį seksualiniams nusikaltimams Vilijampolės socialinių globos namų direktorei Zitai Verbavičienei jis užsiminė dar pernai pavasarį“.

Kol kas dar neaišku, kaip jaunuolis, pernai spalį perkeltas į suaugusiųjų skyrių, galėjo pateikti į vaikų skyrių, kur yra elektroniniai užraktai. Kaip ir tai, kodėl globos įstaigos darbuotojai nepastebėjo tiek laiko vykstančių lytinių nusikaltimų. lrytas.lt teigimu, Z.Verbavičienė „neatmetė prižiūrėti neįgaliuosius turinčių socialinių darbuotojų bei jų padėjėjų aplaidumo“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
okada

o kada pradės tirti pliko paskymą atitikimo tikrovei apie tai kad N.V. smaugė Garliavos mergaitę. Parodykit seimui ir viešai kas buvo daroma po antikonstitucinių veiksmų – kamerų nusukinėjimo K.namuose, Skverneli paaiŠkinkit kodėl buvo naudojami antikonstituciniai veiksmai K. namuose – liečiamos kameros, liečiama N. V., liečiama Garliavos mergiatė, liečiama namų šeimininkė? Kodėl biudžetininkams negalioja LR Konstitucija?

saulė

Na,ko norėti,kai prieš keletą metų aiškiai buvo parodyta,kad ‘pedofilijos Lietuvoje nėra’? Visi bandę apie tai kalbėti persekiojami iki šiol. Tai ir galėjo paskatinti nusikaltėlius.

Lina

Neistyrete Garliavos pedofilijos byla ,nutyrete I kita puse ,pedofilais isteisinote ,nekaltus zmones teisiate ,Uztai pedofilai isigalejo dar labiausiai ,pasijaute nebaudziami.Pradesite nuo Garliavos pedofilijos bylos kad zmones jumis patiketu.

ht tps://ww w.peticijos.c om/u_tuos_kurie_apsigint

garantuotai cia rankas prikises pedofilu klanas! Visos bylos, kurios paliecia pedofilu klana, buna be galo ‘islaptintos’.

ir yloms lendant is maiso, po Matuko, nelaimes ar nematote ziobienes ilgamecio ‘darbo’ pasekmiu?! Ar nemanote, kad jos ir dar keliu auksto rango valdininku galvos privalo skristi ir kuo greiciau!!!

NEGALI BŪTI

Na, ir kas čia primokė tuos vaikus???? Gal Neringa iš JAV suorganizavo tokią akciją???? Gal jos kaimynė Girdauskienė (atsiprašau, jei parašiau klaidingai)? NĖRA JOKIŲ PEDOFILŲ – TAI VIOLETINIAI VEL KELIA GALVAS.

kuzė

Viskas aisku- isgama venckediene paslapcia issikase tuneli is Cikagos iki Vilijampoles ir naktimis atropodavo pedofilinti vaiku!

???

o kada nors bus prisikasta iki VIP pedofilu? Pagaliau kaip baigesi Viesviles vaiknamio aukletiniu prievartavimas, i kuri atvaziuodavo labai solidus dedes?
Kazkodel tyla.

vėl krūvos neatitikimų

Ir dar prokuroro Kiuršino pavardė šmėžuoja kažkur tyrime. Ir vėl nesinori tikėti, bet ar nebus laike net nesusigaudantis neįgalus atpirkimo ožys rastas, kai vaikus prievartavo koks turtingas dėdė? Kėdainiai tai išvis… Net ir sprogus visos Kauno apskrities policijos ir prokuratūros pūliniui, bandoma vaizduoti, kad beveik nieko nenutiko.Kur žmogų nužudęs Vitalijus Kondratjevas dabar? Toliau vaišto laisvoje, ar net toliau važinėjasi? Kokiu pagrindu vaiko žmogžudys buvo laisvėje? Nes buvo mentų „stukačius”, kaip ir avarijoje Kaune žmones pražudęs Stiklioraitis, ginamas Pakso šutvės įtakingos ponios?

mindė žal.

nera ten jokios pydofylyjos.
galiu paliuditi!

ruta

..keista tendencija Lietuvoje , kai i pedofilija isimaiso turtingi ,itakingi, tai rezultatai nuliniai , o kai kokie bedziai ,ar su psichine negalia turintys , tai prasom .., nors ir po ilgo laiko , bet teisesauga priversta sureaguoti ..Reiske protingi , turtingi , itakingi gali laisvai ‘pedofilintis’..

AAA

Nesuprantu, kaip čia dabar yra: juk jau seniai aukščiausiu lygiu įrodyta, kad Lietuvoje pedofilijos nėra ir negali būti:) tai kas čia atsitiko?

grįžo iš Vilniaus gavę "grūšę"

ir užsiėmė kūryba. Gal teisingiau būtų ir šitą rašinėlį pavadinti: „Teisėsauga KURIA neeilinę bylą”

"Kalafiorų tema"

Neatsiprašau už ne į temą.
Ar jums, gerbiami skaitytojai, neatrodo, kad šitas visuotinis makaronų kabinimas ant ausų publikai skriaudžiamų vaikų ir panašiomis “kosminėmis” temomis yra gudrus valdžiagyvių ir oligarchų/vagių susitarimas su parsiduodančia makaronsklaida užmaskuoti paskutinius keletą mėnesių tragiškai ir nesuvaldomai kylančioms kasdienių maisto produktų kainas.
– – – –
GRĄŽINKIME METŲ SENUMO “KALAFIORŲ TEMĄ” Į KASDIENĮ ETERĮ. RUOŠKIMĖS VISUOTINIAMS MITINGAMS. DIEVAŽI, JAU BEVEIK NEKYLA ABEJONIŲ, KAD VARTOTOJŲ TEISES TURINČIOS GINTI KONTOROS SĖDI OLIGARCHŲ KIŠENĖJE IMITUODAMOS VEIKLĄ, O REALIAI TIK DENGDAMOS SPROGSTANČIUS IŠ GOBŠUMO SPEKULIANTUS. VERSLININKAIS BANDITUS VADINTI PER DAUG GARBĖS.

Rasa

Kokia cia nujiena,nes vaiku prievartavimui pradzia dave musu valdzia,o Skverneli dar paaukstino pareigose,nes ginkluotus banditus i Garliava siunte jis ir visa auksta grietinele apsiputoje sauke,kad nera pedofilijos,naudojo smurta pries du vaikus,tik idomu kodel jie liko nenubausti ,bet tapo paaukstinti.Geda,todel negaliu ziureti i ju snukius

nuomonė

Nagi, jau Garliavos šturmo metu parodyta, kad Lietuvos vaikus galima prievartauti be jokios atsakomybės. Tad dabar sniego kamuolys ritasi žemyn ir sužinosime dar daug, nes dalis Lietuvos taip ir liko apkvailinti, nes užkietintomis širdims tiesą išgirsti labai sunku.

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top