Teisininkas apie pedofilijos skandalą rėžė: „paimta“ smulki žuvelė, kad rykliai išsiplaukiotų

Danas Nagelė | respublika.lt

Pedofilai paprastai veikia ne vieni, o su kitais klano nariais. Atsistatydinusiam Seimo konservatoriui Kristijonui Bartoševičiui iš prokuratūros nutekinta informacija apie pradėtą tyrimą, kad jis ir jo bendrai suspėtų sunaikinti įrodymus, pasiderintų, kaip liudyti, pabauginti liudininkus. K.Bartoševičius pasirinktas auka kaip maža žuvelė, kad rykliai išlįstų iš tinklo. Tokią galimą įvykių versiją „Vakaro žinioms” pateikė advokatas Mažvydas Misiūnas.

„Žiūrint į įvykių chronologiją matosi, kad prokuratūra padarė didžiulę klaidą arba taip pasielgė specialiai. Penktadienį vakare K.Bartoševičius VRK paprašė panaikinti jo, kaip Seimo nario, mandatą. Tuo metu jis buvo ne Lietuvoje, o Čilėje. O pirmadienį generalinė prokurorė versdamasi per galvą bėga pas Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kad būtų sušaukta neeilinė Seimo sesija ir panaikinta K.Bartoševičiaus teisinė neliečiamybė.

Manau, kad tai – ne sutapimas. Panašiai būna su teisėjais, kitais pareigūnais, kai jie išeina į pensiją, nes gauna informacijos kad gali būti nuteisti, tos pensijos negaus, todėl skuba pasitraukti. Netikiu, kad Seimo narys penktadienį kreipėsi į VRK nežinodamas apie tyrimą. Žinojo. Manau, kad informacija išėjo iš prokuratūros. Gal per prokuratūros darbuotojus, susijusius su žurnalistais, gal per advokatus, susijusius su kitais bylos dalyviais. Nes netikiu, kad tyrimas vyksta tik K.Bartoševičiaus atžvilgiu. Esu įsitikinęs, kad yra daugiau įtariamųjų”, – dėstė M.Misiūnas.

Pasak jo, ikiteisminio tyrimo slaptumas yra pagrindinė tiesos baudžiamajame procese nustatymo priemonė. Slaptumas reikalingas ne tam, kad kažkas būtų nuslėpta, o tam, kad būtų išsiaiškinta tiesa. Tam, anot teisininko, būtina paminti visuomenės teisę žinoti ir visas kitas vertybes. Kad išliktų netikėtumo principas.

„Tam daromos netikėtos kratos, dokumentų poėmiai ir visa kita. Ypač tokiose bylose tai labai svarbu, nes galima, pavyzdžiui, paimti tam tikras nuotraukas ir žmogus nebeturi kur dėtis bei prisipažįsta. Ir automatiškai per kratas sužinomi kiti asmenys – organizacijos nariai, bendrininkai, padėjėjai ir pan. Tačiau visa tai eliminavo pati prokuratūra. Ikiteisminį tyrimą pradėjo prieš du mėnesius, tačiau jokių veiksmų nesiėmė. Ir taip sušvelnino situaciją: reikiami įrodymai nepaimami, duota laiko įtariamiesiems pasiruošti gynybinę taktiką, suderinti parodymus, sunaikinti likusius įrodymus, įbauginti liudininkus – paprastai tokie dalykai vyksta vaikų namuose, kur vaikų net nelabai yra kam apginti. Akivaizdu: jei prokuratūra būtų norėjusi išsiaiškinti visus bylos dalyvius, būtų viską dariusi visai kitaip”, – neabejoja advokatas.

Anot M.Misiūno, dabar byla bus kelerius metus tiriama, o mes apie ją nieko nežinosime – nei kas nukentėjo, nei koks nukentėjusiųjų skaičius, nei kas yra kiti įtariamieji, nei kokie kaltinimai pateikti. Nes Seimo narys tapo privačiu asmeniu.

Advokatas priminė pusantrų metų senumo istoriją, kai STT, nagrinėdama galimą Seimo nario Mato Maldeikio papirkinėjimo atvejį, atliko kratą Seimo nario Mindaugo Puidoko darbo vietoje. Tačiau kažkodėl K.Bartoševičiaus atžvilgiu tokių veiksmų nesiimta.

„Kalbant apie ikiteisminio tyrimo taktiką, K.Bartoševičiaus byloje norintiems dengtis Seimo nario neliečiamumo klausimu neišeina. Kaip parodė dar neseniai įvykęs Seimo nario Mindaugo Puidoko atvejis, kai labai norima, Seimo narį galima ir sulaikyti, ir paimti ryšio priemones netgi jam būnant Seime. Todėl argumentai, kad taikyti procesines prievartos priemones trukdė Seimo nario neliečiamybė, neturėtų būti argumentas. Nesinorėtų, kad kaip Tauta būtume priversti kartoti kruviną istorinę pamoką, vykusią daugiau nei prieš 10 metų.

Jei jau nesulaikė K.Bartoševičiaus vietoje, nepadarė kratų, manau, kad prarado didelę dalį įrodymų. Bus remiamasi tik vaikų, jų globėjų, vaiko teisių apsaugos specialistų, bet tik eis kalbos apie tai kas vyko – kad kažką nederamai paglostė ir t.t. Bet nebeišliks nuotraukų, susirašinėjimų ir t.t., kas būtų daug svaresni įrodymai ir padėtų išsiaiškinti kitus asmenis. Atiduota žuvelė paleidžiant ryklius. Kitais atvejais net naktį, norint netikėtumo, daromos kratos. Tik ne dabar. Tokie žmonės turi priklausomybių, išsaugo nuotraukas. O dabar duota proga suslėpti galus”, – akcentavo M.Misiūnas, tačiau paklaustas, kokio dydžio turėtų būti rykliai, jei net žuvelė yra stambi – Seimo narys ir dar iš įtakingos konservatorių frakcijos – teisininkas nesiėmė spėlioti.

„Atliekant neatidėliotinas kratas, paimant kompiuterinę įrangą, telefonus tokio pobūdžio bylose būtent taip išaiškinama ypatingai svarbios bylos aplinkybės. Visgi šiai dienai ši galimybė tapo beprasmė ir jei ir buvo kokie nors įrodymai, jų jau nebeliko. Kita vertus, pareigūnai gerai žino, kad neatidėliotinai darant kratą asmuo neretai ir prisipažįsta, ypač jei kratos metu randami neginčijami įrodymai. Visgi ir ši perspektyva prokuratūrai pasirodė kažkodėl nereikšminga. Šioje stadijoje, nekeliant asmens kaltės klausimo (nes nėra pateikti net įtarimai), žymiai svarbiau atskleisti, kas buvo (jei buvo) suinteresuotas, kad ypatingos reikšmės byla būtų pilnai neišaiškinta kuo skubiau”, – reziumavo M.Misiūnas.

5 23 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
TOmas J.

„informacija apie homoseksualius žmones nėra žalinga vaikams“ – sako EŽTT savo sprendime.
Kviečiu prokuratūrą po apklausos paskelbti vaikams kuo daugiau informacijos apie K.Bartoševičių.

stasys

žmogus nenuteistas ir teismas čia nėra tares savo žodžio . Aplamai nieko nėra tuščias laukas faktu tik pliurpalai ., kokius matėme prieš dešimt metu .

T0mas J.

Nesupratau tavęs.. tai skleisti vaikams informaciją apie LGBT žmones galima tik po to, kai juos nuteisia?! Ar kaip? Gal tu neskaitei EŽTT sprendimo? Yra LRT tinklapyje, yra infa.lt ir kituose portaluose. Reikia pasakot vaikams apie Epšteiną, kuris nusižudė, apie Jungtinės Karalystės karaliaus brolį Endrių iš Epšteino kompanijos ir kitus LGBT žmones. O gal tu nepritari EŽTT? Sakyk, atvirumas tik skatina diskusijas..

stasys

Ne Tomai aš ne už EŽTT pasisakymus LGBT klausimu , vienok patirtis rodo jog informacijos negalima riboti . Ji turi būti pateikiama mokyklose , skirtumas ginčo kaip tai turėtu būti daroma , ar kaip tėtis ,mama savo vaikui aiškindami ar kokios švietimo populiarinimo programos pagrindu ..tai pastarasis atvejąs pagal mane peržengia raudonas linijas nubrėžtas visuomenės švietimo sistemai . Vienok str. ne apie tai , nors minimas str. autorius ir pateikia svarias įžvalgas tam skandalui , bet ar jos ne per anksti daromos ? Bulvių laukas tuščias faktais ?

T0mas J.

Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją Lietuva turi denonsuoti (tai mano nuomonė apie pastarąjį EŽTT sprendimą dėl seksualiai nesveikų asmenų propagandos vaikų tarpe). Galbūt referendumu. Žaisti valstybės likimu mes negalime – ES yra valdoma nesveikų, iškrypusių žmonių ir tai matome jau senokai. – / – Netikiu jog Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė yra tiek nesupratingi, jog nejaustų rizikos nepažįstamą asmenį priimti Į SĄRAŠĄ. Tik labai neatsakingi vadovai gali priimti nepažįstamus žmones į partijos rinkiminį sąrašą, t.y. pilnai pasitikėti žmonėmis, su kuriais kartu nevalgė druskos. Partijos lyderiai išsisukinėja, nenorėdamas atskleisti tikrosios priežasties, o ji paprasta: didžiulis trūkumas protingų žmonių, norinčių dirbti partinį darbą, dirbti partijoje, dirbti partijai. Nes protingų, gabių, mastančių žmonių tarpe TS-LKD neturi autoriteto. Tokia yra vieša paslaptis.… Skaityti daugiau »

stasys

ne visai taip , esate teisus dėl partiniu kadru trukumo ., bet tik iš dalies . Labai trūksta jaunimo gabaus politikai , o iš bet ko gero politiko ‘nepalipdysi’ . Čia kaip ir bet kurioje profesijoje , norint tapti profesionalu reikia ilgu metu sunkaus darbo toje srityje , skirtumas tik toks jog politikoje negali klysti visai ..todėl ta rizika manau atbaido ta jauna žmogų . Logiškas klausimas, kam užsiimti tuo kas negarantuoja tavo ateities ..o galiausiai gali sužlugdyti ir visą gyvenimą . .

Prigova, Hawk, Tufeld (klubas Kontinent)

laida 633. Elena Prigova, Miksas Haukas ir Igoris Tufeldas. 2023 m. sausio 25 d
Kam naudojami smulkūs skandalai (paslėpti didelius skandalus).
Prezidento dekretas Nr.13526
G. Maxwell: „Eipsteinas negalėjo nusižudyti“

https://www.youtube.com/watch?v=_CMZHWaKVLY&ab_channel=%D0%A2%D0%92%D0%9A%D0%BB%D1%83%D0%B1%22%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%82%22

sveiki KGBistai - pedofilai

kiekvienas žino: nori ką nors pasiekti – reikia velniui sielą parduoti
t.y. kad būtum „pakabintas” – kad būtų kompramatas apie tave,
kad bet kada pagal komandą tarnautum KGB-velniui
ar ne, tovariščiai ?

T0mas J.

Pardavus sielą Dievui taip pat galima daug pasiekti. Pvz., sielos ramybę. Liudiju tai.

eziukas

Nuostabus komentaras….

Victoria

Siela iš dievo pareina, o velniui parduodama. Bet…žiūrint, kas ką garbina.

habilitâs

Paviešinkite, kas tie „rykliai“, ko bijote? Jei jie susistatę kėdes šaudykloje leidžia sau puikuotis prieš kameras ir nieko nebijo, tai kas iš tokių jūsų rašinėjimų. Visi žino, kad policija, prokuratūra, teismai, antstoliai dirba ranka rankon, susikūrė sau atskirą valstybę ir deda ant visų likusiu, nes visi yra pakabinti. Ar atsitiktinumas, kad praėjus vos 4,5 mėnesio po Garlavos šturmo, kai buvo pagrobta Deimantė, jau 2012-10-02 Seime buvo prastumtas Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymas (Nr. XI-2234), kuris skubos tvarka pakeitė tik prieš 10 metų priimtą LR operatyvinės veiklos įstatymą (Nr. IX-965). Po Garliavos šturmo visi Lietuvos gyventojai tapo policijos, prokuratūros ir teismų priešais, juos visus reikėjo sekti kaip sovietmečio laikais. Pagal KŽĮ 10 str. 12 dalį tautinis milicininkas gali slapta kontroliuoti: „asmens… Skaityti daugiau »

mus valdo KGBistai - pedofilai

žinant, kad VISUS teisininkus atrinko ir paruošė KGB,
tai visai nenuostabu kad jie faktiniai vadovai Lietuvos
(užtenka tik pažvelgti į vilniečių garbinamą buvusį stribų-kgbistų irštvos TM vadą žyduką šimašių)

eziukas

Smalsu.Iš kur žinote,kad šimašius žydelis ???? Klausimas rimtas…

stasys

čia tik keletas , tarp jų ir Habilitui dar vis neaišku jog tas garliavos pedofilinis spektaklis buvo suplanuotas xuilo ištvirkėliu Maskvoje , o jame dalyvavusieji asmenys ginant sąmokslininkus nusiteikusius prieš Lietuvą etatiniai užslaptinti agentai .Prigavo niekadėjai Lietuva į savo spastus ir ne vienerius metus iš to pelnėsi . Tai įrodo tas suteiktas pasitikėjimas išrenkant juos į Seimą ir vėlesni ju tame Seime išsivaikščiojima į skirtingas kitu partiju frakcijas.

eziukas

Dėl maskvos (sąmoningai iš mažosios ) sąmokslo..Jūs nusišnekate tamsta…

stasys

Neklystančių nėra , bet ar ir ši karta nebandoma pasinaudoti esama skandalo situacija tu pačiu ? du plius du lygu keturi .

Visų

Pedofilų vadas yra Alvydas Sadeckas – buvęs Artúro Paulausko partijos narys.

Visų

Pedofilų „stogas” yra Vycka Ožys Lanzbergis.

eziukas

ne.Nors kir kaip jo nemėgsčiau.Landsbergis netgi,pačioje pradžioje,padėjo ištraukti mergaitę iš psichiatrinės..BET ir jo jėgos prieš šį klaną buvo per menkos.Jis pasavo…supratęs,kad praloš…

eziukas

nemanau..bet ši asaba aukšai stovi jų herarchijoje.

Kas toliau

Ilgas tyrimas išteisinimas ir aukštas apdovanojimas už Nuopelnus Lietuvai.

Žmogus

Gėda ži0rėt,kaip konservatoriai puolė gelbėt pediką, O galėtų nors tuo parodyti savo pilietiškumą nubausdami šitą kuilį; juk visi žinome, kad ne pirmas kartas ir ne pirmi metai ,kai išlenda Lietuvoje ši vaikų išnaudojimo problema, bet aukščiausiu lygiu būna nugesinama

...

O kodėl Jo Mekekenybė apie pedofilijos skanbdalą nepasakė nei vieno žodžio?

Skvernelis (OpTV)

Skvernelis: Bartoševičius savo aukų nematys | iš Taivano padvelkė korupcija
https://www.youtube.com/watch?v=d-dnvminrYw&ab_channel=OpTV

Skrebys, Butkevičius, Čekutis(OpTV)

Garliava vėl bunda? | mobilizacija už Bartoševičių: nuo partijos iki LRT | Ukraina: kas dabar bus?

https://www.youtube.com/watch?v=vuwc83KLOvQ&ab_channel=OpTV

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top